Strašidla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Strašidla

Svatý Nestřeva, Miss Amerika, Kníže Vandalů, Dohazovač, Chybějící článek, Hajzldáma, agent Donáška, Matka příroda… Pitomá jména pro skutečné lidi. Každý z nich našel stejný inzerát. Dům spisovatelů. Spisovatelská kolonie. Kde by mohli v klidu psát. Napsat svá mistrovská díla. Měl to být jenom dům spisovatelů, dokud nebylo pozdě…
Ve zchátralém bývalém divadle kdesi na okraji města je namísto tvůrčího zápalu čeká boj o přežití. Třiadvacet zajatců musí najít nejen cestu z tvůrčí krize, ale především způsob jak přežít. A nekonečné čekání na záchranu si krátí vyprávěním příběhů. Hned první z nich, svatý Nestřeva, připomene makabrózní deviace z Programu pro přeživší: přišel o své tlusté střevo při podivné sexuální praktice, při níž využíval odsávací ventil v zahradním bazénu. Další postava jako by vypadla ze stránek Ukolébavky: Matka příroda líčí, jak zabít lidi pomocí masáže nohou. V povídce Mezi lůzou vypráví Hajzldáma o multimilionářích, kteří si hrají na lidi bez domova; žijí na ulici a užívají si tolik ceněné anonymity. Jednotlivá vyprávění se střídají v rychlém tempu a přerušují je jen intermezza, v nichž se dovídáme o dění v divadle. Palahniukův román (z) povídek odkazuje na Chaucerovy Canterburské povídky a kritika se shoduje v tom, že jde o autorovo nejlepší dílo od legendárního Klubu rváčů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Strašidla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Strašidla (0.00 EUR)


Stažení Strašidla zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Haunted (2005)

  Žánr:
  Literatura světová, Horory
  Vydáno: , Euromedia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  fish33

  06.12.2017

  Zpočátku velmi čtivé povídky, které do sebe zapadaly a vytvářeli zajímavý příběh, kterému ale ke konci začala docházet "šťáva". Typická Palahniukova sonda do společnosti se všemi svými zvrácenostmi, která ale příliš nevyčnívá nad jeho ostatní díla.

  zanzara

  28.10.2017

  Nechutné k blítí. Ale opravdu čtivé. A je to o lidech, který existovali skutečně, kterých si Palahniuk nemusel vymyšlet. Takže máme tady postgotický roman, ve kterém nejstrašnější a nejhnusnější strašidla nejsou už klasické živé mrtvoly jako Frankenstein (Mary Shelley), upiří (Polidori) anebo lupičí a duchove (E.T.A. Hoffmann, H.Walpole), ale obvykli lide – naše sousedy a my samotni. A k tomu autor dodává tůny humoru a ironií, které věnuje lidské blbé touze po slávě, po soucitu, penězích, a odměňování za utrpení. A tim způsobem uspěl ještě v zábavném románu uzavřít kousavou kritiku současneho vývoje společnosti. Respekt! Větši hnus a horror než v gotické literatuře máme dneška na ulicí a v televizí.

  MilkyA

  30.07.2017

  Samotný príbeh medzi poviedkami mi bol úplne ukradnutý.. Záležalo vždy od konkrétnej poviedky nakoľko ma kniha bavila a tým pádom dosť nevyrovnaný zážitok.

  -Lucinda-

  12.04.2017

  Chuck Palahniuk mě opět nezklamal. Tentokrát s porcí morbidnosti a zvrácenosti zašel ještě dál než obvykle. Hrůzy v hlavní dějové linii se neustále stupňují, i když člověk nevěří, že to ještě jde. Vše je doplněno skvělými povídkami. Pravda, některé jsou slabší, ale ty nejlepší je plně vynahrazují. Mezi moje oblíbené patří všechny povídky od paní Clarkové a Zastaralé od pana Whittiera. V knize vůbec nemusely být básně, přišly mi tam zcela navíc.
  Některé myšlenkové pochody postav jsou zcela absurdní, ale taková je už celá naše společnost, no ne? Každý tvrdí svoji verzi pravdy, aby se ukazoval v tom nejlepším světle. A takhle vznikají lži.
  Kniha nesedne každému, ale kdo má rád autorův styl, bude ji milovat stejně jako já.

  medialstar

  10.02.2017

  Moje první rande s Chuckem. Na první pohled se mi ten kluk zdál až moc divnej a měla jsem chuť to brzo zabalit. Ale čím víc povídal, tím víc zaujal a přišlo mi, že i když se hned nezamiluju, tak že by jsme snad mohli být dobří kámoši. A taky že jo… Hlavní příběh mě vyloženě nebavil, až za polovinou se to zlepšilo, básničky taky šly mimo mně trochu, ale ty povídky, ty jsou geniální! Jízda šíleného mozku. Ano, je to nechutné, místy příšerně nechutné, jenže ja nevím jak to Chuck dělá, ale pak už vám to prostě přijde normální, asi otupíte a dokonce i zábavné, což je úplnej vrchol! A ty nápady, myšlenkové pochody, lahoda. Věřím, že na tuto krásně hnusnou knihu nikdy nezapomenu. A obávám se, že ani u jeho dalších knih tomu nebude jinak, protože druhý rande už se blíží. Asi zajdu pro jistotu k holiči, co kdyby náhodou z toho nakonec bylo něco víc…….

  ŠtěpánHeřmánek

  31.01.2017

  Místy geniální povídky. Jako celek se mi ale kniha zas tolik nelíbila. Některé pasáže jsou jen vykradené náměty z jeho vlastní tvorby (což má Chuck Palahniuk ve zvyku stále častěji). Taková pasáže jsem měl opravdu chuť přeskočit (včetně nudných a často zcela zbytečných "básní").
  Stále se však jedná o jednu z nejlepších knih od tohoto autora.

  opic 12

  21.01.2017

  Strašidla se mi zatím od té doby co jsem s Pahniukem začal četla kapánek tužšeji než ostatní zatím přelouskaná. A proslulá povídka o střevech,když se to tak vezme nebyla zas až tak nechutná. Jsou tam jiné co svým významem dají více pomyslné porce hnusu o chování jednotlivce aniž dojde k slovním nechutnostem ve své největší skutečné povaze příšernosti.
  O věcech co máte v povědomí a co si s největší pravděpodobností vezmete do hrobu a je jedno pokud budete hnít a nebo se obrátíte v prach. Kdo to neudrží za svého života budto se pujde svěřit do svatostánku a nebo svému tzv. bližnímu,páč se prostě mušíme jednoduše vykecat a jelikož jsme tvoři společenští potřebujeme publikum. Takže klapka,kamera za kamerou v kameře … Budte v klidu spása je prý udajně nadosah.
  Máme tolik volnosti až z toho blbneme,někdo víc,někdo mín. A protože už jsem napindal takovejch hovadin bude lepší se pomalu začíst. Pokud budete chtít zkusit právě strašidla,záleží opravdu jen na vás,poněvadž Chuck to umí podat jednoduše svým nezaměnitelným stylem vskutku moc zajímavě.

  Drvodělka

  21.12.2016

  Brilantně napsaná kniha, která pobaví svým výjimečným humorem. Snesou ji jen velmi otrlí čtenáři.

  Izu

  10.12.2016

  Nedočteno, tento styl mě nezaujal.

  lucie4612

  23.05.2016

  Chuck Palahniuk je můj nejoblíbenější autor. Absolutně zbožňuji jeho styl psaní, témata a považuji ho za neuvěřitelně inteligentního člověka.
  Tato kniha se řadí mezi jeho nejlepší knihy (hned po Prokletí a Programu pro přeživší). Povídky jsou zajímavé, dekadentní, zábavné. Hlavní dějová linie sice chvílemi nuda, nicméně to čtenář překlene těšením se na další povídku.

  kayu

  03.04.2016

  Tohle je něco tak zvláštního, že se to ani nedá popsat. Do čtení jsem se musela nutit, ale nebylo to obsahem. Spíš zvláštní formou psaní, na kterou jsem si musela dlouho zvykat.

  Cituska

  24.03.2016

  Někdy mám dojem,že Palahniuk chce hlavně šokovat a to tím způsobem,že když si to po sobě čte je sám šokován 😉 neuvěřitelná smršť všech nechutností,které si dokážete představit

  Éowyn

  14.03.2016

  S rozpaky jsem knihu odložila po povídce Střeva. Možná se ke knize v budoucnosti vrátím, ale momentálně je uložena na hlubokém dně mé knihovny.

  eraserhead

  21.12.2015

  Můj historicky první přečtený Palahniuk. Samozřejmě jsem viděl Klub rváčů a po čase i zjistil, že je to adaptace románu jistého autora, který se mezi některými mými známými stal takřka ikonou (a možná právě proto jsem se do něj nijak nehrnul), ale prostě jsem nějak neměl potřebu křížit s ním svou cestu. Pak jsem si ale přečetl anotaci Strašidel, dost mě to zaujalo a knihu si koupil. Pak se do ní začetl a zkoprněl. Strašidla jsou neuvěřitelná kniha – jak formou tak i obsahem. Opravdu povídkový román, kdy je řada samostatných a na sobě naprosto nezávislých povídek a básní propojena krátkou souvislou dějovou linií. A jak mě ta dějová linie skoro vůbec nebavila, jednotlivé povídky to nahrazovaly neskutečně obrovskou měrou. Protože jsou parádní, neskutečné, šílené. Palahniuk je mistr nápaditosti a představivosti. Pokud někdy na něco vymyšleného sedí heslo: "To nevymyslíš" tak právě na tyhle povídky. protože to opravdu nevymyslíš. Šílenost. Bizarnost. NEchutnost. Ale krása. Palahniuk odkrývá veškerá možná zákoutí lidské psychiky, chování a čehokoliv, co je spojeno s člověkem a lidstvím jako takovým, odhaluje veškeré možné jeji/jejich meze a nejednou je dokonce překračuje.

  iluliacross

  27.11.2015

  No, podle mě to byla naprosto geniální knížka. Když si člověk zvyk na nechutnosti a odpornosti, tak si parádně početl mezi řádky, jak se tak říká. Geniální myšlenky, geniální kritika dnešní společnosti. Měla jsem celkem problém knížku dočíst, na druhou stranu jsem byla hrozně zvědavá, co ještě dokáže Chuck vymyslet. A dokázal toho spousty. Sedl mi jeho jazyk, sedla mi jeho kniha. Chápu, že to nebude zrovna pro každého. Dle mého názoru kniha šíleně dokonalá.

  Janek

  03.08.2015

  Pro mě zatím asi nejslabší Palahniuk, přesto pořád výborné a poutavé čtení. Druhá půlka se mi zdála skoro surrealistická, často jsem se ztrácela. A pak jsem docela nečekaně narážela na fantastické pasáže, který mi doslova braly dech – kam on na to chodí!?
  Skvělý doslov Richarda Podaného, z doslovu si dovoluji citovat (a plně souhlasím):
  "Myslím, že Chuck Palahniuk, když jde parkem a všimne si, že po cestičce leze hlemýžď, nejen že ho poponese do trávy, aby ho někdo nerozšlápl, ale poponese ho tím směrem, kterým lezl."

  martinaplum

  27.07.2015

  Ked sa povznesiete nad vsetky nechutnosti a prestanete riesit preco si napriklad niekto len tak povytrhaval nechty alebo poodrezaval prsty, ruky, penisy… ste pripraveni zacat nachadzat Palahniukovo posolstvo, ktore spociva v niecom uplne inom, ako v kritike spolocnosti. A pamatajte, ked raz niekto Palahniukovi nadaval do nihilistov, on prehlasil, ze je romantik a ja mu to celkom verim 🙂
  Knizka sa cita sama, su tam klasicke Palahniukoviny a podla mna je aj ustredny pribeh spajajuci poviedky celkom zaujimavy a silny, takze ma bavilo si to prestriedavat s poviedkami.
  Moje naj poviedky: Exodus a Schranka besu a celkovo Cassandrin pribeh.

  Melanka

  09.05.2015

  Docela jsem si čtení užila, ale marně přemýšlím, komu bych knihu doporučila. To fakt není kniha pro každého. Na konci je moc pěkný doslov od pana překladatele Podaného. Ve všem s ním souhlasím.

  Lusů

  14.02.2015

  Čtu… už zase… protože když jsem si po dlouhé době přečetla úryvek z povídky o Svatém Nestřevovi na zadní straně obálky (karotka jede!), rozhodla jsem se, že tu nechutnost chci absolvovat znovu. Zdá se, že mi za těch 7 let trochu zcitlivěl žaludek, protože to nesu hůř, než poprvé. Ale bavím se pořád výborně!

  Serja

  19.10.2014

  Povídky moc nemusím, ale Chuck mi je naservíroval tak, že jsem si zákonitě musel pochutnat!

  Kylar-S

  03.10.2014

  Co k tomu dodat. Palahniuk zůstal Palahniukem a díky bohu za to. Tato kniha mě v jistých ohledech neskutečně nadchla, v jiných neskutečně zklamala. Vše záleželo na dané povídce. Byly zde takové, které mě k smrti nudily, a i když čítaly jen pár stran, byla jsem ráda, že jsem je přečetla. Zároveň zde však byly i takové, u kterých jsem málem zapomněla dýchat. Houpačka. Nicméně možná právě i díky tomuto jevu na mě kniha tak silně působila. Celou dobu nechávala člověka na vážkách, jestli už to celé půjde do kytek a bude se číst jen z nutnosti, a pak, zase mi vytřel zrak. 🙂

  DRALI

  20.09.2014

  Boží, Boží, Boží. Palahniuk to prostě umí. Nevím (a v některých případech ani nechci vědět) kam na ty nápady chodí, ale je to prostě strašně fajn čtení. On píše s úplnou lehkostí. Jak kdyby psal o tom jak pejsek s kočičkou vařili dort. Ale přitom píše o husťárnách, divnostech, úchylárnách a to velmi naturalisticky. Ovšem zábavným a čtivým stylem, že mne to prostě baví. Na ostatní "normální" autory se Palahniuk dívá z velké výšky.. A nejspíš má u toho rozepnuté kalhoty 🙂

  XenaTaurus

  16.09.2014

  Napínavé, překvapivé, neočekávané, zvrácené, mrazivé….čte se jedním dechem.

  Clairka

  15.09.2014

  Nejlepší povídka? Střeva !! 😀

  rabor

  25.08.2014

  Povídka Střeva zapúsobila s úderností a intenzitou výstřelu uprostřed ztichlého tunelu, ostatní povídky byli jako tu lepší a tu horší ozvěna a ústřední dějová linka jen nepříjemným hvízdáním v uších.

  OldaB

  08.08.2014

  Opravdu pozoruhodná kniha, i když asi ne pro každého. Kam na ty nápady autor chodí? Dopis vraha výrobcům nožů geniální.

  elliefant

  08.05.2014

  Nejsilnější dílo Palahniuka, které se mi doposud dostalo do rukou. Našlapané od začátku do konce, plné zvrácených postav i šokujících zvratů děje. Četla jsem cca před 2 lety – i když si nevzpomenu na to, jak dílo končilo, zcela jistě jsem schopna popsat každou z postav – Svatý nestřeva, Dohazovač, Matka příroda… Velmi mě zaujala i pravidelná forma psaní.

  Belatris

  17.04.2014

  Jedna z Chuckových slabších, alespoň pro mě. Hodně zajímavých míst, ale celek působil zdlouhavě a roztahaně. Chtělo to víc škrtat, aby se zdůraznila expresivita a čtenář nepadnul únavou. Z dosud přečtených (Klub rváčů, Deník, Neviditelné nestvůry) opravdu nejrozpačitější dojmy. Některé povídky včleněné do struktury skvostné, jiné nic moc.

  emptyRow

  17.02.2014

  Je to celé zvláštne, zamýšlali ste sa niekedy nad tým čím si Chuck vydobil miesto medzi top spisovateľmi sveta ??? Ponúka len to najhoršie z ľudskej prirodzenosti, ponúka hnus, strach, bolesť, neistotu … smrť. Ponúka príbeh (príbehy), ktorý sa snaží vybudovať román. Úprimne čakal som niečo tajomné možno s duchmi nejaká ta mystika atď. Až neskoršie ma to napadlo, čo by si vlastne tento spisovateľ počal s týmito nadprirodzenými bubákmi ??? Odpoveď znie NIČ. On ich nepotrebuje. Palahniuk totiž pochopil, že tie najodpornejšie, najnevyspitateľnejšie a najhoršie nočné mory aké si vieme predstaviť ponúka človek, on sám je týmito strašidlami . Pochopil, že ak chceme nájsť hnus, strach, bolesť, nestotu či smrť nemusíme kriesiť tisíročia staré príšery či vyvolávať z hrobov našich mŕtvych predkov. Stačí len jediné nazrieť do vnútra svojej duše a nebáť sa pozerať, nazrieť do nej v ten pravý okamih. Strašidlá sa totiž už dávno neskrývajú v temnote ulíc, parkov alebo starých domov. Nájdeme ich v temnote mysle a duše, keď v sebe nájdeme dosť odvahy prezrieť si ich.

  ´´Čo ak Boh nie je dobrý, láskavý a milujúci ? Čo ak človeka nestvoril na svoj obraz, preto aby konal dobro ? Čo ak je to najhoršie na ľudstve, to na čo sme boli predurčení … čo ak je to všetko tak, ako to malo byť ?´´

  juckey

  27.06.2013

  Jde o to, že všichni máme rádi tajemství. Jakmile by někdo na začátku řekl, že všichni návštěvníci Spisovatelského domu jsou zbabělci a to dokonce takoví, že se už nebojí/neštítí ničeho, přestalo by nás to bavit, žeano. I když jsme všichni moc dobře věděli, že to k tomu směřuje. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Tak tomu je od nepaměti. Vražda? Maličkost. Sebezohavení? Ale, buďte přeci vynalézavější. Konzumace člověka, který ještě žije? No, konečně se někam dostáváme.
  Budete je milovat i nenávidět. Budete s nimi sympatizovat a rozhodně je budete proklínat. Každý z nich má svůj vlastní pohled na to, co se mu přihodilo. Každý byl v právu. Tak to aspoň říkal pan Whittier.
  Tak nezapomeňte. Za tři měsíce vás nikdo nezachrání. Ani nebudete slavní, vy malí šašci. Ale užijte si to tam. A pozor na ponorkovou nemoc.