Šantaram Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Šantaram

Hlavní hrdina převážně autobiografického románu Šantaram přilétá do Bombaje, aniž kdo tuší, že jeho příjezdu předcházel útěk z přísně střežené australské věznice, kde si odpykával devatenáctiletý trest za loupežná přepadení. Loupil, aby ukojil svou závislost na heroinu, kterou si vypracoval po rozpadu rodiny. V Bombaji získává přátele, kteří mu pomohou zorientovat se v tamějším životě, ale další životní zvraty ho opět dostávají do vězení a posléze na cestu mafiána, pašeráka i bojovníka v afghánské válce.

Román Šantaram je silný a napínavý příběh. Ale je to také výpověď o citech, hledání dobra, hodnotě rodiny a lidského života i jeho smyslu. Kniha je také označována jako „novodobý Motýlek“ a po vydání okamžitě získala mezinárodní věhlas a uznání.

Filmová práva vlastní Johny Depp, v roce 2016 je očekávána premiéra filmu.
Gregory David Roberts, který v románu popsal své vlastní zážitky, dnes žije v Bombaji, kde založil charitativní organizaci zajišťující lékařskou péči pro nejchudší obyvatele. Tady napsal i volné pokračování své úspěšné knihy s názvem The Mountain Shadow, která má vyjít letos na podzim.

Kniha, jež právě vychází v češtině, je kvůli čtenářskému komfortu rozdělená do tří samostatných oddílů, ale speciální obal z ní činí jeden celek se společným hřbetem.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Šantaram zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Šantaram (0.00 EUR)


Stažení Šantaram zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Radioservis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (43)

  Přidat komentář

  Dajine

  05. února

  Úžasná kniha. Četla jsem ji před několika lety a ještě ji nedostala z hlavy. Silný příběh. Nové vydání rozdělením do tří knih fakt dobrý nápad. Doporučuji všem s dobrodružnou duší.

  ajla5

  24.12.2017

  Raději si dojděte pro nápoj a pozor budou spoilery. kniha začala pomalu a rozvláčně, až jsem si říkala, proč ten humbuk kolem knihy. Všichni jen tak plkali v hospodě jako kavárenští povaleči. Pak se kola roztočila…
  Začátky ve slumu jsou zářivé a jasné, lidé milující, všude samé naděje a jednorožci. Do toho začnou záblesky temnoty, jako opravdu TEMNOTY. Lin se otáčí opravdu špatným směrem a dělá pochopitelné chyby.
  A vy se s ním radujete a jste šťastní a vyděšení a nenávidíte a milujete a jste milováni a podváděni a zase se zvedáte.
  Moc jsem se zasmála u šití ran ve slumu. Johnny Cigar je studnice optimismu.
  Dále pasáž s Lisinými stehny – nádhera!
  Pak pojetí absolutní komplexnosti – jednoduché, hladké a tak srozumitelné.
  A hlavně Vikramova pasáž:
  "Chlap si musí najít dobrou ženskou…"
  Samozřejmě také Prabhákar.
  "Chválit lidi za jejich zády je hrozně nefér, protože jediné, čemu se nemůžeš bránit, je dobro, co o tobě lidi napovídají."
  "Muži vedou války kvůli zisku a zásadám, ale bojují v nich o ženy a území.
  "Existují jen tři typy hrdinů: pobití, potlučení a pochybní."
  "Jediná síla, jež má nějaký reálný smysl, je síla usilovat o lepší svět."
  "Žádný člověk a žádné místo není bez války."
  "A takhle to s námi je. Klademe jednu nohu dopředu, pak druhou. Vzhlížíme vždy znovu a znovu ke světu, který se na nás někdy zaškaredí a jindy usměje. Myslíme. Konáme. Cítíme. Přispíváme svou troškou k přílivům a odlivům dobra i zla, které zalévají svět a zase se z něj stahují. Vláčíme svůj kříž vstříc naději další noci. Ženeme svá odvážná srdce vstříc příslibům nového dne. A to vše s láskou: s vášnivým hledáním pravdy jiné , než je ta naše. S touhou:čistou, nevýslovnou dychtivostí po spáse. Dokud osud čeká, žijeme. Bůh nám pomáhej. Bůh nám odpusť. Žijeme dál."
  Vím, že je Lin zločinec a udělal spoustu chyb, ale ten příběh je skvělý a čistý.

  §

  Juagustin

  21.11.2017

  Kniha je to strhující a zajímavá, ale nedočetl jsem. Čím dál víc jsem si připadal jako divák béčkového akčního filmu s ohromným rozpočtem: hrdina, který má tisíc životů, z největších s..č.k se za pár chvil dostane na vrchol a zase zpět, za dva tři měsíce se naučí marátsky, hindsky, paštunsky, hází filosofickými moudry, ze slumu do báru a mezi mafiány a zamilovat se a do basy a do Zairu:-/ Postavy takové umělé, neviděl jsem za nimi živé lidi, nedokázal jsem s nimi cítit. Prostě jsem to autorovi nemohl věřit, snaží se toho do knihy nacpat, že by to vydalo na deset takových. Bod dávám za naturalismus některých pasáží, naopak srážím za občasnou přepjatost;-)

  Gregorie

  03.09.2017

  Moc se mi příběh líbil. Jeho čtivost pro mě ještě navíc umocňovala skutečnost, že autor většinu svého vyprávění zažil. Nejsem velký cestoval a přiznám se, že taková exotika jako je právě Indie mě nikdy moc nelákala. Ovšem po přečtení této knihy, bych ráda tuto zemi poznala blíže. Myslím, že autor dokázal velmi barvitě zachytit atmosféru města a mentalitu obyvatel. Taky pro mě bylo zajímavé podívat se na postavy zločinců z jiného úhlu pohledu, jako na hrdiny poutavého příběhu a nahlednout do té části jejich osobností, kde sídlí zásadovost, moudrost, dobro a láska. Jednoduše nic není černobílé.
  Mrzí mě však technické zpracování knihy, které zavání amatérizmem. V knize jsou textové chyby, nebo takové do očí bijící nedostatky jako je chybné rozdělování slov na konci řádku. Korektor své práci moc nedal. Taky se mi nelíbila grafická úprava, necitlivé rozdělení do tří knih, ne příliš logické uspořádání číslování kapitol a stran, a nesympatický materiál použitý na vazbu. Za to ale příběh nemůže. Ten se mi líbil moc!

  Gabba99

  16.08.2017

  Zajímavá kniha, nejvíce se mi líbil popis indické kultury, života ve slumu a prostředí vězení.

  Jana77

  18.07.2017

  Četla jsem ji už tak dávno, úplnou náhodou a byla skvělá! Hltala jsem každé slovo!

  between

  20.06.2017

  Knížka byla mnohem méně akční, než jsem čekal. Vlastně se tam toho moc neděje a je to spíš o popisu kultury a života v Indii. Což je ale popisováno velmi zajímavě. Místy je tam trochu moc "životních mouder a filosofie", ale i tak to udrželo moji pozornost.
  Zajímalo by mne, zda to má nějakou pointu a jak to skončí.
  Přečetl jsem jen 2 ze 3 svazků, protože jsem to už musel vrátit do knihovny.

  Malachime

  16.06.2017

  Strašně napínavý a čtivě napsaný román. Začátek je poněkud rozvleklý, ale od druhé třetiny se to skvěle rozjelo a knížka nešla odložit. Psáno realisticky, místy až tak moc realisticky, že to hraničilo s naturalismem a kdyby se to dělo v běžném životě, odvracela bych oči. Text jsem ale musela přečíst, proto se do mě vryly všechny hrůzy, všechna špína, všechen smutek, ale i láska, krása a přátelství obsažené v knize. Doporučuji.

  Tyet

  16.06.2017

  Šantaram by se dal charakterizovat jako současný Motýlek. Je to román velmi čtivý, dobrodružný a napínavý. Zavede čtenáře do bombajského slumu, věznice, mezi bombajské mafiány, do indické vesnice i do válečného Afgánistánu. Je to román o zoufalství, naději, krutosti a laskavosti, lásce, bídě, bohatství, bolesti, radosti, nenávisti, dobrotě lidského srdce i zhoubném fanatismu. Je to román o životě a smrti, o hledání místa na Zemi, o svědomí, slabosti i síle. To všechno v něm najdete a přece autor nesklouzne ke kýči.
  Mně román v mnoha ohledech pomohl najít odvahu, které se mi zrovna nedostávalo.
  Velmi doporučuji.

  Aleen

  05.06.2017

  Na přebalu je napsáno, že v této knize je vše. A je to naprostá pravda. Řekněte téma, o kterém chcete číst, a na některé z biliónu stránek jej naleznete. Byla to jízda, byl to fičák! Atmosféra Indie kouzelně popsaná, takže jsem skoro cítila vůni jídel, slyšela hluk ulic a před očima se mi míhali všechny barvy duhy zdobené cingrlátky…ale taky bylo slyšet samopaly, cítila jsem smrad, krev a jiné nechutnosti. To by ale nemělo nikoho od četby odloudit. Krásné počteníčko. Super!! Pochutnala jsem si a byla toho přesně správná porce.

  hankahin

  22.05.2017

  Dávám 4 hvězdičky, protože knížka je to jistě dobrá, jen ne pro mě.

  kubusz

  14.04.2017

  Jakožto milovník Indie jsem začátek přelouskal jedním dechem, horší už byl zbytek, kde se pokouší o filozofování a zpytování vlastních chyb a životních kroků, paktuje se s mafií a ocitá se ve válce v Afganistánu s Rusy. Pro mně jednoznačně veliké zklamání, po všech těch lichotivých recenzích a ohlasech.

  Marie108

  10.04.2017

  Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Vřele doporučuji k přečtení.

  planoaxius

  06.02.2017

  Překrásný, poutavý příběh, odhalující nám atmosféru Indie 80. let a cestu vnímavého zločince, objevujícího lásku k ní. Bavil mě od začátku do konce. Nese s sebou krásné postavy místních legračních lidiček, jejich bolestivých útrap, i filozofujících gangsterů… a život a vesmír směřující ke složitosti. Během čtení se přitom člověka neustále zmocňuje touha alespoň chvíli se procházet po nějaké z rušných bombajských ulic. A není divu. Slovy autora: „Všichni na světě byli alespoň v jednom z minulých životů Indové.“

  Dvoja

  05.02.2017

  Tenhle příběh ve mně bude hodně….hodně dlouho, jár. Opravdu skvěle napsáno. Line, díky za tuto knihu. Dokázal jsi ve mne rozechvět snad vše co v sobě mám.

  PetraEliška

  30.01.2017

  Pffff … po dlouhé době kniha, která dokázala upoutat a následně i udržet mou pozornost na maximu navzdory indickým jménům, ve kterých jsem se občas ztrácela 🙂 První díl to ještě šlo normálním tempem, začátek mi připadal trochu rozvláčný, ale u zbývajících dvou dílů bylo těžké se odtrhnout. Byla to směsice všech možných pocitů a emocí, nejen v knize ale i těch, které ve mě příběh sám a jeho aktéři dokázali vyvolat. V druhé polovině prvního dílu jsem začala říkat, že dnes večer cestuju do Bombaje a díky knize jsem tam opravdu mohla být… Strhující kombinace barevných obrazů, syrovosti, krásy, moudra, občas i násilí …život sám…

  milan3144

  06.01.2017

  …nejen že je tlustá, ale ještě dlouuuuuháááá…

  StefanStein

  07.09.2016

  Četl jsem knihu před lety,přečetl jsem znova v loni a asi ji přečtu ještě jednou :-)…Jen škoda,že se nedočkala filmového zpracování.

  PriyaTv

  05.08.2016

  Opravdu poutavý příběh, který doporučiji

  Blanka78

  27.05.2016

  doporučuji přečíst

  Tkanička13

  26.05.2016

  Náročnější na čtení. Přesto výborné, poutavé.

  gonga

  12.04.2016

  Knihu jsem nečetl, pouze ukázku vloženou do časopisu a již teď tuším, že jde o kýč jak bič.

  Jack Bauer

  02.04.2016

  Vcelku zajímavá, leč místy velmi nudná kniha, kterou jsem chtěl několikrát vzdát, přesto jsem ji dočetl do konce. První krátké napětí přijde cca po 300 stránkách, když Linbabu s Tarikem napadnou psi. Pak když se dostane bez jakéhokoliv obvinění do neskutečně krutého vězení. Nikdy nepochopím, proč se 240 vězňů nepostaví 15 princům, to samé platí i kdekoliv jinde, ve škole, na vojně apod. , kde jeden, dva nebo pět ovládá spoustu ostatních a ty si vše nechají líbit. Zajimavé, pro našince nepochopitelné a úsměvné popisy místních zvyků střídá spousta hluchých míst, filozofování o Bohu a hledání smyslu života na což přemoudřelý mafián Kadir má vždy odpověď. Téměř u konce mě kniha trochu zaujala menším dobrodružstvím v Afghánistánu. Jelikož letos má přijít do kin film s Johnny Deppem (nedovedu si ho v roli Linbaby nějak představit a moc ho nemusím), tak jsem musel povinně dočíst tuhle knihu. Dožrala mě Karla, když se ptá Shantarama: proč zrovna loupeže? a on odpovídá: myslím, že s tím má hodně co do činění tv…!!! Všichni psychopaté a různě narušení vše svádí na tv. Od mala se dívám na kdejaké horory, krváky, brutální filmy plné násilí a nemá to na mě žádný vliv. Beru to prostě jako film, byť třeba zvrácenou zábavu.

  hrana

  23.03.2016

  Koho zajímá život v bombajských ulicích i slumech a všeobecně indické "fluidum", tomu knihu určitě doporučuji.
  Mě v knize osobně překážely místy poněkud těžkopádné a kýčovité metafory, kterými protagonista líčil své pocity např. pro blízké osoby. I zájem o mafiánskou zápletku mě v třetí třetině nadobro opustil a knihu jsem v této fázi honem dočetla.
  Koneckonců ale musím uznat, že je kniha celkem čtivá, a to hlavně díky barvitému a až plastickému vyprávění a dokážu si ji představit jako čtivo na pláž apod.

  deirdre

  28.02.2016

  Zásah! Vychutnávala som si každú jednu stránku a trpela protichodnou túžbou čítať a nedočítať… Kniha naozaj o všetkom, o láske, o boji, o priateľstve, o moci, o utrpení, o šťastí, o úprimnosti, o zrade, o čistote uprostred špiny, prázdnota, zmysel, nezmysel – veľmi živo, až surovo, ale majstrovsky napísaná. Mimoriadne vnímavý človek, tento Gregory. Odporúčam každému, koho nejakým spôsobom esencia Indie priťahuje.

  Ládja

  24.02.2016

  Pro mě osobně zklamání. Četl jsem na to několik komentářů, nějaký ten známý také doporučil ale…nejvíce mě zaujala první třetina, možná polovina. Seznamování s Bombají, se slumem, jak to tam chodí, jak by to tam mohlo chodit. Seznamování s úplně jinou kulturou. To vše bylo zajímavé a dobře se to četlo. Ale to okolo nemuselo být tak rozvláčné. Když jsem se těšil na nějakou pasáž, tak ta byla přeskočena, některé pasáže by chtěli protáhnout a některé zkrátit, aby to bylo pro mě čtenější. Nelituji přečtení, třeba za pár let se na to budu dívat jinak, ale momentálně druhé čtení do budoucna neplánuji. A opravdu si říkám, jestli hlavní hrdina nebyl trochu superman…

  sioux

  30.01.2016

  Nuda v Indii.

  Finn69

  30.01.2016

  Měl jsem trošku strach, že to bude jedna z těch knih, kde hrdina jede do Indie aby našel svoje lepší já a smysl života v nějakém útulném ášramu. Naštěstí tomu tak není, je to příběh uprchlíka z australského vězení, který najde útočiště ve službách bombajské muslimské mafie.
  Linbábá projde docela dlouhou cestu, od turisty přes léčitele nejchudších ve slumu až po zazobaného mafiána nebo bojovníka v Afghánistánu. Mě osobně se nejvíc líbila zhruba první třetina, bavil mě Linbábův průvodce Bombají Prabhákar, barvité popisy života ve slumech a na ulicích a podobně. Ve druhé třetině už Linbábá pracuje pro mafii, ve třetí pak putuje do Afghánistánu a vrací se zraněný zpátky. Ty poslední dvě třetiny knihy mi už přišly zbytečně natahované a místy jsem se přistihl že přeskakuji celé pasáže a stránky. Kdyby byla kniha o 200 stran kratší, jen by jí to prospělo, pak by si zasloužila i 4 nebo 5*. Nemám nic proti tlustospisům, dokonce je čtu rád, když má autor co říct. Tohle ale místy vypadá jako by byl autor placený od počtu stránek či co.
  Čili ano, líbilo se mi to, ale ta řídká natahovaná místa mi to hodnocení trošku kazí.

  harena

  18.01.2016

  Určitě souhlasím s tím, že je to nezapomenutelná kniha (800 stran), ve které nacházíme nespočet paralel s Robertsovým životopisem. Nezapomenutelná proto, že mi hlavní hrdina tak šíleně vadil. Potkat Lina, také si před ním uplivnu. Knihu jsem dočetla s největším sebezapřením. Je o zločinci, kriminálníkovi a rváči, který považuje život, kdy vydělává peníze jen distribucí drog, vyráběním falešných pasů, vybíráním výpalného a bojem s nepřáteli, za naprosto správný. A přesvědčuje nás celou knihu o tom, že když miluje své přátele (tak, až se rozpláče) a oni jeho, že je neobyčejně citlivý a inteligentní. Zvlášť, když filozofuje se šéfem mafie o životě. A ta tzv. moudra? To jsou přece moudra dávno známá.

  Jediné, co je zajímavé, velmi dobře a dopodrobna popsané, je život v Indii.

  Celá kniha na mě působí dojmem, že spisovatel chtěl hlavně sám před sebou obhájit svůj život. Dělá si alibi. Alibi svému svědomí.

  A na celé knize mi vůbec nejvíc vadí, jak mě spisovatel t l a č í do toho, abych uvěřila, že Lina je člověk ušlechtilý, jemný, se srdcem na pravém místě.

  Chcete-li vědět něco o životě v Indii – přečtěte si to. Chcete-li vědět, jak se člověk snaží a snaží obhájit svůj život – přečtěte si to. Jinak to snad ani nečtěte.

  Looka2

  15.01.2016odpad!

  0% níkdy nekončící nuda z bombajského slumu. Jistě kdo chce kam pomožme mu tam. Nicméně mě to utvrdilo v myšlence do budoucna se vyhnout všem knihám na jejichž přebalu se skví nejlépe zlatým písmem bestseller. Téměř vždy máte totiž jistotu, že pod tímto pozlátkem se skrývá literární škvár nejhrubšího zrna.