Slepá skvrna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Slepá skvrna

Liss žije v Amsterodamu, když ale její sestra Mailin náhle zmizí, vrací se prvním letadlem domů do Osla. Sestry od dětství sdílely společné zážitky stejně jako místa, kam utíkaly, když jim bylo smutno. Za zmizením Mailin, která pracovala jako psychoterapeutka, se skrývá tajemství. Jakou roli v něm hraje dvanáctiletý Jo, který se rozhodl skončit se svým životem?
Slepá skvrna je vyprávěna v dramatickém tempu, které bere dech. Jde o napínavý příběh plný krutosti, jež si může člověka a jeho nitro podmanit a ovládnout veškeré jeho chování. Čtenář prochází řadou různých prostředí, podsvětím v Amsterodamu, opuštěnou chatou v hlubokých norských lesích a především drahou psychiatrickou ordinací v nejlepší čtvrti Osla. Nevyhne se ale ani policejnímu pátrání, které musí brát ohled na celebrity, takže vrah je jako obvykle rychlejší. Příběh ozvláštní dokonce milostná aférka osamělého policejního vyšetřovatele s emancipovanou lékařkou ze soudní patologie. A přesto je to detektivka neobvyklá, do níž je zakomponováno například také téma drog, incestu či anorexie. Jde o perfektní psychologickou studii člověka, která svědčí o tom, že zraněná duše je nezhojitelná. Damhaug umí přesvědčit čtenáře, že případ je pravdivý, nebo – což je ještě horší – pravděpodobný kdekoli na světě.
Román Slepá skvrna je v pořadí pátým Damhaugovým titulem, prostřednictvím knižních klubů ho četlo šedesát tisíc norských čtenářů a velmi pozitivní hodnocení vyslovila i kritika.Kniha v českém jazyce!


Stažení Slepá skvrna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Slepá skvrna (0.00 EUR)


Stažení Slepá skvrna zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Døden ved vann (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  SilvieSisinka

  12. března

  Zajímavá severská detektivka.Bavila mě celá.Zápletka zamotaná.Tak to mám ráda 😉

  hvězdo.kupa

  28. února

  Neměla jsem ráda detektivky. Dokud mi jednou při nákupu nepřeskočilo a nekoupila si Slepou skvrnu – líbila se mi ta chatička na obalu. Po přečtení se mi líbilo všechno! A v té chvíli jsem propadla norskému krimi.

  Devil-Ivet

  21.09.2017

  Mě tato detektivka bavila (když si odmyslíte prolog). Je to napínavé, zajímavé, dobře čtené. Jsem z ní nadšená. Moje tipy, co se vraha týče, byly špatné. A některé části byly zajímavé a děsivé…

  twigxi

  01.05.2017

  Začátek vypadal slibně. První pasáž s Jo mě naprosto vtáhla do děje a nemohla jsem se od knížky odlepit. Měla jsem radost, že jsem konečně narazila na pořádný, seversky mrazivý thriller. Bohužel, jásala jsem předčasně. Od druhé kapitoly to šlo rychle dolů. Nezajímavé dialogy, zbytečné natahování děje a prokousávala jsem se jím jen proto, abych se teda dozvěděla, jak to s tím Jo bylo. Za ten úvod tedy jedna hvězda. Zbytek byla ztráta času.

  EvaEma

  15.03.2017

  Příběh byl hezky propracovaný, do hloubky a do poslední chvilky napínavý. Všechno mělo souvislost, návaznost, logiku. Po Keplerovi jsem si tímto spravila "severskou" náladu 🙂

  jendoslav

  28.02.2017

  Nadstandardně kvalitní severská detektivka s netypickým přístupem, kdy samotná policejní práce je tak trochu na vedlejší koleji a daleko větší prostor dostává psychologie ostatních postav, především z okolí oběti. Po dlouhé době mě navíc dokázal závěr opravdu překvapit velmi nečekaným rozuzlením.

  bigben

  03.02.2017

  Typická severská ponurá detektivka, která se perfektně četla. Po dlouhé době vrah odhalen až na konci a to nemluvím o Saku. Spokojenost:-)

  evickakyticka

  08.01.2017

  Tato kniha čekala v kolonce chci si přečíst docela dlouho. Nijak jsem si nedělala naděje a o to víc jsem byla překvapená. Dokonce mi vyšel čas a tak jsem ji přečetla téměř za jeden den. Celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy a čtení si užívala. A když už je to tak, budu velkorysá – dám plný počet.

  PS: četla jsem přepracované vydaní, tudíž mě žádné chyby neobtěžovaly. Podle článku, který zmiňuje uživatelka denuška, je tam chyb jako máku. No tfuj:)

  invocation11

  09.10.2016

  Celkem dobrý severský psycho-thriller, po kterém už vývrtka není taková kamarádka jako dřív. Každopádně snižuji kvůli nehoráznému počtu překlepů, které mě při čtení rušily natolik, že jsem je začala v knize podtrhávat. A když jsem pak listovala knihou nazpět, byla to docela síla…

  Aniga

  09.09.2016

  Kniha zaujala nejen obálkou, ale i zajímavým příběhem, který na mne čekal.
  U této knihy mi bohužel zklamala anotace na obalu (začátek příběhu nám prozrazuje do velké části)
  Také mi neseděl překlad, některé věty vůbec nedávaly smysl a někdy to bohužel kazilo zážitek s četby… to ovšem není chyba autora.
  Za povedený děj s nepředvídeteným koncem – hodnocení 4*.
  (PS: určitě si od autora přečtu i Žháře)

  PetK

  13.07.2016

  Na obálce se píše něco o tom, že kniha vás chytne od první stránky… No, mě až tak od sté, když se příběhy začaly propojovat. Nebylo to úplně špatné, dočetla jsem, ale za mě tam bylo dost "prázdných stran", dlouhosáhlých úvah, popisů procházek… Rozhodně jsem četla větší pecky. A ano, překlad a překlepy mě štvaly.

  kobyb

  21.11.2015

  Tato kniha vás rozhodně nudit nebude. Pokud tento žánr patří mezi vaše oblíbené, určitě po knize sáhněte, patří mezi ty lepší. Měla jsem několik variant, kdo je vlastně ta psychopatická osobnost, kdo je vrahem, ale až do poslední chvíle, nic nebylo, tak jako se zdálo. Veskrze kladného a úplně normálního hrdinu, by jste v knize těžko našli. Špatný překlad mě v této knize až tak nerušil, i když je to často vytýkáno.

  Morrighan

  29.10.2015

  Inu, pro skandinávské kousky mám zvláštní slabost. Toto je opravdu perfektní kniha, obsahující vše, co by měla a ještě mnohem víc. Syrové, svým způsobem silně necitelné… a to je ono!

  tisha8409

  26.08.2015

  Sever opět plný úchylů. Divně žijících lidí, nefunkčních vztahů, ujetých děcek a podle toho jasněže i konaných aktivit.
  Spousta stran o ničem, neustálé chození kamsi za kýmsi a dotazy "kdo jste? znal jste ji?co vám říkala?" a bla bla bla.
  Jedna fetka, jeden zneužívanej a nad slunce jasnej pachatel.
  Pro zajímavej začátek (úsek s Jo) dávám dvě hvězdy.

  Bruno21

  04.07.2015

  V záplavě "jiných" detektivek je tahle další. Komplikované prolínání dějů a osudů, podivné motivy, podivné příběhy, podivná prožívání. Místy prostě nekonečný text.

  jane1234

  06.10.2014

  Super, prečítala som ju za jeden deň.

  tamila

  29.09.2014

  No tak tahle knížka je nářez a to jsem toho už přečetla poměrně dost.. Dříve ale než napíšu, co vše se mi líbilo, bych se pozastavila u kvality překladu a těch zbytečných překlepů. Dost udiveně jsem zírala, když komisař Roar byl na jednom místě "ta" Roar. Taky mi přijde podivné, že dvě postavy se jmenují téměř stejně a obávám se, že to byla možná taky chyba překladatele, tedy spíše překladatelů. protože tam jsou uvedeni rovnou dva (a stejně tolik chyb). Taky mi vadilo detailní popis vražd.. to opravdu nemusím a zfilmované bych to asi nedala…
  Tolik k těm mínusům, ted k plusům.
  Kniha začíná docela zajímavě jednou letní dovolenou, hlavní postava dvanáctiletý kluk v nepříliš povedené rodině, mihne se tam incest, alkohol, atd. Ale když se to začíná rozjíždět, autor nám předhodí úplně jinou hrdinku a čtenář je trochu zmaten. Přiznám se, že Liss jsem zezačátku neměla ráda, ale jak jsem se začítala víc a víc, tak je to jedna z nejlépe vykreslených ženských postav v severské krimi. Děj rozhodně nenudí, postupně se objevují další a další postavy a začíná to do sebe zapadat. Zajímavá je i postava doktorky Jenifer a její vztah s Roarem..
  Výsledkem je jedna z nejlepších současných krimi, které jsem četla.

  vyvodka

  29.09.2014

  Zajímavá zápletka, děj měl spád, nečekané rozuzlení….fajn napínavé čtení.

  Janek

  09.08.2014

  Četla jsem přepracované vydání (elektronickou verzi) a stálo to za to. Text je opravdu čtivý a důraz na psychologickou rovinu je pro mě zajímavý, takové texty a příběhy mám ráda. Nutno konstatovat, že děj je na mnoha místech zbytečně překombinovaný, zápletky by stačily hned na několik psychologických románů. Oceňuji, jak se v průběhu relativně dlouhého textu příběhy proplétají, jak nápaditě se znovu a znovu vrací stejné motivy. Kéž je anticena Skřipec dobrou negativní reklamou, protože (přepracovaný!) text v každém případě stojí za přečtení.

  DANIK38

  28.07.2014

  Dostala se mi do ruky náhodou a moc se mi líbila.Krásné počtení.

  Mucko

  28.05.2014

  Slepá skvrna je predovšetkým psychologický román. Vynikajúci pútavý úvod vzápätí vystriedajú dve pomalé tretiny úvah hlavnej predstaviteľky . Postavy sa postupne zobrazujú v pravom svetle.
  Každopádne pri čítaní sa Damhaugovi podaril zámer a neistota sprevádza celú knihu..

  Prateri

  08.04.2014

  Začátek se mi četl těžko, ale pak to teda jelo. Několikrát jsem si už myslela, že vím, kdo je pachatel – úplně špatně. Překvapivý konec, líbilo se mi to.

  kubla111

  24.03.2014

  Opět jsem vybíral podle názorů čtenářů a hodnocení na tomto serveru. Mohu říct zase jenom – děkuji. Vysoké hodnocení si to zaslouží a z ukázky na konci jdu číst další knihu – Slepá Bohyně (od někoho jiného).

  Kuneší

  23.03.2014

  Musím říct, že to bylo suprové čtení.. knížku jsem nechtěla ani na chvíli odložit.. jak již bylo řečeno u několika komentářů ke knížce, je zde opravdu dosti chyb v textu.. ale tak dojem mi to nezkazilo, autor za to nemohl a určitě zkusím i další knihu od tohoto spisovatele 🙂

  Baiba

  23.03.2014

  Poměrně napínavé čtení, dobrá atmosféra, ale konec mě příliš neuspokojil. Jednání hlavní hrdinky mi připadalo už hodně nereálné, a celé vyústění příběhu uškodilo a stala se z něj tuctová detektivka… Škoda.

  efka.saf

  27.01.2014

  Skutečně výborný psychologický thriller, který mě chytil hned od první stránky. Je pravda, že překlad působí opravdu někdy trošku směšně a ke konci se objevuje víc a víc překlepů a redaktorských úletů, ale pořád mi to nepřišlo tak strašné, jako u Pearlova Poea.

  Kniha je v podstatě rozdělena na díly a každý mi přišel svým způsobem specifický. Na začátku je obsáhlá retrospektiva, která mě okamžitě chytla. Zajímalo mě totiž, jakým způsobem bude zakomponována do příběhu. První a druhý díl nás posléze seznamuje s hlavní postavou příběhu, s Liss Bjerke. Chvilku mi trvalo, než jsem přepla spínač z "hlavní hrdinka – komisařka" na "hlavní hrdinka – Liss", která byla trošku popudlivá a cholerická mladá žena žijící několik let v Amstarodamu, kde studuje design, přivydělává si jako modelka a vesele šňupe koks. V určitých momentech mi připomínala Larssonovu Lisbeth.
  První dva díly čtenář sleduje pouze kroky Liss, seznamuje se s jejími přáteli a s lidmi v jejím v okolí, jsme svědky i jejího obrovského životního přešlapu. V momentu, kdy se dozví, že její sestra Mailin, se kterou má velmi blízký vztah, zmizela, okamžitě odlétá do rodného Osla, kde Mailin pracovala jako psycholožka a žila se svým přítelem Viljamem. Liss v podstatě vede své vlastní vyšetřování a až cca do půlky knihy se s policií vůbec nesetkáme. Ta se objeví až ve třetím díle, který začíná nálezem Mailininy zmučené mrtvoly. Hlavním vyšetřovatelem je Roar Horvath (vtipné jméno :)) a teprve od tohoto momentu začínáme sledovat také policejní vyšetřování, popř. dění a jednání ostatních postav.

  Příběh se nerozjíždí v nějakém zběsilém tempu, mrtvol samozřejmě přebývá, ale nikoliv v malých a pravidelných dávkách, ale spíše nám je autor naservíruje ve velkém až u konce. Ovšem i přes pomalejší rozjezd mě něco nutilo číst pořád dál a dál. Žádná část nebyla nudná, navíc jsem byla nesmírně zvědavá, kdo bude kdo z oné zmíněné úvodní retrospektivy a musím říct, že to autor vyřešil skvěle!! Rozuzlení bylo na hony vzdálené tomu, o čem jsem přemýšlela a dle mého názoru bylo vše vymyšleno opravdu výborně. Všechny dílky skládačky do sebe zapadly a žádný z nich jste do puzzle nemuseli rvát násilím.

  Hlavní síla knihy je podle mě i v psychologickém vylíčení postav a celého prostředí. Nikdo z hlavních postav, i ti, kteří jsou zpočátku podáni jako "dokonale bílí", ve skutečnosti tak bezchybní nejsou a samozřejmě naopak. Každý člověk dělá chyby, ovšem některé naše chyby mají nedozírné následky – a vlastně o tom celá kniha je, o zmučené lidské duši, pokřivené mysli a napáchaném zlu, které když člověka poznamená, už nelze nikdy vzít zpět. Jasných 5 * a k tomu dlouhodobé trauma při pohledu na obyčejnou vývrtku :))).

  kamilen

  02.12.2013

  Chvílemi mě to nebavilo a korektora bych vytahala za uši. Tolik překlepů a gramatických chyb, hlavně ke konci knihy, jsem snad ještě neviděla. Horká jehla. 🙁

  kleria

  11.10.2013

  Knížka byla pěkná a moc.., ale mě moc neuchvátila. Nejspíš to bylo tím, že jsem ji poměrně dlouho četla a příběh mě začal místy nudit. Kdybych ji četla třeba jenom týden myslím, že bych ji těch 5 hvězdiček možná i dala. Jinak ten konec mě dostal… Opravdu celou dobu jsem netušila kdo je vrah.. Proto hodnotím knížku 4 hvězdičkami. Knížku můžu jenom doporučit, hlavně těm kdo mají rádi takovýhle typ knížek 😉 :D.

  homemaker

  22.09.2013

  Je to vynikající sice zase severská knížka, čte se jedním dechem, našla jsem si ji sama čistě náhodou bez reklamního typování na bestseller. Ale tento autor se mi mimořádně líbí a byla jsem po dočtení vcelku smutná, že tady nic jiného od Torkila Dauhauga nevyšlo. Ale teď se těším na další kus, který se objevil……a taky doufám, že překlad a korektura bude trošku vydařenější protože u Slepé skvrny čtenář místy nechápal, co projde korekturami. Naštěstí to bylo tak napínavé a strhující, že ty chyby se daly přeletět.

  Lindulinek

  10.09.2013

  Úžasná kniha, která se čte skoro sama. Děj propracovaný a nenudí. Rozuzlení bylo pro mě nečekané. Tato varianta mě nenapadla ani náhodou…Doporučuji….