Scarlett 1 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Scarlett 1

Scarlett : pokračování Jihu proti Severu M. Mitchellové

Už léta patří srdce milionů čtenářů Scarlett O‘Harové a Rhettu Butlerovi, hrdinům nejslavnějšího světového bestselleru všech dob. Původně končil příběh Jihu proti Severu ve chvíli, kdy Rhett opouští svou ženu poté, co ztratili dcerku, přítelkyni Melanii i vzájemnou lásku. V roce 1991 se však kolo jejich osudů opět roztočilo. Alexandra Ripleyová přikročila k nelehkému úkolu oživit slavné literární postavy i prostředí, v němž žily.
Scarlett se odmítá smířit s tím, že by ji Rhett navždy opustil – nemá o něm žádné zprávy a situace je pro ni tím obtížnější, že se od ní po Melaniině pohřbu odvrátili všichni staří známí z Atlanty. Ani Tara jí nepřináší takovou útěchu, po jaké toužila. Plantáž zchudla a místo důstojné Ellen a žoviálního Geralda O‘Hary tu nyní hospodaří Scarlettina hašteřivá sestra Suellen se svým udřeným manželem. Pro Scarlett je nejtěžší ranou smrt staré černé chůvy, která byla posledním pojítkem s minulostí. Odjíždí z Tary, kde v Suellenině péči zanechává obě své děti, které jí nikdy příliš nepřirostly k srdci, a vrací se do Atlanty v naději, že se tam snad přece jen objeví Rhett. Bez pozvání vyrazí do starobylého Charlestonu, kde se s pomocí svých tetiček seznamuje s Rhettovou rodinou. Scarlett se snaží krotit svou vzpurnou a nezávislou povahu a podrobuje se přísným konvencím v naději, že ji uzavřená charlestonská společnost přijme a pak snad i Rhett pochopí, že oni dva patří k sobě. Od manžela se jí však dostává jen odmítání a chladu, a přestože Scarlett využívá každé příležitosti, aby mohla být s ním, stále se jí nedaří dosáhnout svého. Scarlett se ale nevzdává a je rozhodnutá získat Rhetta za každou cenu – i kdyby ji to mělo stát život…

Edice: Svět ; sv. 37
Kniha v českém jazyce!


Stažení Scarlett 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Scarlett 1 (0.00 EUR)


Stažení Scarlett 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Scarlett (1991)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  ddkk

  07.11.2017

  Která čtenářka (možná i čtenář!) by nechtěl vědět, jak to vlastně se Scarlett a Rhettem dopadlo, když nás Mitchelová o skutečný konec Jihu proti severu tak nějak ochudila. Ráda jsem si přečetla oba díly a podívala se na minisérii podle nich natočenou. Občas trochu romantiky na historickém pozadí Británie a USA vůbec neškodí 🙂

  MOu598

  22.08.2017

  Četla jsem již několikrát. Podle mých poznámek:
  Hezké, čtivé, i zajímavé.
  Citát:
  "K čemu vlastně je láska, když nedokáže nic jiného než všechno zničit."

  ospalaa

  05.08.2017

  Abych pravdu řekla, mně se toto pokračování dokonce líbilo víc než první díly od Mitchell, asi holt potřebuji ke spokojenosti mít ten happy end 🙂

  evismaior

  05.08.2017

  75% – Vlastně taková fanfiction ke slavnému románu Jih proti Severu napsaná velkou obdivovatelkou Margaret Mitchellové, která se očividně stejně jako většina čtenářek nadokázala smířit s koncem, kdy Rhett Scarlett opustil, a rozhodla se s tím vcelku působivým způsobem něco udělat. V prvním dílu se tak Scarlett nejdřív snaží polepšit a proniknout zpět do Rhettova srdce tak, že se vetře k jeho matce, jenže uvnitř je to pořád Scarlett a její léty pěstovaný cynismus, vychytralost a úžasná vůle k životu se prostě předělat nedá.

  jindra-svita

  04.03.2017

  A. Ripley velmi pěkně navázala na dílo M. Mitchellové. Koupila jsem si od ní pak i další knížky a všechny se mi moc líbí. Příběh Scarlett – již od Jihu proti Severu je úžasným příběhem ženy, která se nehodlala dát spoutat konvencemi a z rozmazleného spratka se musela stát samostatnou ženskou, která právě až ve Scarlett pochopila sama sebe. Nádherné pokračování "neukončeného" díla Jih proti Severu. Škoda, že filmová podoba (seriál) ze Scarlett udělal děvku, která se dá každému floutkovi bezmála na potkání – což je v naprostém rozporu s knihou. Divím se, že to autorka vůbec připustila – asi si do smlouvy nedala právo veta? Nevím, jak to chodí, ale je to hrozná škoda. Místo příběhu o silné ženě v době mužů z toho byl naprosto jiný zmetek.

  Jessybelle

  08.02.2017

  Toto je oblíbená kniha mé mamky, snad proto jsem si ji už dávno před lety a od té doby několikrát přečetla a pokaždé byla úžasná… Ale nyní čtená po Jihu proti severu je stále úžasná a přesto jiná nebo spíš já ji vnímám malinko jinak…
  Není jednoduché navázat na knihu jiného autora, M.Mitchellová je jen jedna, ale stejně klobouk dolů před A.Ripleyovou…

  haki34

  16.11.2016

  Je to Scarlett, je tam romantika, je tam happy end, ktery jsme si po prvnich 2 dilech asi v koutku duse vsichni prali… Ale jak uz pisou v prvnich komentarich – je to jina Scarlett.. Preci jen, neni lehke navazat na jineho autora a napsat dustojne pokracovani..vetsinou to pak odboci trosku na jine cesty… Kazdopadne, knizka je oddechova, vratili se mi oblibeni hrdinove a ja se knim taky rada vracim 😉 howgh !

  Schary

  09.08.2015

  Kniha se mi líbila, navázala velice pěkně na Jih proti severu, styl psaní, má dle mě A. Ripley podobný jako M. Mitchell. Co se týká obsahu, tak se méně rozepisuje o historickém pozadí doby a pokud už ano, tak je to méně záživné, nicméně zbytek knihy mě nadchl. Dokonce jsem začala i sympatizovat se Scarlett, což v předchozích knihách nešlo….Doporučuji

  Kulhavá

  01.06.2015

  Po přečtení Jihu proti severu jsem musela pokračovat četbou obou dílů Scarlett – velmi zdařilé pokračování ačkoli autorkou je jiná spisovatelka. Stejně jako Jih proti severu vnímám Scarlett jako skvělé i poučné čtení, pro mne osobně i motivující.

  Poutnice

  05.11.2013

  nečetla jsem Jih proti Severu, přesto si nemyslím, že by to pro souvislost děje bylo nezbytné. Scarlett se dá číst i jako samostatný příběh. Ve filmu je její osobnost méně komplikovaná a rozhodně příjemnější. V knize se nejdřív musíte vyrovnat s faktem, že je to rozmazlená fiflena, která je zvyklá dostat vždy to, co chce. A tentokrát prostě nebude po jejím. Příběh je napínavý a hezky se čte

  Shortyna

  23.08.2013

  Kúzlo je preč. Chýbajú tie historické udalosti, ktoré ovplyvňovali správanie Scarlett v Odviate vetrom. Boj Scarlett proti nepriazni osudu, ochrana rodiny… Áno, aj tu je o to pokus. Ale skôr je to len historická romanca.
  Myslím si, že Margaret Mitchell by to takto určite nenapísala.

  hrubik

  19.04.2013

  Pokračování Jihu proti severu je maličko slabší, ale kdo by se nechtěl dočkat happy endu, že? Některé pasáže mě bavili víc, jiné míň, ale přesto jsem nemohla přestat číst, dokud se nedozvím, jak to dopadlo.

  kattyV

  15.02.2013

  Nezdolná Scarlet. Sobecká, do sebe zahleděná Scarlet jde za svým jediným cílem – získat zpět Rhettovu lásku. Díky tomuto úsilí poznává i jiná prostředí než je Tara nebo válkou ničená Atlanta. V domě Rhettovy matky se dokáže dokonce chovat skoro jako dáma. Přesto se jí Rhetta nepodaří získat. Stráví spolu jen jedinou milostnou chvíli, ke které dojde díky ztroskotání na moři. Přesto ji Rhett znovu opouští.

  Juliette

  29.02.2012

  Podle mě autorka docela dobře zvládla navázat na odkaz M. Mitchellové. A rozhodně to nebylo nic lehkého. M. Mitchellová je jen jedna. Jelikož už nemohla prcavot s atmosférou plantážnického Jihu, postavila to na něčem jiném. Scarlett zde nachází jiný cíl a přehodnocuje své postoje. Vždyť v polsedním dilu Jih proti Severu to k tomu i vede. Jakoby si na konci knihy uvědomila hloubku lásky ke svému manželovi.
  Jelikož čtenáři a i nakladatel požadovali od A. Ripley happy end se známymi postavami, nemohla zas až tak zůstat u původního chování osob. To by totiž opět byla kniha bez konce.

  danyda

  09.11.2011

  Myslím si, že když tento příběh navazoval na tak dobrou původní předlohu, dal se vymyslet zajímavěji. Celé to bylo tak nějak nudné a stačilo by přečíst si posledních 10 stran. Návrat hlavních hrdinů k sobě měl být srdceryvnější. Celé to mohlo být napínavější, rozuzlení dojemnější.

  Izu

  21.07.2011

  Jako bych četla o dvou různých ženách…Tohle nebyla ta Scarlett kterou jsem znala z předešlých knih…..

  Alix

  Na knihu jsem byla zvědavá a pak jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla. Není to ono i když spisovatelka dělala, co mohla. Ta atmosféra je pryč, je to jako příběh o jiných lidech se stejnými jmény.