Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii

Pětačtyřicet studií se zaměřuje na výzkum schwarzenberského dědictví, historie významných osobností rodu a jejich veřejných aktivit od 17. do druhé poloviny 20. století.

Schwarzenbergové výrazněji vstoupili do českých dějin poté, co roku 1660 získali třeboňské panství a na počátku 18. století v jižních Čechách vybudovali nejrozsáhlejší dominium střední Evropy. Pětačtyřicet studií této knihy se zaměřuje na výzkum schwarzenberského dědictví (od kulturní krajiny, přes stavební památky až po relikty sociálně-ekonomického systému), historie významných osobností rodu, jejich veřejných aktivit i životního stylu od 17. do druhé poloviny 20. století. Studie jsou plodem širokého spektra 44 autorů, od terénních památkářů a archivářů až po univerzitní profesory zejména z českých zemí, ale i Slovenska, Maďarska a Bavorska.
Schwarzenbergové byli vždy v centru dění a mají na formování našeho novodobého národa v politické, hospodářské i kulturní oblasti obrovský podíl. V době nejhorších pohrom 20. století pak vždy obstáli se ctí. O tom nás mohou přesvědčit také tři deklarace české šlechty z let 1938 a 1939, které prokazují jednoznačné přihlášení k českému národu a jsou důkazem mimořádné osobní statečnosti jejich signatářů.

Kniha obsahuje 280 černobílých a 100 barevných ilustrací.

2. vydání obsahuje nově kompletní rodokmen Schwarzenbergů v Čechách a tři deklarace české šlechty z let 1938 a 1939 v plném znění.

Includes an extensive English summary: The Schwarzenberg family in Bohemian and Central European cultural history;
Das Buch enthält eine ausführliche Zusammenfassung: Die Schwarzenberger in der böhmischen und miteleuropäischen Kulturgeschichte
Kniha v českém jazyce!


Stažení Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii (0.00 EUR)


Stažení Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Tomáš Halama, Národní památkový ústav. Územní památková správa v Českých Budějovicích
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  berau

  06.12.2015

  Když bychom široké veřejnosti položili anketní otázku, jaké šlechtické rody znají z našeho prostředí, tak věřím, že nejčastěji jmenovaní by byli pochopitelně Přemyslovci, Lucemburkové a Habsburkové jakožto vládnoucí dynastie. Z těch nekrálovských by to jistě byli Rožmberkové, jako svého času první po králi a právě Schwarzenbergové, jejich pokračovatelé v budování jihočeského dominia. Tento rod má nezastupitelné místo v našich dějinách s přesahem až do současnosti v podobě Karla VII., který je aktivním vrcholným představitelem naší politické scény.
  Kniha věnovaná tomuto rodu obsahuje 45 studií, které zkoumají danou látku snad ze všech možných úhlů a boří i leckteré mýty, které o tomto rodu u nás panují, počínaje prvotním získáním zdejších statků jako pobělohorských konfiskací a nacistickým přisluhovačstvím konče.
  Kniha má svá slabá místa a někteří z autorů mohli své příspěvky lépe vypilovat, ale i přesto se jedná o nejpropracovanější a nejobsáhlejší dílo vydané knižně k tomuto tématu vůbec a to jej činí hodnotným.

  Sandik

  02.04.2015

  Konferenční sborník, kvalita příspěvků proměnlivá, přesto rozhodně přínosný počin. Škoda, že dané téma nepokrývá lépe, ale to už se u konferenčních sborníků žel stává, že se jednotliví přispěvatelé na jedné straně věnují nepodstatným drobnostem a na straně druhé si nechají utéct naprosto zásadní témata. Celkový dojem: 70%