Svědectví o zármutku Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Svědectví o zármutku

Jaký vlastně máme důvod věřit tomu, že Bůh je „dobrý"? Cožpak nás všechno, co vidíme, nenutí věřit v naprostý opak?

Známý britský spisovatel se vyrovnává se smrtí své ženy. Otázky, které se zdály být uspokojivě zodpovězeny, znovu vyvstávají ve své trýznivé a bolestné podobě. Lewisova tragická zkušenost, které se úvahy dotýkají, byla ztvárněna v Britském filmu „Krajina stínů“. Kniha vyšla původně pod pseudonymem N. W. Clerk, protože Lewis si přál znemožnit identifikaci autora.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Svědectví o zármutku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svědectví o zármutku (0.00 EUR)


Stažení Svědectví o zármutku zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  A Grief Observed (1961)

  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství, Filozofie
  Vydáno: , Návrat domů
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  mirektrubak

  20.12.2017

  S hodnocením osobních zápisků, kterými někdo přímo reflektuje smrt nejbližší osoby, je to těžké. Jak bychom mohli o této knize napsat, že je „špatná“ nebo „dobrá“, vždyť každý má přece právo na vlastní způsob prožívání zármutku (Hanka si, myslím, správně všimla, že originální název lépe odpovídá povaze knihy) a individuální vypořádávání se s tak devastujícím zásahem do života.

  Zaujal mě jeden aspekt, který se v podobných případech často opakuje (byť to zde není nijak klíčové téma, musím říct) – my, věřící lidé, jsme svědky těch nejhorších věcí ve světě (války, genocidy, epidemie…) a dokud nejsme osobně zasaženi, tak sice soucítíme s obětmi, ale zásadně to neovlivňuje naši víru. A pak přijde jeden konkrétní zásah do našeho života (který je sice tragický, ale z „celosvětového“ hlediska zanedbatelný) a náhle začneme zcela vážně pochybovat o Boží existenci a Jeho dobré vůli. „Jak může Bůh udělat něco takového?“ ptáme se. C.S. Lewisovi (ani nikomu jinému) tyhle úvahy v žádném případě nevyčítám, ale co tento typ reakce o nás vlastně říká? Že považujeme sami sebe za tak důležité, že k nám má mít Bůh speciální přístup? Nějaká verze Orwellovy slavné věty („Udělej to jim, ale mně ne, Pane“)? Lidsky se to dá samozřejmě snadno pochopit, jen se pak nabízí otázka, jestli to s takovým postojem může na světě vypadat jinak, než jak to vypadá – jako na abiturientském večírku solipsistické univerzity.

  Hanka_Bohmova

  17.04.2017

  Lewis zůstává Lewisem, nečekejte citové výlevy, spíš nevyrovnané myšlení mimo hranice toho, co jsme dosud "věděli" a co "dává smysl". Místy mám chuť se ozvat, ale neodvážím se. Nejsem na přednášce, nevedu disputaci, čtu záznam (anglický název Grief Observed mi připadá naprosto přesný), výsek duševních pochodů člověka v mezní životní situaci.
  Nebyla bych hned tak hotova s výčtem zajímavých bodů textu. Dobře jsem poznávala i některé z těch svůdných pastiček zármutku. Ale chci ocitovat úryvek, který lze podle mě aplikovat na mnohem širší okruh vztahů než jen k zemřelým, a potěšilo mě, že autor se k němu v závěru vrátil a uvažoval podobně.

  "Malinké vločky mě samého, mých dojmů, mého výběru padají na její obraz – nakonec bude skutečná podoba úplně skryta. Deset minut – deset sekund – skutečné H. by to všechno napravilo. Ale i kdyby mi těch deset sekund bylo umožněno, o jedinou vteřinu později by ty vločky začaly padat znovu."

  Klamm

  09.04.2017

  Zhmotnit své bolesti duše na papír, je jedna z nejúčinějších svépomocných terapií. Byla by škoda, pro tak zkušeného spisovatele této zbraně nevyužít ve vyrovnání se s hlubokým žalem…

  ,,Vzhlížím k nočnímu nebi. Je snad v tom nekonečném prostoru a čase něco jistějšího než to, že i kdybych vše probádal, nikde bych nenašel její tvář, hlas a dotek? Zemřela. Je mrtvá. Je tak těžké to slovo pochopit a vštípit si je do paměti?"

  Janek

  30.01.2017

  Kniha jako povzbuzení, kniha jako lék.
  C. S. Lewis mi mluví z duše, rozumím každé jeho větě. Je mi velkou útěchou, když zjišťuji, že truchlení zřejmě mívá obdobný průběh.
  "S utrpením si prostě nemůžete počít nic jiného, než je vytrpět."

  ThrisaManx

  23.05.2016

  "Je racionální věřit ve zlého Boha? Ve vesmírného sadistu, potměšilého imbecila?"

  Do té knihy jsem se zamilovala. Lewis mne tímto zas a znova o sobě přesvědčil, jak velký a hluboký je to člověk. Krásné, i když velmi smutné myšlenky.

  Krysa1769

  20.02.2016

  Kéž bych si tuhle knížku nikdy nemusela přečíst.

  Karcoolka2210

  28.11.2015

  Osobné a veľmi úprimné rozjímanie C.S. Lewisa nad smrťou jeho manželky a nad tým, čo je ďalej pre neho aj pre ňu a akú rolu v tom všetkom hrá Boh. AJ

  Ikkju

  26.06.2015

  Tak tuhle knihu budu mít už navždycky spojenou se smrtí … Bohužel jsem jí nestačil dočíst, ale úvahy nad tím, jakým způsobem nám blízcí zůstávají i po jejich ztrátě jsou zajímavé, i když docela smutné.

  Teď bych měl tedy knihu dočíst, abych měl načteno na další … ? Mám pocit, že jsem to vzal ze špatné strany. Možná bych se měl vrátit na začátek, když jsem na půlnoční v kostele v Roudnici našel knihu tak zajímavého autora mezi katolickými příručkami, a prostě si jen užít (sloveso které nevyjadřuje nadšení, ale přitom není neosobní mě nenapadlo) osobní výpověď chytrého pána nad věcmi, které čekají všechny naše blízké bez výjimky, a nakonec i nás osobně..

  Amarok

  02.04.2013

  Knížka by opravdu mohla pomoci tomu, kdo ztratil svého blízkého. Nicméně jsem z obsahu zklamán, čekal jsem něco více teologického, nikde jsem se předem nedozvěděl, že jsou to jen zápisky z deníku, které popisují hlavně pocity autora a že to křesťanské zamyšlení v celé knížce přichází jaksi zkrátka a povrchně.

  Petrstik

  16.02.2013

  Autor se v této útlé knížce snaží vyrovnat se smrtí své ženy. Knížka je napsaná tvrdou a dojemnou realitou, s kterou se můžete setkat, když Vám umře blízká a milovaná bytost.