Stalin Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Stalin

Nový životopis.

Na každý rok Stalinovy absolutní vlády připadá na sovětské půdě ne méně než milion uvězněných či zavražděných, další miliony podlehly řízenému hladomoru. Kde se vzala v jednom člověku taková zvrácenost? Přes sugestivnost této otázky se
Chlevňukovi daří přistoupit k tématu věcně a bez jakékoli mytizace „génia zla“. Badateli, jenž zná sovětské archivy
snad nejlépe ze všech, prošly rukama stovky dosud neznámých pramenů, dopisů, vzpomínek a deníků. Vykreslený politický i soukromý portrét diktátora tak řeší nespočet otazníků a přichází s řadou nových faktů.
Od prologu, který čtenáře zavede do Stalinovy oblíbené dači v okamžiku, kdy diktátor v kruhu svých věrných umírá, se zpětně odvíjí celý jeho život od dětství, přes revoluci a ranou bolševickou Leninovu vládu, uchopení moci, rozjezd industrializace a kolektivizace, Velký teror, druhou světovou válku až po poválečné období. Závěr předkládá
pádné argumenty proti jakékoli nostalgii po stalinské éře.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Stalin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Stalin (0.00 EUR)


Stažení Stalin zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Stalin and His Inner Circle (2008)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  KejmlP

  07.04.2017

  Dobré čtení, s originálním členěním střídajícím líčení Stalinova života se studiemi o jeho osobnosti a soukromí na pozadí obrazu umírajícího diktátora. Nicméně, Oleg Chlevňuk bývá pokládán za jednoho z vůbec největších odborníků na Stalina, a ač je kniha rozhodně přínosem, musím říct, že vzhledem k jeho erudovanosti jsme čekal poněkud více. Rozsah knihy přes 400 stran je na zpracování celého Stalinova života přecejen poněkud málo, a jeho postava tak nepůsobí zdaleka tak živě, jako se ji podařilo vylíčit například Montefiorovi nebo Radzinskému. Spíše tedy, než aby kniha poskytovala nové informace, působila na mě jako velmi objektivní shrnutí dosavadního bádání o osobě J. V. Stalina. V tomto pohledu jí není příliš co vytknout, a mohu ji tedy rovněž doporučit.

  martina2704

  06.03.2017

  Moc se mi líbilo členění knížky, kapitoly s chronologickými politickým životem Stalina se střídají s kapitolami, které pojednávají o posledních hodinách před jeho smrtí a zabývají se Stalinovým soukromím.
  Autor vychází z pramenů a snaží se o objektivitu. Možná bych ještě více vykreslila společenskou atmosféru stalinského Sovětského svazu, ale chápu, že kniha je primárně životopisem, která má nabídnout základní fakta vzhled do Stalinova života. Pro mě moc příjemné a zajímavé čtení.

  Koňadra

  25.11.2016

  Úplne super čítanie. Mnoho nového, zopár zažitých predstáv zrútených. Veľmi dobré.