Smečka z Bagdádu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Smečka z Bagdádu

Brožovaná vazba

Během bombardování Iráku Američany v dubnu roku 2003 utekla z bagdádské zoologické zahrady smečka vyhladovělých lvů. Plná zmatku se toulala ulicemi města, až ji zastřelila americká vojenská hlídka. Tento skutečný příběh posloužil scenáristovi Brianu Vaughanovi jako základ jeho prvního románu v obrazech o skutečné ceně svobody. Smečka lvů se dostane ze zajetí a postupně odhaluje pravidla nového, pro ni nepoznaného světa. Smečka není jednotná v názoru na nově vzniklou situaci. Lvice Núr si touží vydobýt svobodu vlastní silou, jejím protipólem je stará poloslepá Safa, pro kterou je její pohodlí důležitější než volnost. Smečku doplňují samec Zill, pragmatický, pohodlný bojovník a mladý lvíček Ali, jediný z celé smečky narozený v zajetí.
Smečka z Bagdádu se v USA několikrát dotiskovala a ve světě vyšla v mnoha jazykových mutacích. Kresby výtvarníka Nika Henrichona, patří k tomu nejkvalitnějšímu, co je možné v současné comicsové tvorbě vidět. Zvířata v jeho podání dokážou přesně vyjádřit své pocity i myšlenky a prostředí Bagdádu působí velice autenticky. Detailní akce střídají panoramatické dvoustrany a chvílemi se zdá, jakoby ze stránek oslepovalo ostré irácké slunce a vystupoval pouštní prach. Oběma autorům s autentičností pomáhali blogeři z Iráku, vojenští fotografové i američtí vojáci.
Smečka z Bagdádu je teprve druhým comicsem Nika Henrichona. Scenárista Brian K. Vaughan před Smečkou z Bagdádu psal pouze rozmáchlé sešitové série. Na kritiku ze strany kolegů scenáristů, že nedovede napsat krátký uzavřený příběh, odpověděl právě Smečkou z Bagdádu, a byla to odpověď ve všech ohledech povedená.
Smečka obdržela cenu Harvey za nejlepší román v obrazech roku 2007, britskou cenu Eagle 2007 za nejlepší román v obrazech a cenu portálu IGN za nejlepší román v obrazech za rok 2006.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Smečka z Bagdádu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Smečka z Bagdádu (0.00 EUR)


Stažení Smečka z Bagdádu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Pride of Baghdad (2006)

  Žánr:
  Literatura světová, Komiksy
  Vydáno: , Comics Centrum
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  LeDock

  26.12.2017

  Fakt krásna kresba. Fakt krásne vydanie. Fakt zaujímavý príbeh. Avšak, žiaľ, aj fakt príliš krátke. Zaslúžilo by si to ešte dosť rozšíriť, lebo takto sa nestihnem s hlavnými hrdinami ani poriadne zoznámiť, nevraviac o tom, že by mi stihli prirásť k srdcu, kvôli čomu záver nepôsobí ani zďaleka tak emotívne ako autori iste chceli, dúfali a čakali. Ak by to malo zhruba raz taký rozsah, a ja som strávil so smečkou viac času a lepšie ju spoznal, bola by to pecka a viem si predstaviť, že záver by ma totálne emocionálne odrovnal. Ale aj tak stále veľmi fajn, no je to škoda, mohlo a malo to na to byť totiž oveľa viac ako len veľmi fajn.

  Lenka.Vílka

  19.10.2017

  Pochopila jsem, "co tím chtěl básník říct", ale to neznamená, že jsem se u knihy bavila. Ale kresba ? Ta byla jednoznačně bravurní. Číst mě nebavilo na všech stranách, ale koukat se na kresbu bylo úplně jiné. Slintala jsem nad každou stranu. Škoda. Ale myšlenka, že pokud by komiks měl dvojnásobně stran, a všechno se víc rozebralo, se mě držela i po dočtetení.

  rarášek

  03.03.2017

  Kresba komiksu je naprosto nádherná. Příběh se mi taky líbil, ale možná by se mi líbil o něco víc, kdyby byl o trochu delší. Konec byl smutný. Komiks se mi zalíbil. Nevím, co dalšího bych dodala. 🙂

  prazskanaplava

  03.01.2017

  Převážně za kresbu, jinak symbolismus až moc "in yo face". Ve výsledku na samostatnou knihu poměrně plytká zápletka.

  petrv

  24.11.2016

  příliš amerického patosu alá Michael Bay….obrázky jsou na rozdíl od toho parádní.

  1972Sixo

  31.10.2016

  Geniálny nápad, podtrhnutý parádnou kresbou. Len to rýchle ukončenie mi bolo proti srsti. Vôbec by som sa nebál viac zatlačiť na pílu a prikrášliť stret bytosti na "o par strán viac".

  jirincz

  18.08.2015

  Na prvním místě je třeba vyzvednout perfektní kresbu. Samotný scénář je také slušný a aspoň pro mě ne zrovna očekávaný konec. Mohlo se v určitých tematech jít podle mě i více do hloubky, ale zase by nějaké hlubší filozofování spíše uškodilo spádu komiksu. A ač opravdu nejsem milovníkem zvířat, v komiksech na mě zkrátka fungují. Mohlo se vynechat nějaké sexuální jiskření mezi hrdiny, či znásilnění, to mi přišlo tady opravdu úchylné…

  HlavaXXII

  13.04.2015

  Nádhera!!! Z tej kresby som vo vytržení!!! Takto si predstavujem, aby dnešné komiksy vypadali – parádna kresba, veľa dobrých nápadov, inteligentný a originálny príbeh, slušný scenár, silné scény a záver.

  petra.spl

  17.10.2014

  Touha po svobodě s nečekaným koncem…. můj první komiks, který jsem přečetla.. skvělá kresba…zaujme i ty, kteří komiksy nečtou…

  Kapis

  10.01.2014

  Opravdu působivá a hluboká bajka, kde lidskou tvář nezahlédneme. Neomluvitelný, násilný pokus o import západních hodnot v rámci ochrany před prokázanými zbraněmi hromadného ničení, který neměl nic společného s ropou, ani sadámovým pokusem o skončení obchodování s ropou v dolarech, mělo a má statisíce obětí a za sebou rozvrácenou zemi, zmítající se v občanské válce. V tomto kontextu se mohou zdát čtyři ze ZOO uniklá zvířata jako prkotina. Příběh těchto čtyř lvů je však obrazem celé naší nemocné společnosti, odhaluje lidské touhy, strach, potřeby, lidskou krutost, bezohlednost i sobectví. Dvoustránkové celobarevné panely jsou opravdu okulahodící a je radost se do nich ponořit. Osobně jsme knihu koupil na aukru za nějakých 250Kč, protože 600 bych za ni asi nedal, i když kvalitě českého zpracování se nedá nic vytknout, přece ale jenom politice CC – vše co je ve vazbě za 600 – moc nerozumím – vím, že můžu mít brož za polovic, ale třeba tohle si vazbu s přebalem zaslouží, ale myslím, že takových 450-480 by byla cena příhodnější, přece jenom žádný megašpaplek to není. Na druhou stranu, díky CC, že Smečka u nás vyšla, tohle opravdu stojí za to.

  Hezzy

  25.10.2013

  Komiksům jsem nikdy neholdoval, ale tohle mě dostalo… nádherná kresba a i přesto, že textu tu moc není, se podařilo vytvořit dobrý příběh s báječnou atmosférou.