Sága rodu Forsytů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Sága rodu Forsytů

Nejslavnější dílo nositele Nobelovy ceny za literaturu za rok 1932 Johna Galsworthyho vznikalo v průběhu šestnácti let. Teprve po napsání posledního ze tří na sebe navazujících románů bylo sdružené do celku, který proslul jako Sága rodu Forsytů. Ona a v následujících letech pak další romány přiřazované k základní linii už jen velmi volně vznikly s autorským záměrem, který je i pro dnešek velice aktuální. Galsworthy pocházel z vyšší střední vrstvy a měl štěstí, že žil v době velkých společenských změn. Anglie se proměňovala z konzervativní velmoci pozdní viktoriánské éry ve velmoc moderní, spějící nevyhnutelně ke krvavému křtu první světovou válkou. Galsworthy tyto změny považuje za první fázi úpadku. Vidí ostrý kontrast mezi hodnotami před válkou a po ní. Duchovní rozměr společnosti se smrštil a jeho místo zaujala posedlost materiálními statky, zasahující nemilosrdně a nenapravitelně lidské charaktery. Britové – ale můžeme se při četbě dívat i do vlastního zrcadla – začali žít podle hesla "užij dne", protože, jak jim připadalo, nebylo jisté, co přinese ten následující. Vydatně živná půda pro mistrovského spisovatele! Třebaže Sága rodu Forsytů zdánlivě nabyla aktuálnosti pro naše čtenáře až s vývojem společnosti posledních let, získala si u nás ohromnou popularitu už na sklonku 60. let díky stejnojmennému britskému televiznímu seriálu, který je v myslích pamětníků dodnes živý. Dokonce Velká Británie natočila novou verzi slavného televizního seriálu, který se v české televizi objevil v únoru 2005.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sága rodu Forsytů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Sága rodu Forsytů (0.00 EUR)


Stažení Sága rodu Forsytů zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Rod Forsytů (1.)

  Originální název:

  The Forsyte Saga (1906)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (54)

  Přidat komentář

  Chesterton

  19. února

  Poslouchala jsem audio už před léty a naprosto mě uchvátilo!! Možná jsem také jako dítě viděla kousek filmu, ale po střední škole jsem absolutně netušila, že je to takový poklad a to jsem vždy výuku literatury milovala a dost si z ní pamatovala. Tento poklad nám zřejmě socialistické školství utajilo:))
  O to více poučné a zábavné nahlédnutí do viktoriánských časů. TipsyChipsy má nej komentář!! Špetka tohoto vybraného vychování a britského imperiálního sebevědomí by našim politikům tolik slušela :)))
  Jako žena bych si trochu malých práv a cíl nepracovat také s chutí střihla:)))
  Kniha nemá chybu, Nobelova cena v dobrých rukou.

  Denny45

  09. února

  Galsworthy dokázal do jednej veľkej rodiny pridať rôzne typy osobností. Niektoré sú typické obchodnícke typy, ako napr. Soames, niektorí doslova akoby sa do tejto rodiny ani nehodili (Jolyon). Do ich života vchádza Irena, pre jedného ako "majetok", ktorého sa musí zmocniť a udržať si ho a pre druhého ako životná láska. Do tochto trojuholnína zasahajú iní členovia rodiny (dobou sa meniaci) a ich osudy. Sklamanie, šťastie, smútok, napätie. Musím uznať, že kniha je priam stvorená na dlhé zimné večery a perfektne dokázala vykresliť psychológiu osôb a opísať ako sa menil život v Anglicku. Určite siahnem aj po pokračovaní

  Lessana

  30. ledna

  O titule som sa ako dievča dozvedela zo "zhudobnenej" Ságy rodu Forsytovcov v podaní Lasicu a Satinského. Mená Soames a Irena mi teda neboli neznáme. Seriál som nevidela, hoci istým dlho, predlho trvajúcim udalostiam sa v okolí zvyklo hovoriť, že sú "nekonečné ako seriál Sága rodu Forsytovcov". No najväčší podiel na mojom rozhodnutí prečítať si túto knihu mali kladné ódy na DK.
  Avšak, aké sklamanie! Pred očami sa mi mihali nič nehovoriace strany (a že ich bolo!), plytké dialógy obklopené nezáživnými opismi, osudy rozvetvenej rodiny, z ktorých ani jeden ma nedokázal zaujať. Vecná a jednotvárna štýlová hladina textu ma často uspávala, na čítanie som sa vôbec netešila, keďže autorovi sa nepodarilo osloviť ma.
  No… ak budem mať najbližšie chuť na "obrovskú sociologicko-psychologickú štúdiu", veru radšej siahnem po dielach Francúzov, Rusov, Nemcov či iných Galsworthyho krajanov. Galsworthy je na môj vkus príliš povrchný.

  Schamila

  23. ledna

  Moc krásné čtení, jako dítě jsem s rodiči sledovala černo-bílý seriál, ráda bych viděla ještě někdy ten novější, když už z toho mám rozum. Dějově se mi líbila více první část románu, život těch starých a starších Forsytů, s těmi mladými už to nebylo tak zajímavé, ale napjaté, zvlášť postava Fleur mi drásala nervy svými vlastnickými sklony jako u jejího otce Soamese. Jinak moc zdařilá sága – doporučuji k přečtení, kdo má rád rodinné ságy.

  kaja77

  21. ledna

  Dala bych více hvězdiček.moje velká srdcovka.clovek se lekne jak je ta kniha obsáhlá a pak lituje že už to končí perfektní.moc doporučuji

  Marbo

  04. ledna

  Velkolepé, strhující.
  Galsworthy byl pozorný pozorovatel a výborný vypravěč, a díky tomu jsou (nejen ) všichni Forsytové skutečně živí. Bylo opravdovým zážitkem proplout viktoriánskou érou.
  Snad jediné – bylo mi neskutečně líto Soamese, je mi jen chabou útěchou, že strom poznáme dle ovoce. Nezbývá než říci že tenhle "studený" Forsyte byl rovný mezi rovnými.

  Paulus.1987

  29.12.2017

  Nádherný a s ohledem na svoji tloušťku skvěle čtivý historický román. Příběh o tom, že celoživotní sobectví a hromadění majetku může způsobit jen to, že zůstanete sami. Opravdu jsem nevěděl, jestli mám na konci tu nelidskou svini Soamese litovat nebo ne.

  slunicko1958

  29.12.2017

  Nádherný román. Precizně vykreslené charaktery jednotlivých postav.

  TipsyChipsy

  27.12.2017

  Jeden z nejlepších románů, které jsem četla. Klasické a zároveň novátorské dílo odehrávající se na sklonku viktoriánské Anglie a trvá do období po první světové válce. Na pozadí románu probíhají velké změny ve společnosti, které se odrážejí i do generačního vývoje rodu Forsytů. Rodině Forsytů dal autor typické "forsytovské" charaktery. Krásně vykreslil jejich touhu po stabilitě zprostředkované přes hromadění soukromého vlastnictví. Měli vybrané vychování a dokázali se o nevhodných věcech nebavit a zdržet se projevů citů a vzniku skándálů. Jejich citlivost mohla být sympatická. Práva žen byla v té době malá. Nejvyšším cílem bylo nepracovat, tím se dokládal nejvyšší status. Čtenář si uvědomí, jak vypadá pravé britské imperiální sebevědomí, proč se možná cítí nadřazení a majetek je ukazatelem jejich zařazení ve společnosti. Autor rozehrává úžasný třígenerační příběh, plný pavučin vztahů a jemné psychologie. Příběh plný vášně, lásky a nenávisti se přenáší do další generace, aby se jako bumerang vrátil těm, kdo byli původci. Až do konce si čtenář musí lámat hlavu, jak dopadne milostný vztah komplikovaný starým nepřátelstvím příbuzných rodin.

  PavlínaAlžběta

  03.12.2017

  Jedna z mých oblíbených rodinných ság a knih vůbec. Popsané životy všech postav, prostředí, událostí… krásné dílo. Knihu jsem četla až po zhlédnutí televizní minisérie, kterou uváděla více jak před 10 lety Česká televize. Jako povinnou četbu jsem si knihu půjčila v knihovně a žasla jsem nad rozdíly, které byly ve filmové verzi. Soames je v knize vlastně chudák a Irene čůza 🙂 Opravdový příběh se skrýval v knize, kterou jsem si po letech i zakoupila. Popravdě bych se na televizní minisérii podívala znovu ráda, i když jsou tam velké rozdíly v příběhu, výprava byla úžasná.

  Sarhem

  27.10.2017

  Knihu jsem vytáhla ze své knihovny vlastně jen z nudy, řekla bych, a byla jsem upřímně překvapená, jak mě kniha zaujala a vtrhla mě do děje tak, že jsem nebyla schopna se od ní odtrhnout i přesto, že tohle není zrovna „můj šálek kávy”. Příběh tří generací, rodinných strastí i radosti. Každá postava má své klady i zápory a stále se podivuji nad tím, jak povahu každé jednotlivé postavy dokázal Galsworthy popsat. Soames se stal mou oblíbenou postavou, podivně, už od začátku. S Irenou na jednu stranu soucítím, ale popis její postavy a to, jak působí na jiné, mi připadá trochu přehnaný. Každopádně, kniha skvělá, poutavá a určitě se k ní v budoucnu zase vrátím. Teď jsem se pustila do Moderní komedie a zatím jsem nadmíru spokojená.

  evka.jurca

  19.10.2017

  Velice pěkné vyprávění o třech generacích jedné rodiny, jejich povahách, strastech všedního života a zároveň na pozadí zachycen vývoj doby. Soamese mně bylo spíš líto.

  emma24

  15.10.2017

  Kniha, ke které bych se ráda ještě někdy ráda vrátila. Už jen protože v obou filmových zpracování mně nikdy nebyl Soames vysloveně protivný, až odporný. Myslím, že tam bych se toho mohla dobrat. Už je to dlouho, co jsem jí četla, tak mně určitě mnoho důležitých detailů uniklo. Ale co já vím, hluboké lásce se nedá poroučet, ať je to tak nebo tak.

  000nugatovej

  22.08.2017

  Nechejte se vést touhle tou knihou. Zašmodrchané osudy jejích hrdinů jsou uvěřitelné! Postavy nejsou, ač to zprvu tak vypadá, černobílé: i „vlastník“ Soames má své klady a čtenáři je ho čím dál tím více líto, i Jolyonovci mají své negativní stránky. Prostě život v umělecké „zkratce“ (sice osmisetstránkové). Ságu vnímám i při třetím čtení jako čtivou klasiku, jejíž rozsah jí není na škodu.

  Damato

  20.08.2017

  Od doby,kdy jsem četla jako malá Princ a chuďas, jsem se bála čist jakoukoli literaturu z dob staré dobré Anglie,protože mi ten jejich život tam v těch minulých stoletích připadal ne černobílý,ale spíš černočerný. Tahle sága mně naprosto obrátila mou představivost o tehdejším životě. A smích při čtení překvapil především mě samotnou . Skvělé,prostě za mě samá pozitiva .

  margalit

  10.08.2017

  Pan Galsworthy je úžasný a asi tu Nobelovu cenu nedostal jen tak pro nic za nic. Seriál se mi taky líbil, kniha je ovšem mnohem plnější, včetně úžasného spisovatelova humoru. Nad knihou jsem se smála často a nahlas.

  angloumene

  30.07.2017

  John Galsworthy představuje své životní, Nobelovou cenou ověnčené, dílo o početné rodině Forsytů. Jedná se o rodinu, která svou hamižností a touhou po vlastnictví odráží celkovou náladu ve společnosti kolem počátku 19. století. Daří se mu ukázat tehdejší poměry, nálady, války i osobní vzestupy a pády.
  Sága rodu Forsytů pro mě vždy měla punc takové té lepší telenovely vysílané v České televizi. Když jsem se tedy dostala ke knize samotné, moje očekávání nebyla nijak vysoká. Nakonec ale musím uznat, že i když se jedná o žánr ne vzdálený červené knihovně, jde nejen o čtivou a zábavnou knihu. V této sáze se totiž podařilo zachytit samotnou esenci lidství. Někomu sice přijde nízká, někomu nezajímavá, ale myslím, že tak jako tak není příliš vzdálená realitě.

  Kerberos

  06.07.2017

  Skvělá sága jedna z nejlepších co jsem četla.Také skvělé filmové zpracování.

  MíšaS.

  26.04.2017

  Výborná sága. Četla jsem všechny knihy a nevycházím z úžasu, jak jeden člověk dokáže bravurně vykreslit tolik charakterů a vtáhnout vás tím do děje, jako by se jednalo o vaši rodinu.

  patras522

  13.02.2017

  Úžasná kniha s parametry řecké tragédie. S každou postav zároveň soucítíte i vnímáte jejich zápory a Galsworthy je mistrně vybalancoval tak, aby si váš soucit a porozumění udrželi přese všechny chyby a špatnosti jichž se dopustí.

  ArwenAragorn

  02.01.2017

  Přestože ságy jako takové většinou považuji za roztahaná nezáživná díla, tohle je úplný opak.

  RyxiraAmyGinger

  20.07.2016

  Přesně můj šálek kávy. Rodinná sága zahrnující osudy hned několika generací… prostě lahoda. Navíc když je to takhle skvěle napsané a jednotlivé postavy jsou vykresleny tak pečlivě, že máte pocit, jako by stály v místnosti vedle vás. Nemůže mi nebýt líto Soamese, i když samozřejmě naprosto chápu pohnutky Irene i všech ostatních "strůjců jeho neštěstí". A na pozadí pohnutých životních osudů a tragických lásek umírá viktoriánská Anglie… ne, tenhle román je prostě mňamka.

  Pink Martini

  17.07.2016

  Forsyti na mě poprvé promluvili z televize. Neuměla jsem anglicky a jména Soames, Jolyon, Montague a Winifred mi zněla jako tajemná kouzla. Knihu s těmito televizními hrdiny, mými vlastními Harry Pottery, jsem následně tahala do školy každý den, dokud jsem ji nedočetla. Náš učitel výtvarky mou volbu četby ocenil tím, že vždycky obdivoval ženy se slabostí pro knihy tlustší než jejich zápěstí. Zapamatovala jsem si to, i když mi tehdy bylo dvanáct. Sága pro mě zůstala knižním domem, který můžu otevřít na jakékoliv straně a jsem zase zpátky mezi svými dětskými hrdiny a jdu s nimi po ulici Londýna konce 19. století, kde jsem před tolika lety potkala.

  Dílo Johna Galsworthyho je po mnohých stránkách mimořádné. Počtem stran stále převyšuje šíři zápěstí dnes již dospělé ženy, a mezi písmeny pobíhají postavy hojnější než mravenci v mraveništi. Ani jedna ale nemůže chybět, neboť by svou nepřítomností pokazila dokonale fungující celek. A pak obsah, obsah, který převyšuje pouhý popis dnes už ztracenejch časů, v nichž se muži dívali na kapesní hodinky, svým ženám vykali a občas se nechali přejet kočárem v mlze Londýna. Všechno pro lásku. Hlavní starostí ženy bylo se ráno dobře obléknout, hrát na klavír a nezamilovat se do syna svého bývalého manžela, protože to přináší peripetie.

  Galsworthy ve svém třígeneračním románu oživuje střet starých a mladých. Soames, Irena a Jolyon, na začátku knihy mladí buřiči, se ke konci sami stávají nositeli starých tradic a odcházejícího světa. Válčí s porozuměním měnícího se života, s neposlušností svých dětí a se střetem hodnot, přitom sami kdysi byli dětmi, zdrojem revolty a avantgardního myšlení. I jejich děti ale dospějí a zastoupí je v roli nepochopených starců, je to kruh a ten nemá konec. Soames a Jolyon demonstrují dva přístupy k životu, vášeň a povinnost. Soamesův pracně budovaný život plný odříkání a přemáhání se se bez soucitu boří a směje se mu do očí. Jolyon a Monty si dělají, co chtějí a řídí se svými touhami, čímž působí mnoha lidem bolest, ale jsou ve výsledku šťastnější než Soames? Vede cesta srdce nebo rozumu ke štěstí? Ne, pokud jste Forsyte. Galsworthovi Romeo a Julie neumírají, žijí dál, ale někdy si budou říkat, že by bylo lepší se probodnout někde ve veronským sklepení. God, kdo by to byl řekl, že je to tolik let, co byli mými hrdiny Fleur a Jon a nenáviděla jsem Soamese, protože to byl zatracenej despota a tyran, abych se dočkala dní, kdy hltám každou stránku příběhu Soamese, Jo a Ireny a budu ho chápat. Jsou dvě cesty, kudy jít životem, a obě se jednou protnou. V symbolickém posledním podání ruky. 5/5 Johne.

  wesulle

  26.06.2016

  Knihu jsem přečetla s téměř desetiletým zpožděním. Myslím, že na ní musí být čtenář psychicky připravený. Začátek byl velmi popisný, místy unavný, ale čím děj postupoval, tím byl zajímavější.

  Liduka

  24.05.2016

  Příšerná kniha. Osobně se mi více líbil seriál. Tam se alespoň divák dozvěděl hned na začátku, jak se všechny osoby daly dohromady. V knize jste se to dozvídali po kouskách a někdy jste si na pokračování museli počkat třeba dalších 100 stran. Kniha by se klidně dala zkrátit na polovinu a vůbec by jí to neuškodilo, ba naopak. Bylo tam spousta nezáživných dialogů. Autor také skákal z jedné doby do druhé, takže jste vlastně pomalu nevěděli jestli to, co se stalo v kapitole před tím, se událo ještě před kapitolou následující, či nikoliv. Byl v tom docela zmatek. Je pravda, že hlavně příběh Jona a Fleur byl v knize trochu odlišný, než v TV seriálu a líbil se mi tak víc. Takže nakonec dávám tři hvězdičky – příběh se mi líbil, ale knize by neuškodilo méně stran a trochu více přehlednosti.

  Sparkling

  20.05.2016

  Ani nevím, před kolika lety jsem knihu četla. Vím ale, že pokaždé když vidím paprsky slunce, jak se proplétají větvemi rozkvetlých jabloní, myslím na ni. A znova a znova cítím její atmosféru, slyším šustění večerních rób a spiklenecké šeptání mladých lidí, kteří se chtějí vymanit z pout prudérní viktoriánské Anglie a zapomenout na staré rodinné sváry, cítím květiny v čínských vázách a vůni letního večera u řeky. A jako by se přede mnou vznášely Soamesovy myšlenky, jeho nepochopená osobnost, neopětovaná láska, kvůli které tak zahořkl.

  JessieEx

  25.04.2016

  Je to asi jediná kniha u které lituji, že jsem neviděla dříve seriál. Četla jsem totiž vydání z roku 2005 od BB artu a na přebalu jsou fotografie hlavních postav ze seriálu (novějšího z r.2002). Moje představivost byla ovlivněna fotografiemi, a ty vypadaly lákavě a proto jsem se po celou dobu čtení knihy těšila na seriál a nesoustředila jsem se pořádně na knihu, jen jsem si představovala, jak to bude zfilmované. Jenže seriál byl naprostým zklamáním. Všechny díly jsem viděla za kratší dobu, než mi trvalo přečíst knihu, ale až teprve teď si uvědomuji její kvality.
  Je to opravdu nešťastný nápad obohacovat knihu fotografiemi z filmu, který se ani nedrží striktně předlohy. Musím tedy přehodnotit svůj názor a ve srovnání se seriálem, který byl neskutečně plochý, je knižní podoba Forsytů živá, srdečná, barvitá a upřímná!

  LadyKet

  25.04.2016

  Kniha se mi líbí. Krásně dokázal popsat britskou společnost té doby. A myslím si, že i postavy jsou skvěle vykreslené. Zvláštní je, že v seriálu jsem s Irene soucítila a měla jsem tu postavu moc ráda, ale v knize jsem ji skoro nenáviděla a strašlivě mě štvala…

  lapagerie

  15.04.2016

  Forsyty miluju. Krásnou Irene, prudérního Soamese, lehkomyslného flákače Montyho, patriarchu Jolyona, černou ovci Joa i ostatní postavy. Je to prostě velký příběh se vším, co byste v něm hledali. Název vypovídá za vše. tahle bichle má v mé knihovně pevné místo.

  lusila

  16.02.2016

  Tmavý kvet od tohto autora ma uchvátil, táto sága trochu sklamala. Dosť suché, okrem opisov prírody. Videla som aj seriál, už dávno a viem, že sa mi páčil.