Svět na konci času Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svět na konci času

Wan-To byl nejstarší a nejmocnější inteligencí ve vesmíru, bytostí, která si hrála s hvězdnými systémy jako si hraje dítě s kuličkami. Hmota zaměstnávala jeho nesmírné vědomí tak málo, že lidé byli naprosto mimo jeho pozornost. Kolonisté Newmanhome pocítili prvně účinky Wan-Toových her, když se hvězdy v blízkosti jejich planety začaly přesouvat, klima se začalo ochlazovat a kolonie byla přinucena k zoufalému boji o přežití. Viktor Sorricaine byl předurčen objevit, jaká síla náhle vrhla jeho svět k okraji vesmíru. Ale odpověď byla mimo jeho představivost – i když žil 4000 let…Kniha v českém jazyce!


Stažení Svět na konci času zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svět na konci času (0.00 EUR)


Stažení Svět na konci času zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The World at the End of Time (1990)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Laser-books (Laser)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Schary

  28.12.2017

  Vynikajici!!! Sci-fi,ktera v sobe ma vse,co dela tento zanr-vesmirne lety, kolonizaci cizi planety, cestovani casem, mimozemskou entitu, vzdalenou a vzdalenejsi budoucnoust a navic i trosku lasky.Par knih jsem od Pohla cetla,tato je nej. A hlavne Wan-Too,tak skvěle vykresleny mimozemstan,ktery nemuze byt konfrontovan s jakymkoliv tvorem na zemi. Fakt smekam!!!K tomu jeste spousta informaci z astrofyziky, nevim kolik jich bylo opravdovych a kolik fiktivnich,ale i tak…Jestli vahate,jestli cist, tak dle me ctete!

  zimela

  04.10.2015

  Tuhle zajímavou špejs operku táhne její přímočarost (co Pohl říct chce, to prostě dějem řekne -ne, že bych byl vůči filozovaní zaujatý, jen to zas pro jednou jednou byla příjemná změna), akorátně sympatická hlavní postava, společenské, byť asi přepísknuté, mutace, vtipně vymyšlená bytost Wan-To i se svými rodinnými problémy a, pokud by bylo možné, jedno z nejtroufalejších finále, s jakými jsem se v žánru setkal. Tady se dostáváme k samotnému názvu knihy….a případným nesrovnalostem na kterých celý příběh stojí.
  SPOILER: „..Byl to relativistický jev rychlosti, jehož začal dvojníkův let skokem dosahovat. Při rychlosti Pětky, nyní blízké c, nebyly páry (ERP) identické.“ – to ale přece nebyly nikdy. Už jen díky časové dilataci gravitace hvězdy na straně Wan-Toa. ( Nemohl je na své straně sladit pomocí těch graviskalárů? Nemusel to tak vlastně dělat pokaždé?) Navíc, obyvatelé Pětky nezmiňují žádné přetížení – zrychlování je tudíž velmi mírné a natažení času ( které není způsobeno rychlostí, nýbrž přetížením při zrychlování, brždění, nebo otáčení – viz. např. archiv hyde park civilizace 26.9.15) takřka naprosto zanedbatelné. Důsledky pro děj z toho plynoucí posuďtě sami..KONEC SPOILERU
  Frederick se ale taky nebere tak úplně vážně, jeho vize mají tu správnou rozmáchlost a, koneckonců, možná se pletu já. Svět Světa na konci času mě každopádně bavil (snad jen přeslazený konec, kdy už je vše dávno jasné, se trochu vlekl), a tak nechutně ekonomické Laser produkci, kde poslední stránka je zároveň i posledním listem knihy, za jeho vydání děkuji. 4 ****

  Kraken84

  29.04.2015

  Fantastická vize vývoje lidí od těch dnešního typu, přes tvory živořící v podzemí, až k šťastně bezstarostným a mírumilovným, kteří se po 4000 letech tolik – těly i myslí – odlišují od nás. Vše sledujeme jako drama o přežití Viktora Sorricaina (toho, který se ještě narodil na staré Zemi) a Wan-Toa (téměř všemocné bytosti pohrdající hmotou).

  elcapitano

  21.02.2015

  V zásadě se mi to moc líbilo. Vrstvy času i prostředí, astrofyzika, Wan-to, .. Co mne navíc moc bavilo, byl vývoj lidské civilizace skrz čas: počáteční nadšeni, úpadek, nábožensky fanatismus až po jakoby Římsky požitkářskou civilizaci, která opovrhuje vědou.
  Měl jsem s knihou však trochu problém v tom, ze toho v ní bylo moc – myslím tématicky. Takže jsem občas trochu tápal na co se zrovna soustředit. Některé motivy a postavy bych klidně sledoval delší dobu, jiné vypustil.

  Cureboy

  19.10.2014

  Krasna kniha! Je v ni vsechno, co mam na sci-fi rad: originalni pribeh (o mocnych bytostech schopnych ovlivnovat, zakladat, menit a zanikat cele hvezdne svety i galaxie, na strane jeden, a kolonizaci vzdaleneho sveta, vcetne mezihvezdneho cestovani v case, na strane druhe), a stravitelne podana astrofyzika. Po Man Plus je to dalsi bajecna kniha od Frederika Pohla. Uz se tesim na dalsi jeho knihu…

  Ardein

  09.01.2014

  První sci-fi, které se mi dostalo do ruky. Díky této knížce jsem žánru začal holdovat. Příběh je tak zajímavý, že jsem prostě nemohl přestat se čtením, protože mě zajímalo co bude následovat. Představa mocné rasy, která ovlivňuje celý vesmír… to je prostě fantastické! 🙂

  Povinnost pro fandy žánru! 🙂

  hoopoo

  17.02.2013

  Krásná space opera. Pěkný příběh o mocné inteligenci, která si "hraje" se hvězami a lidské kolonii, kteří jsou v jeho dosahu. Pro studenty: oprášíte si zde základy astrofyziky 🙂