Stavy nestavy, bytosti nebytosti Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Stavy nestavy, bytosti nebytosti

V podstatě je to soubor povídek o lidech. O lidech z města i vesnice, z obchodů i kanceláří, z metra i pravidelných meziplanetárních linek. A hlavně o jejich interakcích s anděly i démony (ať už pozemského či mimozemského původu), se stroji, roboty i androidy, s lišejníkem na skále Síria či žhavou lávou vyvěrající ze Země.
O jejich interakcích s neurčitými strukturami mimoplanetárních bytostí či softwarovými řetězci infikovanými umělou inteligencí. Předem jsem ze hry vyloučil upíry, vlkodlaky a elfy, jelikož na ně nevěřím.
Soubor povídek o životě založeném na čtyřech aminokyselinách shlukujících se do struktury DNA a produkujících bílkoviny v kontaktu s životem založeným na úplně jiné bázi, ať už jde o iontové vlnění, pekelnou plazmu či vesmírnou entitu.
Všechny ty příběhy se staly. A jestli se nestaly, tak se určitě stanou. A v tom nejhorším případě se právě teď dějí.
Sbírka povídek.Kniha v českém jazyce!


Stažení Stavy nestavy, bytosti nebytosti zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Stavy nestavy, bytosti nebytosti (0.00 EUR)


Stažení Stavy nestavy, bytosti nebytosti zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Brokilon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  jockel

  29.11.2016

  Kniha se mi moc dobře četla.
  Povídky měly mnohdy, pro mě, překvapivý závěr.
  Je to soubor různorodých nápadů.
  Spisovatel rozhodně nezklamal.

  finka

  16.05.2016

  Povídka Psí oči zvítězila v letošním ročníku Akademie SFFH.
  Gratuluju Pane spisovateli!

  Jsem ráda, že mi tipy vycházejí, vím co nominuju:-)

  witko

  21.04.2016

  Heteša nezklame ani v povídkách.

  jan8470

  18.03.2016

  Petr Heteša – stavy nestavy, bytosti nebytosti (Sbírka povídek) Brokilon 2015
  Počet stran 541
  Petr Heteša je jedním z prvních a rozhodně jedním z nejznámějších kyberpunkerů u nás. Na fantastické scéně se pohybuje od poloviny osmdesátých let a já se s ním poprvé setkal roku 1989 při čtení samizdatové vydané novely Sítě, kanály a stoky, kterou napsal společně s Karlem Veverkou. Od roku 2009 publikuje pod hlavičkou nakladatelství Brokilon.Zde mu vyšly například romány Démoni jsou věční, Nevrmore Baltimore, Ruská ruleta, Moprphin red , Fatal virtual.
  Nyní se k nám vrací se sbírkou povídek, kterou, ne nadarmo nazval Stavy nestavy, bytosti nebytosti.
  Jak píše sám autor na zadním přebalu své knihy: „V podstatě je to soubor povídek o lidech. O lidech z města i vesnice, z obchodů i kanceláří, z metra i pravidelných meziplanetárních linek. A hlavně o jejich interakcích s anděly i démony (ať už pozemského či mimozemského původu), se stroji, roboty i androidy, s lišejníkem na skále Síria či žhavou lávou vyvěrající ze Země.
  O jejich interakcích s neurčitými strukturami mimoplanetárních bytostí či softwarovými řetězci infikovanými umělou inteligencí. Předem jsem ze hry vyloučil upíry, vlkodlaky a elfy, jelikož na ně nevěřím.
  Soubor povídek o životě založeném na čtyřech aminokyselinách shlukujících se do struktury DNA a produkujících bílkoviny v kontaktu s životem založeným na úplně jiné bázi, ať už jde o iontové vlnění, pekelnou plazmu či vesmírnou entitu.
  Všechny ty příběhy se staly. A jestli se nestaly, tak se určitě stanou. A v tom nejhorším případě se právě teď dějí.“
  Soubor čtrnácti povídek nás zavede nejen do autorova oblíbeného Baltimoru, ale také třeba do výzkumáku v Lednici, na vesmírnou stanici, neznámé planety, do Pražského podzemí či Národního archivu Spojených států.
  Na těch bezmála 550 stranách se setkáme nejen s lidmi (ať už vylepšenými nějakým softwerem, nebo prostými), ale také s mimozemšťany různého ražení či s démony a astrálními bytostmi.
  Ostatně, stručný seznam všech povídek jasně naznačuje jakou cestou se při sestavování své sbírky Petr Heteša vydal.
  Zvuk Led Zeppelin, že je to povídka, ve které se démoni musí vypořádat s posledním přáním stárnoucího rockera.
  Americký popcorn: Co vše se může stát v Národním archivu Spojených států, v sekci film? To vám prozradí skvělý Americký popcorn nabitý spoustou filmových odkazů a vtipnou detektivní zápetkou.
  Znamení“ Váhy, Barva: Černá
  Když správci chrámu Notre Dame přijde email o vstup do podzemí od skupiny Larpařek, začnou se dít nevídané věci.
  Alcamyrské šelmičky: Když policejní vyjednavač Terry Snelling z baltimorské pobočky národní bezpečnosti přijme úkol pro Houston, vyklube se z toho hodně zapeklitá záležitost.
  Konkurenční doložka: Evropská unie dokáže jednomu zamotat hlavu. Zvlášť když vám nasadí do firmy na otestování dvě nové, supermoderní sekretářky.
  Absolutní rovnováha: Hráli jste někdy šachy? A přemýšleli jste o tom, jaké by to bylo, kdyby někdo hrál šachy s vámi…
  Neznámá známá: Taková milá hříčka na téma Pes nejlepší přítel člověka
  Porno: Bravurní detektivka s hodně zvláštní zápletkou. Kam se hrabe Doctor Who.
  Femme Fractale: Krásná ženská dovede zamotat chlapovi hlavu a je jedno jestli se s ním potká v Paříži nebo v očistci.
  Psí oči: Existencionální drama zasazené do vesmíru.
  Lednická cibula: Jen se smějte. Tohle je větší mazec než Den Trifidů.
  Úchylka dálkového spoje: Co všechno se může přihodit na trase Země – Scimarine, na to nám odpoví pátrání takřka detektivní.
  Fáma a kyvadlo: Naprosto skvělá městská fantasy. A neb kdo ví, jak to s tou Sametovou revolucí opravdu bylo.
  Babbageorova logická hádanka: Cestování do minulosti bylo, je a bude vždy rizikový podnik.

  Autor se snažil při sestavování své sbírky řadit povídky podobně, jako tomu bývá u LP nebo CD. „Aby nebyly dvě podobné písničky u sebe.“ Tedy aby se střídala nejen témata povídek, ale také povídky lehčí s těmi vážnějšími.
  Myslím, že se mu to podařilo, ale i kdyby ne, vůbec by mi to nevadilo. Protože já na téhle sbírce oceňuji něco jiného.
  Předností této sbírky je především Petrova neskutečná kreativita a fantasie. Každá povídka je zasazena do jiného prostředí, každý příběh je originální, a mnohé z nich mají poselství, nad kterým se stojí za to zamyslet. Prakticky každá povídka mě hned od začátku chytla a nepustila. Jakmile se člověk zorientoval a byl uveden do děje, musel prostě číst dál hnán touhou zjistit, jak povídka dopadne. A kromě jedné či dvou povídek, byly ty konce opravdu překvapivé.
  Petr Heteša svou sbírkou ukázal, že umí psát nejen kvalitní kyberpunk, ale také komorní detektivku, urban fantasy, space operu, nebo příběh o časových paradoxech.
  Vlastně jedinou výtku či spíše postesk na autorovu adresu mám. U každé povídky jsem litoval jedné jediné věci. Že na rozdíl od Neila Gaimana, nemá Petr Hetša ve zvyku na konci či na začátku své knihy krátce pohovořit o tom jak která povídka vznikla…
  Sám autor přiznává, že nápad „střihnout si taky nějaký povídky“ dostal po té, co si přečetl skvělou knížku povídek od J. W. Procházky – „Druhý krok nikam“.
  Myslím si že, pokud bude Jiří Walker Procházka inspirovat ostatní spisovatele, k takovým skvostům jako je tato sbírka povídek, může být šťastný a spokojený nejen on, ale především široká čtenářská rodina.
  95%

  Svářeč

  17.10.2015

  Vynikající sbírka. Už je to dlouho, co jsem od Heteši něco četl, a málem jsem zapomněl, jak skvělý je to spisovatel. A povídky mu jdou snad ještě líp než romány, protože takový festival nápadů, jako předvedl tady, se jen tak nevidí. Samozřejmě, najdou se i průměrnější kousky, ale ty vynikající až geniální věci mají drtivou převahu. A celé je to klasicky čtivé a vtipné, jako všechno od Heteši.

  Michaél74

  20.09.2015

  Moje první kniha od Petra Heteši a určitě ne poslední, protože se mi zamlouvá jeho styl psaní. Povídky jsou zajímavé, čtou se lehce, mají dobré dialogy a co jsem nečekal, že jsou občas úsměvné a vtipné.

  Brace

  26.07.2015

  Poslední dvě povídky byly podle mého názoru trošku slabší oproti zbytku v knize, proto nemůžu hodnotit plnými pěti hvězdami, ale rozhodně je to nejlepší kniha, kterou jsem od tohoto autora četl. Mám z toho radost, protože poslední Fatal Virtual bylo hodně bídné. Takže se určitě nebudu zlobit, pokud nás někdy Petr Heteša oblaží další sbírkou svých povídek. A při jeho nadměrné grafománii si myslím, že by to nemuselo dlouho trvat.

  finka

  05.04.2015

  Krátlý literární útvar, povídka, je pro Hetešu to pravé. Krásně se tam jeho fantazie vyřádí. A nám se krásně čte.