Sám s Bohem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sám s Bohem

„Snažil jsem se do těchto kázání vtělit své nejhlubší myšlenky, myšlenky téměř umírajícího člověka. A pokud kážu, činím tak výhradně proto, že kázání je nějak obsaženo v mé přirozenosti, podobně jako když slavíci zpívají…“

Tyto v češtině dosud nepublikované úvahy jsou ovocem mimořádných okolností, nesmírného strádání a utrpení, kterým autor ve vězení procházel. Je v nich obsažen zvláštní, niterný a výsostně osobitý přístup k biblickému poselství, který může být i pro nás inspirací při kladení otázek a hledání odpovědí o Božích cestách a soudech.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Sám s Bohem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sám s Bohem (0.00 EUR)


Stažení Sám s Bohem zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Alone with God (1988)

  Žánr:
  Literatura světová, Náboženství
  Vydáno: , Stefanos
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  mirektrubak

  14. ledna

  Richard Wurmbrand byl čtrnáct let ve vězení, z toho tři roky na samotce. Žádný kontakt s nikým, žádná možnost si dělat zápisky, žádné vycházky, žádný čerstvý vzduch, žádné barvy, jen velmi nepatrná naděje, že život bude ještě někdy pokračovat na svobodě…
  „Normální člověk“ by se z toho zbláznil, ale Wurmbrand se upnul k promýšlení náboženských tezí a přípravě kázání, které si opakoval tak dlouho, až si je zapamatoval.
  Už pro tohle není možné číst knihu Sám s Bohem lehkovážně. A není možné ji hodnotit příkře. Ty podmínky jejího vzniku jsou totiž tak unikátní, že už její samotná existence je vlastně zázrak a důkaz lidské nezdolnosti tváří v tvář krutosti nelítostných režimů – dost podobně, jako třeba v případě Deníku Anne Frankové.

  Přesto jsem přesvědčen, že Wurmbrandovi myšlenky mají intelektuální a emocionální nosnost a jeho teze by bylo zajímavé číst i bez ohledu na okolnosti jejich vzniku. Mě zaujala nejvíc Wurmbrandova pokora, nacházení myšlenkové svobody v mimořádně těžkých podmínkách, soucit k jeho trýznitelům. A zejména jeho důvěra v Boží přízeň, odevzdání do Božích rukou a přesvědčení, že žádný člověk není Bohem opuštěn. To bylo působivé – věřit, že Bůh mě miluje se zdá být snadné v situaci, kdy se mi vše daří. Ale věřit tomu v temné kobce, ze které není úniku, to už chce pořádnou pevnost charakteru.

  Richard Wurmbrand je luterán, takže nemůže být blahořečen, ale já v jeho příběhu – a při čtení jeho kázání – jistý dotek svatosti cítil. Snad není rouhání, to takhle napsat.
  A myslím si, že by si Wurmbrandovi myšlenky zasloužili větší pozornost – zdá se mi, že je nespravedlivě neznámou osobností.