Slovesnosť a kultúrny jazyk Veľkej Moravy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Slovesnosť a kultúrny jazyk Veľkej Moravy

V posledných rokov získala naša veda najmä prostredníctvom arecheológie objavné poznaky o veľkomoravskej epoche, ktorá hrala významný zástoj v dejinách národov na území niekdajšej Veľkomoravskej ríše, kde sa už od 5. storočia začali usídľovať slovanské kmene.

Naši predkovia prekonali cez 8. storočie zriadenie kmeňovej organizácie a v nasledujúcom období ustaľoval sa tu vyšší typ spoločenskej organizácie – feudalizmus, o rozvitosti ktorého svedčia mnohé historické pramene, najnovšie archeologické a jazykovedné výskumy. V publikovanej práci univ. prof. E. Pauliny pristupuje k zhodnoteniu veľkomoravskej kultúry práve z hľadiska jazykovedného. Na základe priam komplexného materiálu súdobých textov vyrastá pred našimi očami impozantná stavba veľkomoravskej slovesnosti, korunu ktorej znamená epochálne účinkovanie Konštantína a Metoda. Pred tisíc rokmi prišli na naše územie vzdelaní solúnski bratia už medzi pokresťančených Slovanov, takže ich poslaním nebola tu iba misionárska činnosť, ich účinkovanie sa v prevažnej miere týkalo štátneho a právneho usporiadana, domácej i zahraničnej politky a spoločenského zriadenia na Veľkej Morave.

Zachované texty typu zákonníkov, liturgická a oslavná literatúra, prekladová a pôvodná tvorba napĺňa nás obdivom nad vysokou kultúrnou úrovňou štátu našich predkov, ktorých vynikajúcimi učiteľmi boli aj Konštantín a Metod.

(text na prebale knihy)
Kniha v českém jazyce!


Stažení Slovesnosť a kultúrny jazyk Veľkej Moravy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Slovesnosť a kultúrny jazyk Veľkej Moravy (0.00 EUR)


Stažení Slovesnosť a kultúrny jazyk Veľkej Moravy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, O literatuře
  Vydáno: , SVKL – Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  M.H.

  09.03.2016

  Citeľne slabšia kniha oproti Vašicovej Literární památky epochy velkomoravské 863-885; je však o ešte o rok staršia.

  Obsahuje informácie o predcyrilometodskej tvorbe, veľkomoravskom a po veľkomoravskom období aj s rozsiahlymi ukážkami textov.