Svět bez nás Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svět bez nás

Myšlenkový experiment, který se stal bestsellerem New York Times a za nejlepší populárně-vědeckou publikaci roku 2007 byl vyhlášen hned dvěma magazíny – Time Magazine a Entertainment Weekly.
Zajímalo by vás, co by se stalo, kdyby ze dne na den z naší zeměkoule zmizeli lidé? Jak dlouho by zůstaly po lidech na naší zemi stopy? Jak rychle by se zhroutila námi vybudovaná infrastruktura? Jak dlouho by bez naší péče vydržely stavby, metro a města? Památky a umění? Co z toho nejdéle, a co by naopak spadlo jako první? Kteří živočichové by z našeho zmizení profitovali, a kteří by naopak zanikli s námi? Předpokládá se např., že by spolu s námi zcela přirozeně vyhynuli švábové, ale ptáci by na tom byli mnohem lépe a vyvinuli by se v mnohé nové druhy. Jak by dopadly farmy, pole, národní parky a zahrady? Nejdelší životnost na zemi bez nás by měly bronzové sochy, umělá hmota a radiové vlny. Zároveň je z některých oblastí na zemi, které člověk poničil, a posléze opustil (např. Černobyl), patrné, že příroda má sebeuzdravující moc.Kniha v českém jazyce!


Stažení Svět bez nás zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svět bez nás (0.00 EUR)


Stažení Svět bez nás zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The World Without Us (2007)

  Žánr:
  Literatura naučná, Příroda, zvířata
  Vydáno: , Argo, Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  weny

  03. března

  Zajimava kniha, ktera je dle meho skromneho nazoru prislis roztahana a neskutecne dlouha. Postrehy a myslenky, ktere nam autor preklada, jsou velmi zajimave, ale sluselo by jim vice, kdyby se autor dokazal vyvarovat dlouhych a nezazivnych popisu zcela zrejmych veci.

  Beebee

  15.05.2017

  Perfektně propracovaná kniha, nenapadlo mně doposud zamýšlet se nad tím, jak krok po kroku bude vypadat rozpad nynějšího světa, který by jsme po sobě zanechali. Výborná kniha k zamyšlení nad důležitými věcmi.

  Terva

  05.04.2017

  Z tohoto života nikdo z nás nevyvázne živý.

  Vyzkoušejme neobvyklý experiment: předpokládejme, že došlo k nejhoršímu. Vyhynutí lidstva je hotová věc. Nebyla to jaderná katastrofa, srážka s asteroidem ani jiná ničivá událost, která by kromě lidstva smetla také všechno ostatní na planetě. Ne, místo toho si představte svět, ze kterého náhle zmizí všichni lidé……zítra.
  Popusťte uzdu fantazii a představte si, že už neexistujeme a možná se i poučíte.

  Pana Alana Weismana jsem do dnešních dnů vůbec neznal. Netušil jsem, že napsal tak působivou reportáž o naší planetě bez nás, bez lidí.
  Dech beroucí vyprávění o dalších živých tvorech jako jsou zvířata, stromy a bakterie, které najednou zjistí, že vlastně zmizel virus planety nazvaný Homo sapiens.

  Malá ochutnávka:
  Pokud jste měli bazén, stal se z něj květináč. Rostou v něm buď okrasné dřeviny, které kdysi nechali vysadit zahradní architekti, nebo naopak původní rostliny, které vyčkávaly na okrajích rezidenční čtvrti na vhodnou chvíli k návratu na své původní území. Pokud byl součástí domu i sklep, zaplnil se hlínou a rostlinama. Kolem kovových trubek se protáhly šlahouny ostružiníku a psího vína. Samotné trubky zrezivějí než uplyne sto let……..

  Tato teorie je z počátku zabývá návratem zvířat a rostlin na místa, odkud jsme je vyhnali. Pak se pan spisovatel pozastavuje nad našimi výtvory. Například přehrady, mosty, stavby z různých materiálů, Panamský průplav nebo třeba jaderné elektrárny. To vše skoro dopodrobna začne podléhat zkáze a zde pan Weisman udává časy rozpadů různých výrobků a materiálů a jejich dopad na ekologii.

  Vše je velmi přehledné a lehce pochopitelné. Do této knihy přispělo spousta lidí, archeologů, ornitologů, geologů, paleontologů, dendrologů a dokonce i skupina „ogů“ o které jsem neměl ani ponětí, že existuje a tím jsou odpadkologové.

  CITÁT – Až na malé množství, které shořelo, zůstává na Zemi každičký kousek plastu, který byl v posledních padesáti letech vyroben…….

  Kniha se mi obsahově líbila, je velmi mrazivá, hodně poučná, strašně smutná, má perfektní myšlenku a je dokonale propracovaná. Až jsem se zamyslel nad tím, zda tu vůbec máme právo být.

  Jako nejlepší z knihy jsem si zapamatoval postavu jménem Les Knight – zakladatel VHEMT (Voluntary Human Extinction Movement) A teď vám to přeložím, Hnutí za dobrovolné vymření lidstva – ale neděste se, není to radikální nebo nějaká teroristická strana, naopak je to vlastně geniální myšlenka, která zahrnuje pozvolné snižování stavu lidí na Zemi. Kdyby se podmínky tohoto hnutí začaly realizovat již zítra, měla by naše planeta za sto let stejný počet obyvatel jako v devatenáctém století…jak k tomu dospěla tato organizace? Přečtěte si tuto knihu, kterou vřele doporučuji a možná budete překvapeni jednoduchostí této myšlenky.

  Na konci přidává pan Weisman mnohá poděkování lidem, kteří mu pomohli tuto knihu stvořit. Zjistil jsem, že je pan spisovatel vlastně šťastný člověk. Procestoval skoro celou Planetu, vše o čem píše opravdu navštívil a cestou poznal spousty lidí a z mnohých si udělal své přátele.

  Země by bez nás přetrvala, ale my bychom bez ní vůbec nemohli existovat.

  Sehnal jsem si i jeho další knihu, nazvanou Odpočítávání. Jsem zvědav zda bude taky tak dobrá, jako je kniha, kterou jsem právě dočetl.

  deshalb

  07.03.2017

  Veľmi dobrá kniha pre náročnejšieho čitateľa, s množstvom zaujímavostí z prírody z celého sveta. Kto má rád enviromentalistiku, rád sa zamýšľa nad problémami tejto planéty a kto miluje knihy s imaginatívnymi zápletkami, ten sa má na čo tešiť 🙂

  chamyl

  27.11.2015

  Originálně pojatá myšlenka na téma, "co bude, až tady nebudem". Pro lidi, kteří jako já rádi přemýšlí nad "nesmrtelností chrousta", opravdová lahůdka s mnoha náměty o směřování světa po lidech. Zajímavě působí zejména eroze našich věčných staveb, dále pak všudypřítomné vymírání živočišných i rostlinných druhů a jejich ustupování druhům agresivnějším či odolnějším. Velmi dobrý myšlenkový kvas a jeho rozvinutí na konkrétních případech!

  Akana

  12.09.2014

  Kniha sice nemá výslovně za cíl ekologickou agitaci, ale její dopad je možná o to víc burcující. Autor mapuje různé důsledky lidské činnosti a hlavně předpovědi, jakým způsobem a jak rychle by tyhle důsledky pominuly, kdyby jsme všichni zničehonic zmizeli. Nehrozí zamračeně prstem, jen předkládá fakta a promýšlí hypotézy, a zděšení nad naším destrukčním a hlavně sebedestrukčním potenciálem přijde samo. Nevím, nad čím kroutit hlavou dřív, jestli nad tím, jak by se planetě v případě náhlého vyhynutí lidstva ulevilo, nebo nad tím, jak těžko a dlouho by se různá námi vyprodukovaná svinstva odbourávala. Doporučuju například zjistit si něco o skládce v Severopacifickém gyru, případně tam přímo posílat poznávací zájezdy. Pro utužení optimistické víry v budoucnost lidské rasy naprosto nevhodné čtení.

  Chogori

  01.09.2012

  Obsahově pestrá kniha spojující poznatky z biologie, ekologie a paleontologie, architektury, archeologie, atomové fyziky, historie a dalších vědních oborů za jedním účelem: pokusit se odhadnout, jak by svět vypadal, kdyby z něj zmizel jeden druh primáta, jehož populační hustota začíná přesahovat nosnou kapacitu planety Země. Kniha je členěna do několika esejí, z nichž některé mě bavily více, jiné o něco méně, ale celkově se mi četly velmi dobře (nejvíce se mi líbila asi kapitola Ptáci bez nás – o tom jak ptáci umírají v důsledku střetu s elektrickým vedením nebo domácími kočkami, o holubu stěhovavém a dalších druzích, které už tu díky člověku nejsou…). Není však řeč jen o tom "co by, kdyby", ale autor se vrací i k minulosti (vyhubení pleistocenní megafauny v Severní Americe, výbuchu Černobylu, zániku Májské říše či válce na Kypru…), na jejímž základě je možné so jisté míry předpovídat budoucnost.

  Shimargh

  13.08.2012

  Brilantní, chytlavá a naprosto trefná studie!