Špion za miliardu dolarů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Špion za miliardu dolarů

Skutečný příběh ruského konstruktéra Adolfa Tolkačeva, jednoho z nejcennějších špionů americké CIA. 80. léta, období vrcholící studené války. Šéf moskevské rezidentury CIA tankuje benzín do svého auta, když k němu přistoupí neznámy cizinec a vhodí mu na sedadlo obálku. Tím neznámým cizincem je Adolf Tolkačev, špičkový konstruktér leteckých radarů, a právě se poprvé pokusil kontaktovat nepřátelskou stranu. CIA se oprávněně domnívá, že jde o provokaci sovětské rozvědky, ale když se pokusy o navázání kontaktu několikrát opakují, změní názor. Tolkačev se stává trumfovým esem pro americkou špionáž, to vše je ale vykoupeno obrovským nebezpečím a v této vysoké hře se hraje o všechno. Tajná setkání na nejneuvěřitelnějších místech, složité šifry, mrtvé schránky, špionážní kamery a další rekvizity, to vše je potřebné pro to, aby Američané ochránili svůj zdroj i vlastní lidi.Kniha v českém jazyce!


Stažení Špion za miliardu dolarů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Špion za miliardu dolarů (0.00 EUR)


Stažení Špion za miliardu dolarů zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Billion Dollar Spy: A True Story of Cold War Espionage and Betrayal (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Historie, Vojenství
  Vydáno: , Computer Press (CPress)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Olivia222

  29.09.2017

  Já čtu literaturu faktu hodně zřídka a knížky o špionáži jsem míjela bez povšimnutí. Ale tenhle příběh mě zaujal. Díky citacím ze zpráv o přípravě a provedení jednotlivých setkání je to velmi autentický. Atmosféra Moskvy 80. let a v kontrastu s tím vnitřní odhodlání jednotlivce, který se rozhodne pro osamělý boj. Dobře ví, že mu jde o život, ale je rozhodnutý to riskovat, aby oslabil ten nelítostný kolos. Fascinuje mě odvaha toho člověka! V druhém plánu si můžete všímat toho, jak funguje systém v CIA, jak museli zaměstnanci moskevské rezidentury mnohdy manévrovat, aby s ústředím vyjednali podmínky a technické pomůcky, aby se tahle dlouhodobá akce vůbec mohla realizovat. Bylo to někdy jako tanec mezi křehkým sklem. Dobrá knížka, a umím si představit, jaký by to mohl být skvělý film. Jenže pokud by ho filmaři z jakékoli země chtěli natáčet v Moskvě, asi by narazili.

  Taklamakan

  24.07.2017

  Vynikající náhled do dějin jedné z kapitol studené války. Příběh Adolfa Tolkačeva ani nemůže být lepší, než ho napsala historie. Sám o sobě je dostatečně napínavý, Hoffman navíc připojuje velké množství detailů o fungování tajných služeb. Některé technické vychytávky by mi ve filmu přišly šíleně přitažené za vlasy, oni s nimi ale pracují skuteční špióni. Dozvěděl jsem se hodně nového, což je u literatury faktu vžycky plus. Někdy ale bylo informací až příliš – to je dle mého skromného soudu taková nemoc angloamerické non-finction. Podobně jako ve Vesmírném blues nebo Zelené zóně se i v Hoffmanově knize o téměř každé (i v zásadě vedlejší) postavě dozvíte detaily, které se samotnými událostmi knihy nesouvisí a zbytečně zdržují.