Sever a Jih – díl II. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sever a Jih - díl II.

Druhý díl slavného románu anglické klasičky je již zcela ponořen do dusné atmosféry průmyslového Miltonu a vzpomínka na slunný Helstone kdesi na Jihu jen občas probleskne v myšlenkách přestěhovavší se rodiny Haleových.

Po večeři u Thorntonových je Margaret, co se vztahu k panu Thorntonovi týká, ještě rozpolcenější než dřív. Na jednu stranu ho do jisté míry obdivuje, na druhou ji odpuzuje jeho tvrdost, hraničící s bezohledností. Jak říká otci v pěkné metafoře, je to s ním, jako když člověk jí poprvé olivu: „Nechte mě, ať se šklebím, než ji spolknu.“ Zamilovaný továrník mezitím dokáže zlomit odpor své matky, o to horší je však jeho pád, když z úst své milované uslyší, že on jejím mužem nikdy nebude…

Umírající paní Haleová přiměje Margaret, aby napsala svému bratrovi Frederickovi, jenž se nesmí vrátit do Anglie kvůli námořní vzpouře, kterou kdysi vedl. Fred zastihne matku ještě naživu – avšak už jen krátce. On i jeho otec jsou jejím skonem zcela zlomeni a Margaret (spolu s paní Dixonovou) musí být ta, která jim dodává sil. Navíc je třeba, aby Frederick co nejdříve odcestoval, neboť se mu – obrazně řečeno – nad hlavou houpá oprátka. Na scénu tak nepřímo vstupuje i Margaretin zavržený následník Henry Lennox, který mu má pomoci prokázat nevinu. Jenže Haleovi nejsou jediní, kdo ví, že se uprchlý zločinec, jímž Frederick de facto je, vrátil do Anglie, a že je za jeho dopadení vypsaná tučná odměna… Jeho dramatický odjezd z Miltonu, po němž umírá jistý nehodný muž, ještě více zakalí už tak šedou oblohu nad ubohou Margaret, která v zájmu bratrovy záchrany musí lhát. A když se dozví, že je do celé věci zasvěcen i pan Thornton, propadá zoufalství…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Sever a Jih – díl II. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sever a Jih – díl II. (0.00 EUR)


Stažení Sever a Jih – díl II. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Sever a Jih (2.)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Čas
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Viky007

  12.09.2017

  Nádherný příběh! S každým dílem je to lepší a lepší. Thorntonovy myšlenkové pochody jsou prostě skvělé! Ten chlap je k sežrání. A líbí se mi, jak se Margaret postupně zamilovává (jen si to nechce přiznat).

  Vera Silent

  26.02.2017

  Uzasny pribeh, ale musim priznat, ze ctu original v jednom vytisku. Rozhodnuti ceskeho nakladatele tento nikterak obsahly roman rozdelit do trech se mi moc nezda. Nicmene tento dil je zrovna v casti, ktera obsahuje krasne citove napinave momenty mezi Thorntonem a Margaret.

  Jane007

  16.10.2016

  Skvělá knížka. Dobře se četla a člověk se lehce ztratil. A pan Thornton je prostě úžasný (hned po Darcym).

  Majulenkaa

  21.04.2015

  Trošku nudnější začátek, ale jakmile jsem se začetla, tak už jsem ji neodložila.

  Odehnalka

  02.03.2015

  Neboť jsem po druhém díle šáhla až po dvou měsících po prvním díle, tak mi chvíli trvalo, než jsem se opět dostala do děje. Ale na poslední díl mě dosti natěšil, takže tentokrát si třetí půjčím co nejdříve.

  Karoli282

  22.09.2014

  Tenhle díl se mi líbil více než předchozí. Skvělý děj, krásná zauzlení. Těším se na třetí díl.

  Sahalea

  18.09.2014

  Co se týče příběhu nemám námitky, jsem romantická duše, ale překlad je tedy dost mizerný…

  Dreisii

  19.01.2014

  Jedním dechem! těším se na poslední díl!

  hrubik

  04.04.2013

  Druhý díl tohoto románu se mi líbil snad víc než ten první. Měl větší spád, pořád se tam něco dělo, nebylo to takové táhlé jako díl první. Knížka se opět četla jedním dechem, velmi se mi líbila. Už se těším jak to s Margaret a panem Thortonem dopadne.