Sedem dobrých rokov Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sedem dobrých rokov

Nová zbierka poviedok jedného z najprekladanejších a najobľúbenejších izraelských spisovateľov, izraelského Tarantina – Etgara Kereta. V Izraeli zbierku radšej ani nepublikoval, príliš otvorene sa dotýka krutej izraelskej každodennosti zatienenej teroristickými útokmi, sebevraždami a všadeprítomnou smrťou a zároveň je drzá, chladná a plná šibeničného humoru. Kniha zachytáva sedem rokov Keretovho života, keď „mal to šťastie byť zároveň synom i otcom“. Sedem rokov otca, ktorému sa narodil syn vo chvíli ako vo vedľajšej ulici teroristi odpálili bombu, spisovateľa, ktorý podstatnú časť svojho života trávi na letiskách a syna, ktorý vďaka písaniu spoznáva aj svoju židovskú minulosť. V Poľsku má Etgar Keret vlastný dom v úzkej medzere medzi dvoma domami. Dom má proporcie Keretových poviedok – je odvážny a minimalistický.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sedem dobrých rokov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sedem dobrých rokov (0.00 EUR)


Stažení Sedem dobrých rokov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Seven Good Years

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Artforum
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Konefka

  19.03.2016

  Pěkné svěží zábavné oddechové počtení. Asi to i pro mě nebude poslední jeho kniha.
  Je zvláštní číst o raketách lítajících běžným lidem nad hlavami, když my to známe jenom z novin nebo z televize a ještě to brát s nadhledem. Nevím, možná se v tom člověk naučí žít … ale pro mě to je nemyslitelné.

  Vlado84

  15.03.2016

  Moja prvá kniha od Etgara Kereta a musím povedať, že určite nie posledná.
  Veľmi svieže poviedky, ktoré sa čítajú ľahúčko a niekedy rozveselia, niekedy zarmútia, niekedy nastavia zrkadlo..niekedy nútia k zamysleniu. Vojna a nepokoje.. kiež by raz všetko toto vymizlo, na svete by bolo hneď krajšie.

  vlcka

  03.02.2016

  Kraťoučké povídky plné humoru a ironie, vypointované a čtivé. Nabízí nahlédnutí do všedního života izraelského spisovatele. Edgar se vyrovnává s novou otcovskou rolí, nemocí svého otce, vypráví o zážitcích z cest, spisovatelském životě, svojí rodině, ale třeba i o tom, jak říci ne telefonnímu operátorovi. To vše je ale orámované úplně jinou realitou. Realitou, ve které rodiče řeší budoucí vojenskou kariéru svých dětí už na pískovišti, kde je válka na denním pořádku a v Evropě se židovský spisovatel stále setkává s antisemitismem a nesnášenlivostí. Zajímavá a pozoruhodná kombinace, která dokáže dojmout i pobavit.

  Komnenos

  29.01.2015

  Po predchádzajúcej smršti "Zrazu ktosi klope na dvere" som očakával podobnú smršť aj v Keretovej najnovšej knihe. Ako som ju však začal čítať, prekvapilo ma, že je to akési nemastné neslané. Po zvláštnej pachuti prvých poviedok sa to však rozbehlo a neskôr to už bol starý dobrý Keret. Aj tak mám však pocit akoby Keretovi začal dochádzať dych, najmä ak túto knihu porovnám s predošlou, ktorou nastavil latku sakramentsky vysoko. Určite to nie je zlá kniha, ale taký už raz býva údel diel, ktoré prichádzajú hneď po opusoch magnách. Ešte by som poznamenal, že oproti predchádzajúcej knihe sa v tejto oveľa viac venuje holokaustu a vojnovému stavu na Blízkom východe. Tieto záležitosti, rovnako ako ťažké rodinné chvíle (lebo je to vlastne autobiografia) však poníma s nadhľadom ako už býva uňho zvykom a čo býva najväčším kladom jeho kníh.

  Lucieeeee

  10.01.2015

  Perfektna kniha

  eLeR

  30.11.2014

  Kniha je písaná veľmi sviežo, je prudko čitateľná, a myslím si, že by zaujala každého. Súhlasím s Etgarovou mamou, že on nie je ani tak izraelský spisovateľ, ako poľský .. :-). O veciach smutných a ťažkých dokáže písať s veľkou nadsázkou. Jeho príbehy vás rozosmejú (napr. ako sa jeho otec zoznámil s jeho mamou), alebo rozosmutnia (príbeh o saláme). Určite som s ním neskončila, a kupujem nové knihy do mojej veľmi skromnej knižnice. Tentokrát to už nebude ale autobiografické.