Schroder Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Schroder

Na počátku příběhu Erika Schrodera je nevinná dětská lež motivovaná přáním lépe zapadnout do amerického prostředí, v němž se ocitl jako syn německého emigranta. Na konci příběhu je sedmidenní dobrodružný únos vlastní dcery, o niž se soudí s bývalou ženou. Tragickou, dramatickou i pohnutou historii svého života líčí Erik z vězení formou dopisu manželce, kterým se chce obhájit, ale především sám porozumět vlastnímu jednání, jež ho navzdory lásce k ženě i dceři dovedlo až za hranu zákona.
Román současné americké autorky, která svým originálním, střídavě lyrickým, melancholickým i akčním stylem přesvědčivě vystihuje složitý vnitřní svět hlavního hrdiny, se krátce po vydání dočkal výjimečného ohlasu u kritiky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Schroder zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Schroder (0.00 EUR)


Stažení Schroder zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  TakySimona

  29.05.2016

  Trošku přímočařejší příběh, než jaké obvykle vyhledávám, ale vůbec ne špatný. Plusové body mu určitě přidává ta stylizace do "výzkumné zprávy", analytický rozbor příčin mlčení a varování před tím, jak může dopadnout snaha o předirigované, přeplánované, ultrasterilní dětství našich potomků.
  Vadily mi ale dvě věci. Dobové pozadí útěku hlavního hrdiny z tehdejší NDR je podáno tak předžvýkaně, že to musí být českým čtenářům generace paní spisovatelky až k smíchu. Ale dobře, my toho o amerických dějinách taky moc nevíme.
  Druhá námitka je zásadnější, psychologická. Je příliš poznat, že příběh muže psala žena a nevyhnula se projekci. Konkrétně scény (a dialogy) okolo narození dítěte, by jistě ráda prožila (a slyšela) nejedna nastávající maminka, ale jestli existuje taková šťastná mezi čtenářkami zde na DK, ať mi napíše do zpráv a pošlu flašku dobrého vína jí&jejímu spolurodiči.
  A obsah stran 252-256 je prostě póza, póza a zbytečná póza.

  KKlara

  11.04.2016

  Neskutečná kniha. Samotný příběh je zajímavý, mě děj pohltil. Ale hlavně: jazyk knihy, popis pocitů – přenádherné. Klobouk dolů překladateli.

  mfo

  27.04.2015

  Nevím, zda je vůbec možné psát o rozpadu vztahu, o rozvodu, a o sporu o dítě bez trochy patosu. Hrdina, který přišel o manželku i o dítě, může snadno propadnout světabolu a sebelítosti. Schroder však stojí uprostřed těchto svých životních katastrof a vše se kolem něj hroutí jakoby mimoděk. Zdá se být těměř jen pozorovatelem, který se vzpamatuje až v okamžiku, kdy stojí uprostřed zbořeniště a zjišťuje, že neví, jak dál. Jeho výpověď tak není ani tak obviněním manželky, kterou stále miluje, či krutého osudu, ale svědectvím muže, v jehož životě nezůstal kámen na kameni a on se teď snaží najít nový způsob, jak ho žít a uhájit svou nejdůležitější pozici – své otcovství. K mému překvapení autorka zvládla náročnou disciplínu – vybalancovat všechna emotivní témata tak, aby se čtenář necítil manipulován, ani citově vydírán. Tím však nechci říct, že kniha není trochu citově náročnější… velké plus za propracování mužského hrdiny ženskou autorkou. Čte se dobře… jednou pro změnu o otcích – fajn.