Schindlerův seznam Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Schindlerův seznam

Strhující a proslulé románové zpracování osudů Oskara Schindlera – bezohledného kariéristy, válečného zbohatlíka, milovníka elegance, přepychu, alkoholu a krásných žen, jenž ve stínu osvětimských komínů našel svoji lidskost a riskoval nejen majetek, ale i vlastní život, aby nedopustil vyvraždění tisícovky „svých židů“. Román sugestivně líčí vývoj a střety individualit – obětí, pasivních účastníků a iniciativních vykonavatelů – zapojených do obrovité byrokratické mašinerie zla. Steven Spielberg použil motivy románu pro natočení slavného stejnojmenného filmu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Schindlerův seznam zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Schindlerův seznam (0.00 EUR)


Stažení Schindlerův seznam zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Schindler’s ark (1982)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (44)

  Přidat komentář

  jana1976

  10. března

  Ať bych napsala cokoliv, jen bych opakovala co už tu zaznělo. Obdivuji člověka, ať byl bohém dokázal neuvěřitelné věci.

  Mrzí mě, že kniha nebyla psaná jinou formou. Tento ztrohý styl mi nesedl, ale i přes to stojí za to si ji přečíst.

  _Michelle_

  16. února

  Co dodat ve chvíli, kdy již vše bylo řečeno, snad tedy jen minutou ticha vyjádřit úctu k památce tragicky zesnulých a obdiv panu Oskaru Schindlerovi, který si zachoval lidskost v nelidských časech.

  Jane007

  01. února

  Pro mě zatím jedna z nejtěžších knih, co jsem zatím četla. Nejdříve byl těžký začátek, kvůli obrovskému počtu jmen a polštině a potom bylo těžké hlavně zpracované téma holokaustu. Při čtení jsem si musela dávat přestávky, protože mi z toho bylo špatně a snažila jsem se pochopit nepochopitelné. Myslím, že autor to popsal tak děsivě, že by knížka měla být v povinné četbě. Doporučuji

  clairegoon

  17. ledna

  Super zážitek!

  vevu.

  19.10.2017

  Málokdy píšu ke knihám komentáře, ale tuto snad ani nejde přejít beze slov.
  Téma holokaustu mě vždy silně zasáhne, nejinak tomu bylo i přečtení Schindlerova seznamu. Bála jsem se ho číst, bála jsem se dívat na film. Ale po návštěvě Schindlerovy továrny v Krakově jsem si říkala, že to musím napravit. Sáhla jsem tedy po knižním zpracování. Styl psaní trochu s odstupem a trochu reportážní formou mi asi v tomto případě vyhovoval. Byla jsem uchvácena příběhem a odvahou, která příběh prostupovala. Klobouk dolů! Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý.

  iatros

  09.09.2017

  Ačkoliv je kniha ve své podstatě o dobrém činu a dobrém člověku, marně jsem po dočtení čekala na pocit uspokojení a radosti. Zlo a lidská krutost, které se naprosto příčí zdravému rozumu, jsou v této knize zachyceny tak syrově a realisticky, ale zároveň jaksi decentně a bez zbytečného "nimrání se" v detailech, že mě to prostě dostalo. Dokonce tolik, že jsem další dva týdny nebyla schopná číst nic jiného a "zpracovávala" jsem ten příběh neskutečné odvahy a lidskosti v neskutečně zvrácené době. A bylo mi z toho úzko a trochu špatně od žaludku. RIP Oskar Schindler.

  Claire

  28.08.2017

  Naprosto uchvacující příběh!
  Bohužel způsob psaní mi nesedl… nemám ráda to psaní z povzdálí tou novinářskou formou… Tak nějak mi to zabraňuje vžít se do příběhu, tak jak to u knih očekávám. Vím, že autor chtěl být co nejpřesnější a dát najevo různé pohledy různých svědků, ale já vlastně celou dobu nevěděla, zda je Schindler "dobrý", protože chce zachraňovat lidi, nebo "špatný" protože chce dát najevo, že nad ním nemají moc….

  intelektuálka

  14.07.2017

  Co k tomu napsat? Uznání pro takového člověka!

  Damato

  06.07.2017

  Když jsem knihu dočetla, nebyla jsem schopná myslet na nic jiného. Nedávno jsme se schválně do Brněnce a do Moravské Chrastové byli podívat a přesto, že nás tam čekali jen ruiny bývalé továrny, genius loci tam prostě cítit je a trochu mi to připomínalo pocity , když jsme loni byli v Terezíně – člověk má strach se třeba i jen usmát, aby nezneuctil památku těch, co tam byli. No, ono mezi námi, důvodu k smíchu tak fakt moc nebylo.

  morava

  21.05.2017

  Nemam slov, klobouk dolu. Panu autorovi diky za tuto knihu a panu Oskaru Schindlerovi diky nejen za jeho seznam, ale i za jeho lidskost a ochotu pomoci.

  NeradovaKatka

  04.04.2017

  Skoro nemám slov, tahle kniha to je tedy síla. I v tak kruté době nacismu se najde člověk, který může něco změnit a pro něhož je život, lidská důstojnost a soucit něčím více. A ač podle knihy byl Oskar Schindler bohém, nakonec dovedl zachránit na tu dobu neskutečné množství lidí. Konec mě velmi dojal, teď konečně přijde na řadu i filmové zpracování.

  dearkiki

  24.02.2017

  Oproti filmovému zpracování, které je pro mně absolutní srdcovka, obsahuje kniha více zajímavých podrobností, ale také několik docela nudných pasáží, které jsem musela přelouskat, abych se dostala zpět do děje. Nechci hodnotit, kolik z příběhu je pravda a kolik legenda – k osobě Schindlera mám prostě svoje výhrady – nicméně pro pochopení atmosféry tehdejší těžké doby, která opravdu měnila charaktery zúčastněných – někdy k lepšímu, jindy k horšímu, je kniha skvělá.

  sissina

  04.04.2016

  Film je taky moc hezký

  Evus

  18.02.2016

  Obvykle jsou knížky s válečnou tematikou plné beznaděje, ale zdejší kontrast absolutního zla se ztělesněním (pro zachráněné Židy) absolutního dobra je snad ještě beznadějnější, když si člověk vzpomene na ty miliony, které musely zemřít. Další kniha, která by měla patřit do povinné četby.

  dadako

  10.02.2016

  Jelikož jsem viděl film, tušil jsem co od knihy čekat. Přesto jsem byl překvapen, jelikož zde bylo (jak bývá obvyklé) informací mnohem více. I když autor slibuje příběh bez příkras a popis Schindlera takového jaký byl, nemohu se ubránit dojmu že se příkrasám nevyhnul. Přesto mu to neubírá na působivosti. Svět by si zasloužil víc Schindlerů a Wintonů.
  "Ten, kdo zachrání jediný život, jako by zachránil celý svět."

  melanie

  02.09.2015

  Kniha je v podstate shrnutim vsech informaci na zaklade svedectvi prezivsich a dostupnych materialu k zivotnimu pribehu oscara schindlera, nemce narozeneho ve svitavach, ktery zachranil pres 1000 zidu za druhe svetove valky.
  Prekvapive se me kniha nedotkla tak moc, jak jsem ocekavala. Pribeh je to ovsem ohromny, takovy, jaky by mel znat kazdy clovek.
  Je mozne, ze nektere veci nejsou uplne pravdive nebo presne, ale tento dobry skutek by si meli lide pamatovat.

  Mišulenka

  07.07.2015

  Žádný román, ale syrový naturalismus.

  Dlouho jsem se ke čtení odhodlávala a dlouho jsem se prokousávala první třetinou. A pak jsem si jednou sedla a byla jsem na konci. A říkám: "Ufff."
  Při čtení se mi v hlavě míchaly obrázky ze Spielbergova filmu, dokonce jsem si mnohdy tápala, zda jsem to či ono neviděla v Šedé zóně nebo jiném podobně drsném filmu, snažila jsem se jednotlivé osoby zasadit k hercům. Nevyhla jsem se tomu, přiznávám.

  Kniha nabízí dost surový náhled na jednání Oskara Schindlera, člověk ledacos pochopí a navíc si uvědomí, že ač to byl "jen" takříkajíc klikař, měl svědomí a mozek.
  Nejsem si jista, zda bylo ve filmu nějak detailněji zmíněno, co se s Oskarem dělo po válce, myslím, že ne, a tak jsem byla mile překvapena, že jsem to zjistila.

  Neodpustím si pár citací, zejména ze závěru knihy.
  … "S tím, že miliony z vás, vaši rodiče, děti a bratři, byli zlikvidováni, nesouhlasily tisíce Němců a dodnes jsou miliony těch, kteří neznají rozsah těchto hrůz." Dokumenty a záznamy, které už byly objeveny v Dachau a Buchenwaldu a jejichž podbrobnosti odvysílala stanice BBC, byly pro mnoho Němců první příležitostí, kdy slyšeli o této "obludné zkáze", řekl Oskar. Proto je opět prosí, aby si počínali lidsky a spravedlivě a přenechali vykonání spravedlnosti povolaným. "Jestli musíte někoho obvinit, udělejte to na správném místě. Protože v nové Evropě budou soudci, neúplatní soudci, kteří vás vyslechnou."…

  … A tak se k ní vrátil. Ale po tom, co Richard viděl na popravišti v Plaszówě a v Osvětimi, ho už nikdy nemohla vzít na dětské hřiště, protože dostal hysterický záchvat pokaždé, když spatřil rám houpačky…

  … V jednom dokumentárníím filmu německé televize z roku 1973 hovoří o Oskarovi a Brněnci i o svém vlastním počínání v táboře beze stopy zármutku či zahořklosti opuštěné manželky. Vnímavě poznamenává, že Oskar před válkou nic úžasného nevykonal a po skončení války také není ničím výjimečný. Měl jen štěstí, že v tom krátkém krutém období 1939 – 1945 poznal lidi, kteří v něm probudili dřímající nadání…

  Cusco

  18.04.2015

  Příklad:
  NOVINKY, diskuse ke článku na internetu, téma Schindlerův seznam:
  ————————————————————————————–
  Karel Martinec, Králův Dvůr
  Sobota, 18. dubna 2015, 09:06:37 | Souhlasím | Nesouhlasím | -2

  "Jak jsou v něčom zapojený Židáci, tak je to dycky levárna a zlodějna.., začalo to ukřižováním Krista a táhne se celou historií."
  ————————————————————————————–
  (Poznámka: Je strašné, že podobné názory trvají i ve 21. století, bohužel..)

  martunka

  18.03.2015

  Musím se přiznat, že jsem viděla dříve film než četla tuhle knihu. Po přečtení knihy si myslím, že kniha je o něco lepší než film. I když nemůžu zapomenout na skvělý herecký výkon Liama Nesona. Kniha je výborně napsaná a líbí se mi, že se autor snaží držet se pravdy. Příběh mě dost zasáhl a je dobré vědět, že během nacistického teroru, byla k nalezení lidskost.

  M.C.

  10.03.2015

  Myslel jsem, že když má film oscara za film roku, bude to téměř dokonale podle knihy. A přesto ačkoliv hlavní hrdina i děj jsou v podstatě stejné, kniha nabízí leccos z toho co film ne. Kniha samotná mi sice dala zabrat, nicméně stálo to za to. Rád bych zde citoval Sterna, neboť to Oskara dokonale vystihuje, ale bylo to tu napsáno už tolikrát, že já říkám jen bravo. (85%)

  domi88

  09.03.2015

  Trvalo mi, než jsem se knihou prokousala, ale stojí za to. Oskar byl zvláštní a jedinečný člověk.

  zpevSusannah

  06.03.2015

  Schindlerův seznam???
  Co se Vám vybaví při vyslovení těchto dvou slov?
  Mně silný příběh. Příběh o muži, který se stal nedílnou součástí našich dějin, skutečný příběh, který ovlivnil životy tisícovky Židů, "jeho Židů".
  Veřejně se přiznám, že bylo pro mě těžké se prokousat těmito 383 stranami. Těžká četba, četba faktů a hrůz…
  Jsem na sebe hrdá, že jsem dokázala statečně otáčet stránku za stránkou a dostat se až na konec této knihy!
  Ať už byl Oskar Schindler jakýkoliv – zbohatlík, milovník alkoholu, přepychu a žen, dokázal, že jeho lidskost zrozená ve stínu osvětimských komínů byla obrovská.
  Kéž by takových lidí bylo víc! … protože "Kdo zachrání jediný život, jako by zachránil celý svět" (Stern).

  Note

  03.01.2015

  Pôvodne som knihu kúpil len kvôli zľave a myslel som si že sa cez viac ako 20-30 strán nedostanem. Ale napriek pôvodnému skeptickému postoju ku knihe ma dej veľmi rýchlo chytil a musím povedať, že to bola rozhodne jedna z najlepších kníh aké som kedy čítal.

  RetStorX

  07.10.2014

  "Kdo zachrání jediný život, jako by zachránil celý svět." Itzhak Stern. Myslím, že tahle slavná věta použita v knize mluví za všechny činy Oskara Schindlera.

  Fross

  25.05.2014

  Schindlerův seznam je kniha se silným obsahem, trochu jiná než film. Stojí za přečtení.

  Fross

  25.05.2014

  Schindlerův seznam je kniha se silným obsahem, trochu jiná než film. Stojí za přečtení.

  borsalino_csfd

  02.05.2014

  Pro mě velké překvapení, kniha je z půlky dokumentární, takže pro lepší pochopení souvislostí je dobré něco vědět o kontextu doby. Svitavský rodák Schindler dokázal, že i v takové temné době se člověk může chovat lidsky. Zachránění jeho židovských "kvalifikovaných" dělníků pro něj znamenalo především neustálý život na hraně, neboť žádná skutečná pravidla neexistovala, co platilo včera, druhý den již neplatilo. Uplácení pohlavárů, honosné pitky a bujaré večírky byla Schindlerova metoda, jak získávat důležité kontakty, kterých pak nadále využíval, byť mnoha těmito lidmi osobně opovrhoval. Potřeboval je, aby ho chránili před všemocným gestapem. Přesunutí továrny z Krakova do Brněnce a změna zaměření na strategický válečný materiál a tajné zbraně byla už skutečná bouda a stála jej nemalé peníze. Thomas Keneally vylíčil dobu i Oskara Schindlera velmi přesvědčivě, někdy mi bylo až pořádně úzko. Schindlera zpopularizoval Spielbergův film (http://www.csfd.cz/film/8653-schindleruv-seznam/ ), který mi po přečtení knihy připadá daleko méně strhující.

  Manyna

  06.02.2014

  Film jsem dodnes neviděla, ačkoli je prý nádherně natočen, protože asi nejsem duševně připravena se na něj kouknout. Takhle kniha má velice silný příběh..stávalo se mi, že jsem chvílema musela přestat číst, protože jsem to potřebovala vydýchat, nevyjímaje, že se jednalo o skutečné lidské osudy. Na konci knihy jsem se neubránila slzám. Smekám.

  Thanyss

  17.09.2013

  Jeden z nejsilnějších příběhů, který jsem měla tu čest číst. Silnějším o to více, že vypráví skutečnost a prostřednictvím autora a Oskara Schindlera se vracíme zpět do temné doby II. světové války a k masovému vyhlazování nižších ras. V tomto šíleném kolotoči smrti vyniká Oskar právě tím, že se rozhodl plivnout tehdejšímu režimu do tváře a zachránit alespoň hrstku Židů, z nichž by většina nepřežila válečné útrapy a koncentrační tábory.
  Způsob, jak je kniha napsaná ještě podtrhuje neskutečnou a pro nás těžko uvěřitelnou surovost, bezohlednost a bestialitu v podání německých vojáků, dozorců apod. v kontrastu s lidským a odvážným způsobem záchrany hromady nevinných obětí v osobě Oskara.
  Kniha plná hrůzostrašných, dojemných, mrazivých i nepochopitelných výpovědí o tehdejší době. Kniha, která i přes velké množství utrpení, jímž je prodchnuta, poskytuje naději, že i v takových situacích se najdou lidé, kteří nebudou jen nečinně přihlížet, ale aktivně se pokusí zabránit bezpráví.
  "Zachraň jeden život a zachráníš svět."

  Mercatino

  08.04.2013

  Takže kdo viděl fim, byl asi jako já na padrť rozdrcen.A ohromen krásou úžasného filmu,který je považován za jeden z nejlepších filmů v kinematografii. Takže co Vám kniha může nabídnout? Nabídne Vám to samé jenže kniha je desetkrát lepší než film, a to opravdu nepřeháním.Film je oproti knize Oškubaná slepice.