Scarlett 2 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Scarlett 2

Scarlett : pokračování Jihu proti Severu M. Mitchellové

Když se Scarlett při výletě na plachetnici málem utopí a skončí s Rhettem ve vášnivém objetí, je si jistá, že vyhrála. Manžel ji však znovu opustí a Scarlett se rozhodne odjet do Savannah, kde se seznámí se svými dosud neznámými příbuznými. A tam ji zasáhne poslední rána – Rhett jí nabízí rozvod jako tečku za jejich vztahem. Tehdy Scarlett poprvé přizná sama sobě porážku a rozhodne se všechno ukončit a začít znovu – už proto, aby nemusela čelit hanbě z rozvodu, když nosí po srdcem Rhettovo dítě…
Nový domov nachází v Irsku, rodné zemi svého otce Geralda O‘Hary, ale stejně jako v Atlantě, i tady se dostává do konfliktů se společností svých předků. A přestože se jí podaří zde usadit, stále palčivě pociťuje, že jí něco chybí. Ten pocit je tím horší, že se čas od času v jejím životě mihne Rhett Butler, připomene jí dávno minulou dobu a zjitří rány, které se dosud nezhojily. Ve chvíli, kdy se Scarlett ocitá na osudové životní křižovatce, se Rhett objeví znovu, odhodlaný porazit každého, kdo by chtěl zmařit jeho úmysly…

Edice: Svět ; Sv. 37
Kniha v českém jazyce!


Stažení Scarlett 2 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Scarlett 2 (0.00 EUR)


Stažení Scarlett 2 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Scarlett (1991)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  MOu598

  25.08.2017

  Četla jsem v září 2012. Podle mých poznámek:
  Děj kolem roku 1880, hlavně v Irsku.
  Zajímavé, čtivé, hezké.

  evismaior

  05.08.2017

  75% – Vlastně taková fanfiction ke slavnému románu Jih proti Severu napsaná velkou obdivovatelkou Margaret Mitchellové, která se očividně stejně jako většina čtenářek nadokázala smířit s koncem, kdy Rhett Scarlett opustil, a rozhodla se s tím vcelku působivým způsobem něco udělat. Ve druhém dílu se Scarlett již zcela rozhodne rezignovat na jižanské konvence a odjíždí do Irska, rodné země svého otce, kde konečně proniká ke kořenům svojí vlastní povahy. Poznává trpký život svých chudých příbuzných pod nadvládou Angličanů a že je to pořád silná a nezlomná Scarlett, neváhá se dokonce zaslíbit jednomu z nich, aby posílila vlastní pozici. No a nakonec i Rhett pochopí, že Scarlett je pro něj pořád jako stvořená, takže na závěr se koná i vytoužený happyend.

  jindra-svita

  04.03.2017

  Geniální konec – ještě by to mohlo pokračovat?

  Jessybelle

  12.02.2017

  Už dlouhá léta má místo v mém srdci i knihovně, nyní čteno po Jihu proti severu malinko pokulhává, ale i tak to stojí za přečtení. Jen konec je hodně nahustěný.Je to pěkná kniha.
  Tydlifidli.

  aginecka

  14.04.2016

  Druhý díl jsem si užila o poznání víc. První příliš sešněrovávala morálka tehdejší americké smetánky a neméně i nedostižná předloha. V druhém díle se konečně rozbujel život. Nespoutaný irský venkov mě okouzlil. A konec? Je jasné, že šalamounské řešení Mitchellové je nepřekonatelné nebo spíš, podobně jako u Věčné Ambry, jediné možné. Ale přiznávám, že i tak jsem předvídatelný a ne zecela pravděpodobný závěr četla s jistým uspokojením.

  Schary

  20.08.2015

  První díl pokračování osudů Scarlett se mi líbil více, ze začátku mě chvílemi dvojka nudila, ale tak v půlce se to rozjelo a já se začala opět bavit, takže dávám 4 hvězdy a jsem spokojená, protože konečně happyend. Celkově pěkné čtení…..

  adrianna0305

  15.07.2014

  Tak tenhle díl se moc nepovedl. Celou dobu se nic neděje a až na posledních stránkách se vše vyřeší. Filmové zpracování bylo mnohem lepší, možná proto se tak moc liší od knihy 🙂

  Poutnice

  05.11.2013

  Celkem mě překvapilo, jak se v knize k sobě Rhett a Scarlett vrátili. Vlastně tomu nic moc nenasvědčovalo, pak se najednou na konci zjeví Rhett pomalu v blýskavé zbroji a zachrání Scarlett před téměř jistou smrtí, vyznají si lásku a láska až do smrti může pokračovat. Každopádně kniha má několik velmi hezky napsaných částí, a i když opět film nekoresponduje s knihou až tak moc, zůstává pro hodně lidí (žen) příběhem pravé lásky

  anett123

  08.08.2013

  Kniha není špatná a docela dobře se čte, ale je to červená knihovna. Jihu proti severu se nemůže vyrovnat.

  alsae

  24.07.2013

  Tento poslední díl se mi už moc nelíbil, příběh byl dost zamotaný, některé části jen málo vysvětleny a o Rhettovi skoro nic. Už to prostě nebylo ono:-(

  hrubik

  19.04.2013

  Musím říct, že když jsem četla knihu, měla jsem před očima její filmové zpracování. Škoda, že jsem se prvně nedostala ke knížce. Takhle jsem pořád srovnávala s filmem. Knížka má své slabé stránky, někdy mě trochu nudila, ale pak jsou v ní zase části, které prostě do tohohle příběhu patří, která tam chcete mít, aby všechno nakonec dobře dopadlo.

  kattyV

  15.02.2013

  Scalett se vydává za svými irskými příbuznými do Savannah. Potkává se s naprosto jinými lidmi než se jí to za celý život podařilo. Konečně někdo, kdo si na nic nehraje, kdo se chová přesně tak, jak chce, kdo dává přirozeně najevo svůj temperament. Není divu, že se mezi nimi cítí tato poloviční Irka jako mezi svými. Rozhodne se dokonce vydat se na cestu do Irska, aby se potkala i se svou babičkou. Když už se chystá na cestu zpátky do Ameriky, dostane dopis od Rhetta, že se s ní rozvedl a znovu se oženil. A Scarlet už ví, že s Rhettem čeká dítě. Přesto jí nezbude nic jiného než si přiznat, že prohrála. Rhetta zpět nezíská…
  Rozhodne se zůstat v Irsku a začít nový život. Stane se hlavou klanu O’Harových. Nějakou dobu to vypadá, že se to podaří. Irové je uznávají a když se jí narodí dcerka Cat, pozná Scarlet konečně mateřskou lásku. Jenže nic není tak jednoduché a do jejího osudu zasáhne boj Irů za osvobození od angličanů a…. Rhett.

  Alix

  01.01.2013

  Myslím, že jediný, kdo pokračování mohl napsat, by byla M.Mitchell. A pokud to neudělala a samozřejmě ani už neudělá, věděla zřejmě naprosto přesně, proč.

  hortenzie

  01.08.2012

  Hodně čtenářek pokračování osudu Scarlett zatracuje, ale mě se pokračování docela líbilo – zajímavé je líčení života v Charlestonu (1.díl), i života lidí v Irsku. Je velká škoda, že tvůrci filmového zpracování se nedrželi literární předlohy a předělali příběh Scarlett opravdu na způsob novodobých amerických filmů – vražda, soud atd. – kniha je mnohem lepší. Ač nedosahuje kvalit Jihu proti Severu (ve slovenštině ponechán výstižnější název – Odváté větrem), tak určitě stojí za přečtení.