Šumavská trilogie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Šumavská trilogie

Podtitul: Schreinerské kořeny / Schöningerské pastviny / Údolí Vogelsang

Skutečný příběh obce Cudrovice v česko-německém pohraničí. Poválečné události, odsun německého obyvatelstva spolu s morální devastací obyvatelstva českého vedly až k úplné likvidaci obce. Dnes zbyla z Cudrovic pouze jedna turistická cedule, otlučená kaplička zády k silnici a několik zakopřivených míst, prozrazujících někdejší stavení.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Šumavská trilogie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Šumavská trilogie (0.00 EUR)


Stažení Šumavská trilogie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Chesterton

  20.11.2017

  Znala jsem autora minimálně z vyprávění známých a přátel. Vychází z vyprávění pamětníků i vlastní zkušenosti. Kniha má své kouzlo i hodnotu pro nás, co jsme odsun a následný život v pohraničí nezažili.

  Renatecka

  26.09.2017

  Upřímně, čekala jsem mnohem, ale opravdu mnohem víc. Toto téma mě zajímá, ale ke čtení knihy jsem se musela dokopávat a ani jsem ji nedočetla. Tak tak jsem zvládla 1. část Schreinerské kořeny. Nuda.

  berau

  06.07.2017

  Smutné a krásné čtení zároveň. Smutné v popisu vyhnání původních obyvatel Šumavy a celkově až neuvěřitelně pomstychtivé a nenávistné atmosféře po konci druhé války ze strany Čechů a konče necitlivým dosídlením převážně nekulturního cizího obyvatelstva a celkovým úpadkem všech hodnot. Krásné čtení lze naopak najít v syrovém a poetickém vyobrazení nádherné a zároveň drsné přírody Šumavy.

  honajz

  31.07.2014

  Jde o soubor tří novel, volně na sebe navazujících, jež pojí jedno místo na Šumavě (a jeho okolí). Novely mají žel sestupnou tendenci – první je vynikající a popis míst, lidí, prostředí dokonalý, člověk jako by byl u toho. U zbývajících dvou novel trošičku upadá jak příběhovost, tak popis prostředí i postav, ale přece jen jde stále o mírný nadprůměr. Podobných příběhů z pohraničí oné určité doby přece jen není moc.

  Petrstik

  09.06.2013

  Autor v knize popisuje napjatou atmosféru konce čtyřicátých a počátku padesátých let a pohnuté osudy jednotlivců i celých rodin, a líčí nádheru šumavské přírody.