Spi! Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Spi!

Asi bychom těžko hledali dvě rozdílnější povahy, než jsou dva hlavní hrdinové románu belgické debutantky Annelies Verbeke "Spi!" (De Geus, Breda 2003). Na jedné straně mladá krásná Maja, která má zdánlivě vše, co je třeba k relativně šťastnému životu – dobré vzdělání, vlastní existenci i byt, milujícího přítele a spoustu přátel. Na druhé straně stárnoucí Benoit, syn prostitutky, odchovanec dětských domovů, který se příležitostně živí jako plavčík či noční vrátný. A přece je oba něco spojuje – chronická nespavost. Maja se jí nejprve snaží všemožně čelit. Zkouší dobře míněné rady přátel, relaxační videokazety i kurzy, ale nic nepomáhá. Ve chvíli, kdy je zoufalá a kdy už zdánlivě přišla o všechno – milence, přátele i sebekontrolu – , jí setkání s Benoitem obrátí život naruby.Kniha v českém jazyce!


Stažení Spi! zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Spi! (0.00 EUR)


Stažení Spi! zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Slaap! (2008)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Kniha Zlín
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Gooverka

  08.10.2017

  Jelikož je to autorčina prvotina, musím říct, že není vůbec špatná a autorka jistě psát umí. Ze začátku mě příběh bavil, ale jak se dostával ke svému konci a byl čím dál absurdnější, moje hodnocení klesalo. Nakonec dávám tři hvězdy.

  Koka

  14.10.2014

  Pozoruhodné. Pokud tohle je opravdu prvotina té autorky, tak na co se můžeme těšit, až dozraje? I když kvalitu opravdu dobré prvotiny jen málokterý autor překoná. Je to psáno tak svobodně! Žádná klišé, ale bohatá obraznost v příběhu i jazyku. Takhle může psát jenom sebevědomý autor, který si nedělá starosti, zda se to bude líbit.
  Je to sice příběh ztroskotaných existencí, ale nejsou to typy asociálů, kteří by si libovali ve svém pádu. Tihle dva se ještě snaží, ještě to zkoušejí, ještě hledají – alespoň jeden druhého.
  Moc doporučuji. Mohlo by se líbit zejména těm, kteří porozuměli Andreasu Dopplerovi nebo Veněčkovi cestujícímu na trase Moskva – Petušky.

  Clarice

  14.08.2013

  Údajně autorčina prvotina, a pokud ano, opravdu smekám. Příběh to není příjemný, rozpracovává existenciální témata, pochybnosti, které se každému čas od času vloudí do myšlenek – a hlavní hrdinové, trpící nespavostí, která je příčinou i příznakem, s v nich doslova topí. Vše odlehčuje přímočařarý styl psaní a tragikomický nadhled. Kniha rozhodně není pro každého, ale nočním sovám se sklonem k sarkasmu doporučuji 🙂
  "Kdo v noci spí, nemůže pochopit, čím se od sebe světlo a tma tak odlišují. Kdo v noci spí, má ze dne menší strach, i to je pravda." /s. 113/

  MahulenaK

  11.07.2013

  Ze začátku to šlo, ale nějak jsem té knížce nepřišla na chuť 🙁

  Tulenik

  05.03.2013

  Neobvyklá, místy poetická, styl psaní na hranici mezi poezií a prózou, téma velmi zvláštní, osudy lidí inspirativní.

  Nejsem literární kritik, abych hodnotila vyzrálost stylu autorky, tak můžu jen říct, že jsem na několika místech byla zmatená a musela otočit stránku zpět, co mi uteklo.

  Hlavní hrdinové jsou svým způsobem sympatičtí, byť totálně sebestřední (no, potkat je v reálu, asi bych moc sympatií nenašla). Řeší dost zapeklité životy s velkou komplikací, kterou vůbec nedokážu pojmout. Postupný rozklad osobností a šílenství rozumu. Touha po lidském teple kombinovaná se závistí a snahou se pomstít za své prokletí. Nevyzpytatelné reakce, setření rozdílů mezi imaginací a realitou.

  Tohle rozhodně není lehká kniha. Kdyby to byl film, byl by střihově a obrazově velmi náročný – osudy různých osob se proplétají v čase i v prostoru.

  Řekla bych, že stojí za pozornost, minimálně proto, že nepluje v hlavním proudu řeky současné tvorby.

  Dixinka

  06.07.2012

  Příběh dvou lidí – nespavců. Zajimavé, ale depresivní. Smutné, kam až může vést nespavost.