Šitíčko Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Šitíčko

Tahle knížka je vlastně záznam důvěrných rozhovorů íránských žen, příbuzných i známých autorky, které upřímně i vtipně probírají intimní, rodinné i širší záležitosti.
Název odkazuje žertovným tónem na jistou praktiku: ženy v Íránu si někdy před svatbou, aby jejich ženich neměl pocit, že byl ukrácen na svých patriarchálních právech a ošizen na zboží, nechávají chirurgicky sešít porušenou panenskou blánu. Devět dam, včetně Marjaniny babičky a matky, bez přítomnosti mužů probírá vše možné od volby (či nemožnosti volby) ženicha přes kvality mužů na Západě až po plastickou chirurgii.

Velmi komorní, ale působivé dílko, ve kterém autorka znovu prokázala, že je mistryní psychologické drobnokresby a vykreslování povah – a navíc že k tomu, aby vytvořila zásadní grafický román, nepotřebuje dějinné a převratné události jako ve svém nejslavnějším díle, Persepoli.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Šitíčko zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Šitíčko (0.00 EUR)


Stažení Šitíčko zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Broderies (2003)

  Žánr:
  Literatura světová, Komiksy, Pro ženy
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (21)

  Přidat komentář

  Vítr

  10. března

  ……………
  Jo.

  JajaCZ

  26.11.2017

  Marjane Satrapi je pre mňa zárukou skvelého čítania a príbehu. Milujem Irán, milujem pohostinných milých a stále usmiatých ľudí v tejto krajine a Marjane skvele vykresľuje, že ľudia žijúci tam, sa až tak nelíšia od nás v Európe.To, že sú nútení nejako správať, ešte neznamená, že s tým aj súhlasia.

  evonra

  12.06.2017

  Satrapi už mě dostala svým Persepolis, takže jsem moc ráda, že se mi konečně po dlouhé době podařilo Šitíčko získat do své knihovny. Je to taková milá vtipná záležitost k odpolední kávě jak "vyšitá". Tenhle druh humoru je mi velmi blízký, bavila jsem se královsky.

  nefernefer

  14.03.2017

  I pro mě byla tahle knížka prvním setkáním s Marjane Satrapi. Za půl hodiny jsem měla přečteno a na tváři mi zůstal lehký pobavený úsměv. Svět muslimských žen pro mě byl vždycky něčím strašně vzdáleným a většinou dostupných informací někdy až téměř démonizovaným. Proto jsem autorce vděčná za příjemné a vlastně i uklidňující zjištění, že ženy jsou si podobné, ať žijí kdekoli :o) Určitě si v knihovně objednám i další její knížky :o)

  izrael

  30.08.2016

  Můj první komiks od této autorky. Musím říct, že tak dlouho jsem se už nenasmála jako u této knihy. Ženy na celém světě jsou stejné, se stejnými problémy a radostmi. Super kniha!!

  Jizi

  05.07.2016

  Zábavné, lehké, jako vždy graficky perfektní, přesto je to pro mě nejslabší Satrapi, takový odvar sama sebe, kdy velká témata byla vyčerpána a je čas rozmělnit a prodat vše, co ještě zbývá. I tak je to příjemná, byť jednohubková záležitost, která vám v paměti na moc dlouho neuvízne.

  martin č.

  12.05.2016

  Pro chlapa je tenhle ženský svět trochu cizí, přišlo mi to místy zbytečně vulgární, ale zasmál jsem se taky. Satrapi umí. Peresepolis je výborná (znám film) a tohle jsem koupil manželce jako doplněk. Samostatně bez znalostí Persepole by to asi tak neobstálo, ale takto je to fajn 😉

  Alseri

  12.04.2016

  Šitíčko ani Kuře na švestkách by sa určite nemali porovnávať so sladko-trpkým bestsellerom Persepolisom, keďže komplexná autobiografia väčšinou nad drobnými príbehmi zo života vyhraje. Šitíčko, aj napriek tomu, v sebe neustále nesie autorkin nadhľad a humor v spojení s iránskou kultúrou a je príjemnou a ľahko čitateľnou knihou.

  evickakyticka

  14.10.2015

  Takovéto knihy (v tomto případě samozřejmě komiks) ve mně vždycky něco zanechají. Nutí mě přemýšlet nad dnešním světem – jak jsme si odlišní, jak řešíme každý jiné problémy. Hezké a vtipné nakouknutí do světa íránských žen.

  bibi.r

  27.07.2015

  Opravdu neotřelý pohled do života žen, jež žijí na zcela jiném kontinentu i podle jiných pravidel, ale zase tak moc se od nás Evropanek neliší.

  Samira

  07.07.2015

  Úžasné, nadčasové a vtipné čtení. Satrapi nikdy nezklame a tenhle její kousek se dá vytahovat, vždy, když máte blbou náladu. Krása, doporučuji!

  polarni.kun

  21.11.2014

  Fajn oddechovka, ale na 5* to opravdu není 🙂

  imczechgirl

  12.11.2014

  Ženský jsou prostě všude stejný 🙂

  Graem

  21.09.2014

  Byly výbuchy smíchu a zase se mi trochu přiblížila íránská kultura. Vtipné, skvěle zpracované, oduševnělé. Komixy Marjane Satrapi mě nepřestávají příjemně překvapovat 🙂

  gossipavlina

  13.09.2014

  Jednodušší humor, trochu prvoplánové. Ale na oddech stačí.

  bookcase

  14.07.2014

  Skvělá knížka, můžu jen doporučit. Ráda bych byla muškou a tyhle hovory si poslechla 🙂

  Ivaksa

  02.02.2014

  Komiks který bych nenazývala knihou. Občas jsem se zasmála, ale potřebovala bych k tomu zpátky svou pubertu. 🙂

  entita

  18.12.2013

  Šitíčko jsem přečetla na jeden zátah a nejen proto, že je to kniha poměrně útlá. Pobavila mě "interní otevřenost" zde vystupujících íránských žen, zaujalo mě jejich sebevědomí a ráznost. A po výtvarné stránce knížka nemá chybu.

  Shivet

  08.10.2013

  Tato knížka se dá přečíst velmi rychle. Stejně rychle umí na mě působit, když mám špatnou náladu nebo depku. Krásně člověka vtáhne do života íránských žen a zároveň hodně pobaví. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovničce a můžu po ní sáhnout kdykoliv.

  danuska

  13.07.2013

  Perfektne napisane/nakreslene. Velmi zaujimave, vtipne.

  Locika

  25.12.2011

  Skvěle napsaná a zpracovaná kniha, která velmi poutavě pojednává o osudech íránských žen.