Sever a Jih – díl III. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sever a Jih - díl III.

Do posledního dílu slavného románu Elizabeth Gaskellové vstupujeme v okamžiku, kdy se Margaret vyrovnává nejen se ztrátou matky, ale i s pocitem, že o ní pan Thornton bude smýšlet jako o lhářce. Elizabeth Gaskellová jako by tu pod clonou smyslu pro čest a pravdu a chladného obdivu vůči miltonskému továrníkovi nechávala problesknout první paprsky lásky – avšak ví o nich jen autorka a vnímavá čtenářka, Margaret sama si je zatím neuvědomuje.
John Thornton naopak přiměje svou matku, aby vyhledala Margaret – slíbila přece umírající paní Haleové, že jí bude nápomocná v okamžicích, kdy by dívka mohla zakolísat. Stále se totiž vrací k okamžiku, kdy ji u nádraží spatřil s cizím mladým mužem. Ví, že mu Margaret lhala, ale cítí, že se tak nestalo z nízkých pohnutek. Pevné, leč poněkud povýšené zásady paní Thorntonové se však od Margaretiny hrdosti odrazí jako kámen vržený proti skále.
Na scénu přichází pan Bell, Margaretin kmotr, oxfordský přítel jejího otce a pronajímatel Thorntonovy továrny v jednom. Laskavý starý tutor si okamžitě získá dívčino srdce. Navíc postřehne, že napětí mezi Margaret Haleovou a Johnem Thorntonem zdaleka nepramení jen z rozdílných názorů na uspořádání společnosti. Se svou domněnkou se svěří panu Haleovi, ten však jen nevěřícně potřásá hlavou. To je také jedna z posledních věcí, které tento nešťastný vdovec a bývalý pastor ještě stačí v životě učinit, neboť záhy nato umírá v oxfordské koleji pana Bella, kam ho přijel navštívit.
Margaret je zcela ochromena zármutkem, a vděčně tedy přijímá azyl v londýnském domě své tety, v němž strávila dětství – paní Shawová i její dcera Edith s rodinou se vracejí z Korfu. Zahálčivý život, zpestřený jen krátkou návštěvou Helstone, která Margaret stejně spíš roztrpčí, než uchlácholí, ji pohříchu příliš neuspokojuje. Myšlenky na pana Thorntona i na ty, kteří ji opustili, stále trápí její srdce. Pan Bell – ani tomuto gentlemanovi není dáno dožít se konce románu – z ní učiní bohatou dědičku, Margaret však cítí pouze vděčnost, nikoli štěstí.
Kdesi daleko, na průmyslovém severu, zatím John Thornton svádí předem prohranou bitvu o záchranu své továrny. Jeho noční rozhovor s matkou je jedním z nejsilnějších momentů celé knihy a jako by nasměroval zbývající text ke zrychlenému, vášnivému rozuzlení. Dokáže se pokořený továrník znovu narovnat? Bude právník Henry Lennox, jenž byl už kdysi dávno ve slunném Helstone odmítnut, napodruhé úspěšný? A od koho nakonec Margaret přijme ten nejkrásnější zásnubní dar – uschlé růže, jež vyrostly právě tam?Kniha v českém jazyce!


Stažení Sever a Jih – díl III. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sever a Jih – díl III. (0.00 EUR)


Stažení Sever a Jih – díl III. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Sever a Jih (3.)

  Originální název:

  North and South (1855)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Čas
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Viky007

  18.11.2017

  Musím říct, že jsem si celou sérii moc užila. Jsem ráda, že jsem měla možnost si tyto prakticky nesehnatelné knihy přečíst. Doporučuji také seriál, který je velmi povedený.

  vivalamuff

  15.03.2017

  První díl byl asi nejslabší, druhý zase nejlepší. Ale i v tom třetím je na co se těšit 🙂 Občas jsem tedy Margaretino chování nechápala, já bych pana Thortona brala všemi deseti, ale tak co – hlavně, že to nakonec dobře dopadlo. Sever a Jih je povinnost pro každou romantičku. Vedle Austenové a Bronteové naprostá jednička 🙂

  Vera Silent

  01.03.2017

  Celkove uzasne dilo, ale ke konci mne trochu opoustela trpelivost. Kvuli bolestnym zjistenim, zarlivosti a umrtim se ustredni par temer nesetkaval a kdyz uz, tak spolu prakticky nemluvil. Ne, ze by tam prece jen nebyla pekna scena, ale trosku me udolavalo to milostne utrpeni. Navic Margaretin zivot bych asi neprezila, jaka to musela byt nuda. V podstate mela roli spolecnice, ktera se musi porad usmivat, naslouchat a prikyvovat, bez nejake funkce a vyznamu zivota. Samozrejme to lezlo na mozek i ustredni hrdince, ale povazovala to za svoji povinnost. No na masli, jeste, ze ji John z te bubliny nakonec vytahl do reality. Zaver by klidne mohl byt i fyzictejsi, ale jsme holt zkazeni nasi dobou. V cudne viktorianske dobe se samozrejme takove veci s damou a gentlemanem oficialne nespojuji.

  Jane007

  19.10.2016

  Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Všechna čest Gaskellové. Skvěle se četla a pan Thornton je prostě báječný. Jen je škoda, že jsou knížky nesehnatelné. V souvislosti s knížkou musím pochválit i seriál "Láska v bílém pekle" a stejně jako ivousekk si myslím, že je Thornton k sežrání:-)

  Gi-Gi

  18.03.2016

  jak výborně poznamenal/a Ivousekk ve zpracování BBC je Thorton k sežrání, já na to šla obráceně, nejdřív video a pak kniha. Autorka patří k druhé generaci anglických romantiků, je řazena na úroveň sester Bronteových a Austenové, a přesně tam i patří, jak dějem tak stylem psaní. Tyhle ženský uměly psát a přestože je to z roku odhaduji někde okolo 1860 tak si řekněme, dobrý.

  Dandy1

  22.02.2016

  Myslím, že série mohla vyjít klidně jako jedna kniha. Ale pak by se stalo, že by ji spousta čtenářů odložila. Dočetla jsem přesto, že jsou v knize blbosti. např. vodní matrace před sto lety? Pro mne brak.

  ivousekk

  21.02.2016

  Rovnou tu zhodnotím celou sérii – ano, je to romanťárna, ano, mám romanťárny ráda. Ale musím taky říct, že první díl mi přišel nejslabší. Moc popisu, moc přemýšlení, moc zbytečně dlouhých rozhovorů. Některé pasáže jsem přeskakovala, nebavily mě. Ale to, jak se děj bude vyvíjet dál, mě donutilo číst pokračování a jsem ráda. Hodně to připomíná Pýchu a předsudek. Takže pokud máte ráda tento typ romantiky, směle do toho, určitě se vám bude líbit.
  PS: a pusťte si po přečtení i seriálovou adaptaci od BBC, pan Thornton byl k sežrání 🙂

  Odehnalka

  07.03.2015

  Knihu jsem přečetla jedním dechem, četla se sama, sice byly části, kde se děj trochu vlekl, ale celkově hodnotím velmi kladně.

  Karoli282

  22.09.2014

  Pěkné zakončení, škoda jen, že tam pořád někdo umíral.
  Ale celá tato trilogie byla velmi povedená.

  Sobotikova

  08.01.2014

  Bylo pro mne docela těžké číst knížky Sever a Jih od Elizabeth Gaskellové. Knížky jsem si totiž vyhledala na základě shlédnutí televizního seriálu Láska v bílém pekle, který se podle tohoto románu natočil. Seriál mne zcela nadchnul, a tak se mi knížky ze začátku četly hůře, protože jsem neustále srovnávala. Každopádně třetí díl jsem přečetla cca za jeden den a hodnotím jej velice kladně.

  Izu

  13.12.2013

  Pěkné završení této trilogie.

  hrubik

  22.05.2013

  Tohle byla třešnička na dortu! Po přečtení prvních dvou dílů jsem nevydržela čekat na vydání dílu třetího a zhlédla filmovou adaptaci tohoto románu, která byla naprosto skvělá. Takže když jsem se začetla do téhle knihy, nečekalo mě v ní nic nového, přesto jsem si to maximálně užila a vychutnala každičký detail. Prostě dokonalé 🙂