Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století

Osudy generála Baltasara Marradase.

Vynikající monografie o vztazích českých zemí a Španělska v období třicetileté války.

Práce předního českého hispanisty nabízí nový vhled do dějin a kultury evropských zemí v době třicetileté války. Josefa Forbelského, docenta hispanistiky na FFUK v Praze, známe především jako tvůrce řady studií z dějin španělské literatury a kultury, o vztazích mezi oblastí hispánské civilizace a českou kulturou, a také jako výtečného překladatele. Blížící se 400. výročí vydání Cervantesova románu Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha, v celém kulturním světě široce vzpomínané, se mu stalo podnětem k sepsání rozsáhlé monografie o vztazích českých zemí a Španělska v období třicetileté války.

České stavovské povstání, Bílá hora, třicetiletá válka se všemi svými hrůzami, střetnutí světa protireformace a české a evropské reformace, velký převrat politický, náboženský i sociální, který s sebou přinesla porážka českých stavů, příval cizinců do naší vlasti, přebírajících majetek exulantů, to vše dosud v české veřejnosti, nejen laické, ale dokonce i odborné, vyvolává spory o hodnocení těchto zásadních změn.

Za epický svorník své práce zvolil Josef Forbelský osud význačného generála habsburských vojsk, původem Španěla dona Baltazara Marradase. Výklad o jeho putování po evropských bojištích prvních desetiletí 17. století i jeho působení jako zemského velitele u nás spojil s rozpory postupu bojujících vojsk i organizace jejich zázemí, dobového způsobu válčení, stavu české společnosti atd., nezapomínaje ani na vyprávění o Marradasových vztazích s Valdštejnem. Na pozadí činů tohoto vojevůdce vyvstává jak poutavý obraz předbělohorských a pobělohorských Čech, tak i vztahů obou větví habsburského rodu, vývoje v Říši a zákulisní politiky za časů prvního celoevropského válečného konfliktu.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století (0.00 EUR)


Stažení Španělé, Říše a Čechy v 16. a 17. století zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Válečné, Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)