Slunce v úplňku Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Slunce v úplňku

Příběh Jana Palacha

Román o osobnosti studenta Jana Palacha, který se stal symbolem českého odporu proti invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, zároveň z historicko-politického pohledu detailně líčí události i atmosféru ve společnosti až do ledna 1969.
Autorka se pokouší ze skromných indicií vytvořit obraz charakteru a osobnosti člověka, pro něhož invaze a pozdější reakce veřejnosti i vlády na ruskou okupaci byly podnětem k promyšlenému burcujícímu činu, který otřásl celou společností, pomalu upadající do normalizačních podmínek. Autorka vytvořila postavu citlivého, realisticky uvažujícího a politicky vyzrálého mladého muže, který věřil, že svým sebezničujícím činem dává společnosti poslední šanci na dosažení politické změny. Palachův příběh autorka beletristicky zpracovala na základě nedokončeného dokumentu Jana Lederera z roku 1988 vydaného v samizdatu, a s ohledem na generace, pro které tehdejší okolnosti nejsou samozřejmostí, obohatila příběh chronologií okupace a informacemi z odtajněných archivních dokumentů. Knížka, doplněná v závěru o text prohlášení L. Vaculíka Dva tisíce slov, vychází čtyřicet let po Palachově tragické smrti jako svědectví i jako memento.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Slunce v úplňku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Slunce v úplňku (0.00 EUR)


Stažení Slunce v úplňku zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  666

  29.12.2017odpad!

  opět kategorie nedočtených knih

  Jana283

  14.12.2017

  O Janu Palachovi jsem četla mnoho knih. Románové zpracování mé oblíbené spisovatelky mne oslovilo asi nejvíc. Přesto – úplně se mi duši a myšlenky Jana Palacha pochopit nepodařilo.Tento národ není hoden takové oběti. Myslím na jeho maminku, která musela unést nejen obrovskou bolest, ale i následné komunistické kampaně a perzekuce.

  masochist87

  27.01.2015

  jedna z nejlepších knih, které jsem přečetl….všem doporučuji…hlavně komunistům!!!

  Janek

  08.03.2014

  Bezprostředně po přečtení Ledererovy knihy http://www.databazeknih.cz/knihy/jan-palach-zprava-o-zivote-cinu-a-smrti-ceskeho-studenta-128340 jsem beletristickým zpracováním příběhu velmi zklamaná. Literární kvality textu pokulhávají, námět v sobě má obrovský potenciál k dalším zpracováním, ale nemohu si pomoci: tohle si Jana Palach nezaslouží.

  tuntavala

  30.08.2013

  Velmi silny zazitek z knihy! Dekuji za odvahu a usili.

  Mountainer

  20.02.2013

  Mám hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu musím rozhodně ocenit samotný nápad ,sepsat příběh posledního půl roku života Jana Palacha románovým způsobem, na druhu stranu mi nezbývá než konstatovat, že se to Lence Procházkové příliš nepovedlo. Prokousat se prvními cca 150 stranami bylo utrpením. Přestože jsou zde popisovány významné události (především invaze vojsk Varšavské smlouvy a její důsledky viděné očima J. P. a jeho blízkých), román jakoby divně klouže po povrchu a vůbec nedokáže čtenáře vtáhnout do děje. Chybí více přímé řeči, naopak popisných pasáží (byť jsou pochopitelně leckde důležité), je příliš mnoho a jsou často zbytečně rozvláčné. Čtivější je druhá polovina knihy, kdy se Palach, částečně inspirovaný činem Poláka Ryszarda Siwiece, připravuje na svůj hrdinský čin, a zároveň do poslední chvíle pochopitelně vše před kýmkoliv tají. Na konci knihy je dodatek autorky k myšlence a okolnostem jejího vzniku, také celý text výzvy "2000 slov" a několik dobových fotografií. Možná má očekávání byla příliš velká, ale zůstala bohužel nenaplněná.

  Surikata

  27.08.2011

  Téma jistě zajímavé, ale pořád jsem čekala, kdy mě to chytne, a ono pořád nic. Příliš zmatené, rozmělněné… oproti předchozím knihám autorky méně dialogů. Knihu jsem po cca 100 stránkách odložila.