Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat

Současnou podobu jihomoravské metropole ve druhé polovině 19. století a první polovině století 20. zcela zásadně ovlivnil nástup a rozvoj textilního průmyslu. Mezi brněnskými německými podnikateli židovského původu vynikali zejména členové rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.

Kolektiv autorů se snažil postihnout dochované, ale i nedochované stopy působení těchto rodin. K nepřehlédnutelným stopám patří tři slavné, památkově obnovené a v nedávné době veřejnosti zpřístupněné rodinné domy – vila Löw-Beer, vila Stiassni a vila Tugendhat. Nejsou to nicméně jen tyto krásné domy, které nám textilní magnáty připomínají, ale také mnohé činžovní domy, tovární budovy, dělnické kolonie či některé veřejné stavby.

Více jak 80 hesel představuje životní osudy některých textilních magnátů z rodin Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat, dále architekty, se kterými spolupracovali a pochopitelně také stavby, které jsou se jmény těchto rodin spjaty. Textová hesla doplňují obrazové a mapové materiály.

Vydejte se na cestu po městě s tímto průvodcem v ruce a poznávejte Brno, jehož tvář spoluutvářely tři výjimečné rodiny textilních podnikatelů.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat (0.00 EUR)


Stažení Stopy textilních magnátů v Brně: Löw-Beer / Stiassni / Tugendhat zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Architektura, Historie
  Vydáno: , Muzeum Brněnska
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)