Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany´s Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany´s

Slavná povídka Capoteho z roku 1958 o mladé, smrti zaslíbené manhattanské prostitutce a naplno vychutnaných slastech života se stala předlouhou k neméně slavnému filmu z roku 1961 a Audrey Hepburnovou v hlavní roli. Dvojjazyčné vydání doplněné lexikálním a gramatickým komentářem pod čarou. Pro mírně pokročilé. Komentář Jiřina Zachová.Kniha v českém jazyce!


Stažení Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany´s zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany´s (0.00 EUR)


Stažení Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany´s zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Breakfast at Tiffany´s

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Garamond
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (127)

  Přidat komentář

  HannyLough

  13. března

  Moc pěkná kniha 🙂

  Nomia

  11. března

  Za skvělý vypravěčský talent, nádhernou atmosféru 40. let na Manhattnu a nezapomenutelnou Holly Golightly – dávám čtyři hvězdy.

  Póžislava

  08. března

  Autorův styl psaní se mi zdál ne příliš čtivý, ačkoliv příběh je to zajímavý. Opravdu dobře se mi četl snad jen konec knihy. Hlavní hrdinky mi moc líto nebylo, spíše toho kocoura na konci. Činy hlavní hrdinky jsou dnes spíše úsměvné, ale věřím, že na svou dobu to bylo neobvyklé u ženy, a tím pádem toto dílo velký boom.

  michal9242

  27. února

  Kniha mě nezaujala. Asi to není můj šálek kávy. Nicméně někomu se může líbit. Pro mě hodně vágní příběh.

  Noita

  19. února

  Cílovou skupinou jsou mladiství intelektuálové a já už mám roky směšného polemizování v čajovně za sebou. Tam, kde bych kdysi dumala nad pohnutkami mi dnes vyvstalo pouze defilé nezajímavých žabařů, kteří ve mně nedokázali vzbudit jedinou pohnutku pozitivní či negativní. Nikdy jsem však zázemí či zážitky z dětství nepovažovala za omluvu nebo polehčující okolnost. Ona zneužívá chlapy a nic za to a oni se nadšeně nechávají zneužívat – vzájemná symbióza.

  sgjoli

  31. ledna

  Snídaně u Tiffanyho je rozhodně neobvyklé dílo. A hlavní postava Holly je velmi neobvyklá postava, nad kterou jsem přemýšlela ještě dlouho po dočtení, co na ní vlastně bylo tak zvláštního, že se mi tak vryla do hlavy.
  Kniha určitě nebude pro každého, ale na tom není nic špatného, samozřejmě. Dílo nenabízí žádný epický příběh s mnoha vedlejšími zápletkami, to jistě ne. Jde především o atmosferické a pocitové dílo. Osud hlavní hrdinky Holly pak nabízí hodně podnětů k přemýšlení o životě – to asi bylo pro mne na celé knize nejzásadnější.
  Určitě se ke knize ještě párkrát vrátím.

  Maevie

  27. ledna

  Knížka, která mě i při třetím přečtením vzala za srdce.

  gingilla

  15. ledna

  Je to klasika. Primerane nadavkovane emocie, prijemne kulisy.
  Rad som si precital.

  agatha2

  29.12.2017

  Knihu jsem četla kdysi dávno na střední, potom jsem viděla onen slavný film a nyní jsem si knihu po cca 25 letech přečetla znovu. Opět se mi potvrdilo, že člověk vnímá jednu knihu s odstupem let pokaždé jinak. Nemohu říci, kdy pro mě bylo to správné období knihu číst, nicméně vím, že mi pokaždé dala něco nového…..Bohužel ale opravdu nerada musím říci, že v tomto případě se mi film líbil o mnoho více než kniha.

  Antonín185

  20.11.2017

  Čekal jsem od toho vic, trosku mne to zklamalo. Zato jeho Chladnokrevne nemá chybu.

  oolinkaa

  14.11.2017

  Tak toto nebyl muj salek caje..nebavilo me to.

  Peter.S

  12.11.2017

  Podľa mňa dokonalý príbeh, ani nie veľa a ani nie malo. Capote vedel ako na to.

  Devil-Ivet

  28.10.2017

  Mě se kniha moc nelíbila. Očekávala jsem nějaký velkolepý příběh. Ale nakonec nemastné, neslané…

  Polinius

  26.08.2017

  Jedinečná pocitová kniha, která není vůbec o snídáni či jídle.
  Takový příběh si asi každý prožije každý v reálu, ať už je muž a nebo žena a proto zarezonuje a opět připomene vzpomínky na strašlivé lásky.

  slimáčik

  24.08.2017

  Niekedy, aj keď som už videla film, chcem si prečítať aj knihu. Možno mi hlbšie vysvetlí jednanie, či myslenie postáv. Pri tejto som mala pocit, že je o niekom, alebo niečom inom. Rozporuplné pocity ešte vzrástli nie "happy endovým" záverom.
  Lenže, keď sa to vo mne "mlelo", pripomenuli sa mi (aj keď to nie je to isté) Remarque a mnohí povojnoví autori, kde vládla bezvýchodiskovosť, depresia, kde postavy nemali či už síl alebo možnosti zmeniť, čo na nich doľahlo.
  Takže na záver priznávam, že ma kniha samotná upútala.
  Nehľadajte romantiku, nebudete sklamaní!

  Irsaf

  11.08.2017

  Poslouchano jako audiokniha. Nebylo ty špatný, ale audio me moc neberou.

  Peleus

  05.08.2017

  Seznámení se s knihou jsem se nevím proč velmi dlouho bránil. Možná je na vině stejnojmenný film s Audrey Hepburn, z níž je paf celá jedna generace…žen a který byl pojat jako "podivně zmatená něco jako skoro téměř" komedie s občasnými velmi hlubokými úvahami podávanými formou monologů, které jsem herečce ani za mák nevěřil.

  Máte-li stejné zážitky a pocity, prosím, oprostěte se od nich! Kniha je mnohonásobně lepší a teprve když s ní zůstanete téte a téte, oceníte po zásluze její obsah, i formu.

  AnnaNicholaos

  04.08.2017

  Průvodce nespoutaným newyorským životem bezstarostné Holly, bohémky a "americké geishy". Hravé a upřímné.

  Jessica007

  29.06.2017

  Klasika. Líbila se mi. Moc se mi líbí komentář, který napsal SuperFrankie.
  A ten závěr – s kocourem…

  Ivan F

  26.06.2017

  Niektoré knihy sa vezú na vlne nezaslúženej popularity a to je aj, z môjho pohľadu, prípad tejto knihy. Aby som sympatizoval s niekým tak plytkým, ako je Holly, ktorá pred každým problémom zbabelo utečie, tak to teda pŕŕ. Na knihe nie je nič, čo by ju robilo skvostom. Azda len to, že vyšla krátko po vojne a vtedy bola "cool" a "in". Dnes je to vyšumené dielko, bez ktorého sa drvivá väčšina čitateľov zaobíde, ak si knihu neprečítajú. Apropo, dnes je takých pobehlíc ako Holly plno, sú hodné akurát tak rožku s treskou a nie ich zobrať do klenotníctva.

  Annicka

  06.06.2017

  Holly, skvělá, nezapomenutelná, nezřízená Holly. Celou dobu jsem byla napjatá, co zase vymyslí. Jenom ten konec není moc domyšlený, docela mě zklamal…

  Stellia

  08.05.2017

  Klasika, bez ktorej je vaša knižnica, ako aj vaša myseľ, ochudobnená o jeden z najlepších príbehov, aký bol kedy napísaný 🙂

  Pistácie

  23.04.2017

  Naprostá klasika, která mě chytla za srdce už při sledování filmu, a přesto jsem se ke knize dostala až poté. Ale nemrzí mě to, jen jsem překvapená, jak je to krátký a přesto tak jasný a duchaplný příběh jedné Holly, do které by se alespoň jednou chtěla převtělit snad každá dívka. Já tedy určitě, a nejednou, ale aspoň celou dobu, kdy se nachází v New Yorku a zažívá ten svůj bohémský život. Překvapením pro mě bylo především to, že je Hollyin příběh z knihy trochu odlišný od té filmové Holly, a přesto si jsou v lecčem podobné. Ale to mi ani tak úplně nevadilo, bavily mě obě verze, i když ta filmová je víc hollywodskohappyendovského rázu. Ale oba příběhy mají něco do sebe, oba mě vtáhly a bavily od začátku až do konce.

  gersie

  28.03.2017

  Připadá mi , že o knize by se dalo říci to , co napsal sám autor o jedné z postav Mag.
  "Měla pochopitelný úspěch. Byla vtělený triumf nad ošklivostí, která je často ošidnější , než skutečná krása, už proto, že v sobě nese paradox. V tomto případě místo úzkostlivě jednoduchého vkusu a vědecky pěstěného zevnějšku zafungovalo přehnané zdůraznění závad. Tím , že je směle přiznávala, působily dekorativně."
  Velice přesně a výstižně zvolená slova , úsporné věty , útržkovitý děj, přeskakování v různých situacích a časech. Zdánlivé nedostatky použil autor k vytvoření zajímavého a kupodivu čtivého příběhu.

  anisek989

  10.03.2017

  Tak jsem tuhle knížku asi totálně nepochopila nebo nevim.. Co je tam tak světovýho, ikonickýho, hlubšího ? Já to prostě nevidim.
  Vidim jen ne uplně záživnou povídku o nesnesitelný holce, která se na konci zdejchne když je problém. Co je tedy ten slavný autorům záměr, že je to ikonická kniha světový literatury?!

  magratka

  05.03.2017

  Lehkost, svezest, radost ze zivota i smutek nesplnenych snu. To je pro mne Snidane u Tiffanyho. Kdysi jsem videla i film, ale vzpominam si matne jen na par scen s uzasnou Audrey Hepburn.
  Je sympaticke, jak se autor vraci do mist, kde bydlel, fajn intermezzo s kocourem, introvertni barman a samozrejme po lasce touzici Holly.
  Doporucuji.

  ModráLaboratoř

  12.02.2017

  Z pohledu Holly Golightlyové by se mohlo zdát, že svět je omezený a bezbarvý. V její slovním projevu se vyskytují „drahoušci“ i „teplajzny“, alkohol u ní teče proudem, kouří a ani drogy nejsou tabu, přesto se jedná o zcela jedinečnou osobnost. Kým vlastně je ta drzá holka s obarvenou hlavou a cigaretou u pusy? Sirotek bez domova, nebo playmate newyorské sedmdesáté?

  Skvostné a upřímné. Důkaz toho, že k dokonalosti není třeba mnoha slov!

  Majdule

  07.02.2017

  Uvědomila jsem si, jak se dobré knihy dobře čtou a to dokonce i tehdy, když se nám tak úplně nelíbí. A proč se mi nelíbila právě tato? Holly ve mě vzbuzovala trochu maloměšťáckou nechuť vdané paničky nad nebezpečnou ženskou. I když to nakonec možná byl smutek spojený s tím, že jí nedokážu zcela rozumět, identifikovat se s ní.

  Knišíl

  05.02.2017

  Krásně napsané. Bohužel jsem se nedokázal zcela ponořit do příběhu (chybějící hvězdička), což mohlo být způsobeno částečně rozsahem nebo tím, že jsem možná nepochopil význam toho všeho. Každopádně se jedná o vzorový literární styl a stojí to za přečtení.

  TipsyChipsy

  10.01.2017

  Mladá dívka, která se živí svou krásou, viděná zorným okem souseda z domu v New Yorku. Člověk si o ní sbírá poznatky, jako by to byly puzzle, které do sebe však nezapadají. Stále chybí nějaká indicie. Jaká je Holiday Golightly? Hloupá chudinka nebo se v ní skrývá něco víc? Klíčem k dílu je snad to, ze autor je homosexuál. Dokáže být zároveň mimo a zároveň citlivě sleduje i nejmenší detaily ze života hrdinky. Snad v tom je ten rozpor, který čtenáře uchvacuje a nutí přemýšlet.