Sojčák Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sojčák

Jak Disney potkal Kafku. I tak se dá definovat skvělý finský komiks, který se dostal do nejužší nominace Eisnerovy ceny ta rok 2015. Sojčák žije sám se svou matkou ve velkém honosném domě v naprosté izolaci. Nikdy jej neopustil, a dokud k tomu má jeho matka co říci, rozhodně to tak zůstane. Krásná výpravná kresba vás okouzlí, melancholický i zlověstný příběh uhrane. O této moderní pohádce pro dospělé budete přemýšlet ještě dlouho po jejím dočtení.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sojčák zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sojčák (0.00 EUR)


Stažení Sojčák zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Pikku Närhi (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Komiksy
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (35)

  Přidat komentář

  whiolet

  22. února

  Nádherné kresby a minimum textu, o tom jaké to je být vězněm ve své zbabělé mysli. O tom jaké to je věřit někomu blízkému a plnit jeho rozkazy za každou cenu. O tom jaké to je postavit se svému strachu a dělat to co se od vás očekává.
  Tato kniha, je,ale také o tom o si z ní vezmete a v tom je její krása.

  Jupijow

  10. února

  Tíživá, sugestivní kresba s minimum textu. Hranice mezi obětí a tyranem je uzká…

  t.adm

  06. února

  V knize si každý může najít něco svého, něco, co pochopí jinak, než ostatní. Protože tady nejde o vyjádření pomocí slov, nýbrž pomocí obrázků. Kniha mi přijde lehce nadčasová (přístup sojčáka k okolí kvůli vlivu matky), možná trochu varující. Přelouskaná za 5 minut, ale pocity zanechá na několik dnů.

  Marekh

  04. února

  Kniha se mi líbila. Kniha obsahuje minimum textu, převažují ilustrace, které jsou nádherné.

  Myslím si, že dětem se bude tato kniha líbit, i když názory na tuto knihu jsou různé – někomu nemusí vyhovovat, že převažují ilustrace před textem. Každopádně celkový koncept knihy se mi líbil.

  madonna6956

  06.11.2017

  Velice děsivě, ale zajímavě nakreslený příběh.
  Dechberoucí, šokující, děsivé, smutné.
  Přečteno asi během 3 minut 🙂

  Měňavka

  25.09.2017

  Nádherný komiks a zajímavý příběh, který má člověku,co říct o hodnotách, vlastním rozhodnutí, zvědavosti a chování hlavního hrdiny, který je pod vlivem jediné osoby. Naše životy jsou často ovládány druhými, také věcmi i situacemi apod…..ale jen pokud jim to sami dovolíme 🙂

  gmc84

  22.09.2017

  Skvělé ilustrace i příběh.

  hellena1523

  13.08.2017

  Naprosto úžasné ilustrace a příběh, z něhož mrazí. I s minimálním počtem promluv byly charaktery postav tak sugestivní, že jsem se ještě pár hodin po "dočtení" sem tam přistihla, že o nich pořád ještě přemýšlím.
  Za mě určitě velká spokojenost. Dětem však nedoporučuji 🙂

  jarynek

  30.07.2017

  Tíživá atmosféra, skvělá kresba, skoro žádná slova. A těch se nenachází ani po konci knihy, spíše hodně zvláštní pocit, kterého se nemůžete dlouho zbavit.

  gaspoda

  19.07.2017

  užasna věc
  minimum textu jen do sebe zapadajici obrazky a sojčak ten je tááák rozkošnej Ale.
  30minutova knižka.

  Natyna3

  17.07.2017

  Zvláštní kniha. Neohromila mě tak moc jako většinu lidí, které jsem o ní slyšela mluvit, ale i tak ve mně zanechala zvláštní pocit.
  Ilustrace nemají chybu.

  Diabel

  28.06.2017

  Sojčák je minimalistický a neobsahuje moc slov. Příběh tak stojí hlavně na grafickém ztvárnění a přávě ta kresba, která se vyznačuje tmavými tóny, skvěle vystihuje celou atmosféru.
  Příběhovou myšlenku si můžete vyložit různými způsoby dle vlastních zkušeností. Se mnou nejvíce rezonovala ptačí matka, protože takovou znám i z reálu. A když něco takového znáte, tak vás i rychle přejde tohle číst. V mých očích se tak ptačí matka stala matkou, která nedovolí svému dítěti žít. Sojčák ji poslouchá na slovo, nemá žádnou svobodu a neuvědomuje si, že nežije vlastní život. Chudák ptáček…

  POZOR SPOILER! Nejhorší ale je, že ani po smrti matky není ptáček zbaven pout. Naopak tím stále žije, aniž by to tušil. Jediným řešením by byla smrt matky sojčákovou rukou. Dal by tak průchod něčemu v sobě, vzepřel se a tím se osvobodil. KONEC SPOILERU

  Spíš něž smutnej a v depresi, jako mnozí čtenáři, jsem se díky tomu cítil nasranej. Tenhle komiks mi dal něco jiného. Místo delíria se prodral na povrch vztek. Z tohodle důvodu mě to rozhořčilo, ale možná šlo autorovi přesně o tohle – vyvolat ve vás silné negativní pocity a na něco poukázat. Nejspíš jsem nezvolil nejvhodnější čas pro četbu. Možná bych to jindy viděl celé jinak.

  Přečteno za deset minut.

  Hodnotím 6/10

  Pistácie

  03.04.2017

  neskutečně silný příběh na "pár" obrázcích. Nemám, co bych k tomu více dodala. Opravdu jsem nečekala, do čeho jdu, až dokud jsem opravdu nezhlédla celý komiks. Především jsem se nikdy nesetkala s tímto typem, kde je maximum obrázků a minimum textu. Trošku mě to zarazilo, ale nakonec jsem to i pochopila, tam není třeba nic dodávat, obrázky mluví za vše a perfektně vystihnou celý děj.

  OndřejMergl

  19.03.2017

  Přečíst tento komiks mi zabralo pět minut, ale znepokojení z něj přetrvává doteď. Psychologicky vyšperkované, dokonce ani těch pár slov nebylo třeba k pochopení toho, co se děje. Ale stejně zůstává děsivá část toho, co všechno se ještě skrývá nepochopeno v pozadí. Hrůzostrašně reálné a aktuální nejen v otázce imigrantů.

  Peter.Melon

  17.03.2017

  Sojčák je dobrý komiks.Ocenuju hlavně jeho estetickou stránku.Jinak je trochu krátký…

  Lískaran

  24.02.2017

  Lítosti, tvoje jméno je Sojčák. Malý ušmudlaný opeřenec, který si před hlasem matky a pohledem hrdinných předků na portrétech připadá ještě menší a ušmudlanější. Až jednou… Působivý komiks, který by se bez těch pár dialogů obešel, když už potlačil zvukové efekty (nebo je šlo vést v ptačí řeči – za mě by stačilo nechat to ve finštině). A škoda, že pointa je až příliš jednoznačná. Jinak Kafku tam moc nevidím, to spíš Freuda – myslím, že Sojčák si pravdu uvědomí, ale vytěsní ji za zatlučené a zrušené dveře, jak metaforicky, tak doslovně. A ostatně ta matka…

  Lenka.Vílka

  13.02.2017

  Tohle nebylo jenom prohlížení obrázků. Tohle bylo mistrovské dílo, které mě ve výsledku neskutečně emočně vyšťavilo. Klidně bych i těch pár vět úplně vyhodila. Jako zbytečné.

  GreenMagritte

  21.01.2017

  Od Sojčáka jsem moc nečekala, ale opak byl pravdou. Nakoukla jsem do něj v knihkupectví a nemůžu říct, že by mě to moc nadchlo. Nakonec se z toho ale vyklubal originální komiks se zajímavým závěrem. Nemohu souhlasit s anotací komiksu, kde se praví: „jak Disney potkal Kafku“. Možná je to marketingové zařazení, aby čtenáři nemuseli tápat s tím, kam to zařadit? Ale opravdu potřebuje každé nové dílo automatickou nálepku? Ano, je to depresivní, ještě mohu souhlasit s tím „kafkovstvím“, Disneyho mi to však nepřipomíná ani náhodou. Sám Sojčák je ale povedený, temný a ten závěr stojí za to.

  qydko

  09.09.2016

  Chcete si pořídit kvalitní depku? Prolistujte Sojčáka 🙂

  Ladislav.Knap

  28.08.2016

  Je až neuvěřitelné, že i prakticky beze slov může komiks vyvolat tolik emocí.

  Jane417

  26.08.2016

  Tak to mě rozsekalo! *****

  Peace

  08.08.2016

  Je zajímavé, jak v nás tak málo slov může zanechat takový zážitek. Kresby jsou hodně sugestivní a podtrhují ponurou atmosféru celého děje.

  Fantasysvet

  01.08.2016

  Byť je Sojčák poměrně útlá kniha čítající pouhých 128 stran, může se chlubit už tím, že se dostal do nejužší nominace Eisnerovy ceny za rok 2015. Příběh je zde sice jednodušší, ale na daném rozsahu dostačující, a ač může některým čtenářům vadit různorodá interpretace některých načatých témat či nejednoznačností, základní linka je poměrně přehledně daná a jasná. Pro finální efekt však nejde ani tak o příběh samotný, ale spíše o temné vyznění a propracovanost psychologické stránky. Psychologický aspekt komiksu je jeho největší předností. Cílovou skupinou ani přes líbivé postavičky pochopitelně nejsou děti, ale dospělí a dospívající čtenáři. Sojčák je takovou melancholickou hororovou miniaturou, komorním lehce psychologickým dramatem, u něhož máte opravdu chvílemi pocit, že jste ve vzdálené ozvěně pocítili Kafku nebo díla od Philipa K. Dicka. Jak si vyložíte závěr a souvislosti, pak ponechávají autoři jen na vás. Možností jak knihu číst je hned několik, můžete se ji pokoušet šťouravě rozebírat a vymýšlet alternativy nebo si říct, že autorům se nechtělo promýšlet epický příběh s poselstvím, a tak načrtli jen neurčitý mustr, anebo se prostě nechat pohltit, knihu si užít a po dočtení zírat do zdi.

  martinstefko

  28.07.2016

  "Sojčák" je zajímavou ukázkou trochu jiného komiksu, je to depresivní cesta a v tomhle směru jsou zvířecí, respektive ptačí postavičky jen umocněním tíživé atmosféry, která na vás dopadne. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/07/1224-sojcak-65.html

  Zahonek

  16.07.2016

  V dnešní době vychází velmi málo knih s ilustracemi, tak proč si nepořídit knihu jen s obrázky bez textu, respektive jen s minimem nezbytného, možná úplně zbytečného textu? A tahle ve mě zanechala tolik různých myšlenek a pocitů, že se to dá jen stěží popsat. Cokoli napíšu, sebesilnější význam slov se ani trochu nepřiblíží síle pocitů. Při hrubém prolétnutí Sojčáka na nás z krásně malovaných obrázků vykukuje roztomilý ptáček ve velkém honosném sídle, v různých místnostech plných zarámovaných obrazů, žádný neklid z toho nečiší.. Ani když se dáte do podrobného sledování příběhu, z počátku nic nenasvědčuje jeho ponurosti a zoufalosti. Poměrně rychle ale atmosféra příběhu houstne a ochlazuje se a člověku až běhá mráz po zádech z tak prudkého zvratu. Možná jen dobře, že si Sojčák nikdy neuvědomí krutou pravdu, emoce doprovázející tuto pravdu si za něho prožije čtenář. Kresby dokonale vykreslují atmosféru i děj, při každém zatahání za signální lano u postele, se mi v hlavě rozezvonily stovky plechovek, s příchodem smrti jakoby vše kolem mě potemnělo.. Sice tenká, ale silně emotivní kniha, kterou přečtete za čtvrthodinku, mnohonásobně déle ale o ní budete přemýšlet. Mě kresby uhranuly natolik, že jsem si ji prolistoval hned několikrát.

  combatgirl

  27.06.2016

  Velmi zajímavý příběh o kterém člověk víc přemýšlí,když si jen prohlíží obrázky.Na to,že jsem to měla přečtené za pár minut,má to něco do sebe.

  msjadepaton

  18.06.2016

  Opradu dobré. Jednu hvězdičku dávám dolů hlavně proto, že znovu už bych to asi "číst" nechtěla. Vzalo mě to za srdce, ale taky mě opravdu zamrazilo. Je to taková horrorová Rapunzel. Vřele doporučuji, pokud chcete přečíst něco, co Vás donutí nad příběhem se sevřeným žaludkem přemýšlet ještě dlouho po zavření knížky.

  Aaliyan

  18.06.2016

  Ale jo, příběh je to hezký … chybí mi tam ale víc textu, v podstatě jsem tu knihu přečetla za pár minut. Dávám hvězdičky za to, že ve mně zůstal aspoň trochu nějaký dojem a za to, že je to fakt pěkně graficky ztvárněné. Ale jinak znám mnohem lepší komiksy … za mě možná příliš povyku kolem …

  kalinkacz

  11.06.2016

  To je tak, když do ruky vezmete knihu a je vám Sojčáka tak líto, že ji už neodložíte…
  Kniha má nádherný přebal a s celou anotací "Jak Disney potkal Kafku" nelze víc než souhlasit… I člověk jako já, který komiksy rozhodně nevyhledává podlehne tomuto dojemnému příběhu hned na jeho prvních stranách i když na nich nenalezne ani jedno slovo, nýbrž jen obrázky… Co že je na tom tak chytlavého?
  Cenu panu autorovi za neskutečně promyšlené obrázky, které i bez textu umožní čtenáři vnímat a představit si celý příběh! No a potom už prostě a jednoduše nelze přestat… Takže za mě naprosto doporučuju!!!

  Katte2

  25.05.2016

  Naprosto úchvatný grafický román, který mě vtáhnul do svého ponurého světa. Krásné kresby, zajímavý příběh, který "čtenáře" donutí na konci se zamyslet nad vlastními strachy a bubáky