Středověk v nás Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Středověk v nás

Autor se v této esejisticky pojaté práci zamýšlí nad jen zdánlivou moderností současného světa. Na příkladech středověkého a současného vnímání času, prostoru, prožívání dětství a stáří, eschatologie, vztahu k penězům, k uzavírání manželství, k migracím na větší vzdálenosti i uvnitř města ukazuje, jak mnoho mají lidé současnosti společného s lidmi středověku, jak se v mnoha ohledech jen zdánlivě změnily každodenní mody lidského chování a myšlení.
Mimo to si detailně všímá stále rostoucí dohlížitelské role státu, jenž člověka současnosti v mnoha ohledech zbavuje dřívější svobody, stejně jako ho ve svobodném uvažování omezují společenské stereotypy a předsudky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Středověk v nás zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Středověk v nás (0.00 EUR)


Stažení Středověk v nás zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie, Sociologie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  barlow

  28.08.2017

  Povedená sonda do středověké společnosti, která se ne ve všech liší od dnešní doby. Občas trošku moc odborné, ale jinak velmi zajímavé čtení.

  bookworm007

  13.04.2017

  Velmi zajímavá knížka, která není pojatá beletristickou formou, tak si myslím, že není úplně pro každého. Ovšem čtenář, který se zajímá o problematiku středověku a historii obecně v ní najde mnoho zajímavých pasáží.

  vincek1

  12.02.2017

  Souhlasím s hanocri, zajímavá, přehledně napsaná kniha o období, které konkrétně mě zajímá. Knihu jsem měl vypůjčenou z knihovny. Zkusím ji sehnat, protože je to opravdu zajímavý pramen, který se hodí mít doma.

  hanocri

  01.02.2016

  Dal jsem Nodlově publikaci 4/5 kvůli tomu, že jsem ji zatím nedočetl, tak nechci být příliš hrrr s absolutním verdiktem 🙂 Navíc nejsem medievalista, takže se neodvažuji hodnotit po odborné stránce.
  Nicméně Nodl píše čtivě (podle mě mnohem čtivěji než Le Goff nebo Bloch; tam to ale může být na druhou stranu zapříčiněno překladem, který určitě není snadný) a vyvrací některé mýty, které o středověku u nás pravděpodobně panují (např. že rodičovská láska k dětem nebyla tak silná jako dnes).
  I když někoho zrovna středověk nepřitahuje, myslím, že Nodlova kniha má jakýsi univerzální půvab a dokáže v člověku zažehnout jiskru zvídavosti.