S maskou vojáka – Nelidská válka (Rusko 1941-1944) Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

S maskou vojáka - Nelidská válka (Rusko 1941-1944)

Neobvykle podaný autentický příběh vojáka wehrmachtu, absolventa gymnázia s duší básníka-filosofa, který je sotva dvacetiletý odvelen na Východní frontu v roce, kdy se tato teprve otvírala a začínala spoluutvářet dějiny války. Spíše plachý a introvertní Reese se snaží vyrovnat se s nelidským válečným ne-životem a ke své vlastní hrůze zjišťuje, že podřídit se pravidlům vražedné války je nejen nutností v boji o přežití, ale také jakousi samozřejmostí, která přichází, aniž by původem člověk chtěl. A tak je člověk Reese utlačován vojákem Reesem a zbavený veškeré lidské důstojnosti upíná se k psaní deníku a dopisům rodičům, v nichž líčí své Ruské dobrodružství nelidskost války a zpustošení své vlastní duše.
Voják Reese, vzdělaný člověk a talentovaný vypravěč, tak ve stínu fronty píše svědectví hrůz, které dnes, více než šedesát let od jeho vzniku, poprvé vychází i v českém vydání a svým charakterem nemá na českém trhu obdobu. Z velké části autobiografický záznam člověka, který si musel nasadit masku vojáka, aby přežil utrpení nejen své, ale především utrpení druhých, na kterém se on-voják spolupodílel.
Tento jedinečný záznam války v německém originále uspořádal redaktor Stefan Schmitz, který přečetl a zhodnotil kolem tisíce dopisů, četné básně, posměšné písně i karikatury nacistů, deníky a novely z Reeseho pozůstalosti, aby mohl vykreslit portrét mladého neobyčejného muže, jemuž se pod maskou vojáka stala lidskost cizí.Kniha v českém jazyce!


Stažení S maskou vojáka – Nelidská válka (Rusko 1941-1944) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


S maskou vojáka – Nelidská válka (Rusko 1941-1944) (0.00 EUR)


Stažení S maskou vojáka – Nelidská válka (Rusko 1941-1944) zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Mir selber seltsam fremd

  Žánr:
  Válečné, Literatura naučná, Vojenství
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  kiraa

  01.07.2017

  Jsem na vážkách s hodnocením. Na jednu stranu má příběh silnou výpovědní hodnotu a na druhou, je hodně těžký na čtení a není pro každého. Reese se zaměřuje na své pocity, stavy duše a myšlenky, ať ve stavu zoufalství, beznaděje či apatie. Beru v potaz, že nebylo asi vůbec jednoduché z dochovaných zápisků a deníku učinit celek. Přesto považuji toto svědectví za velmi cenné a jedinečné. A je úplně jedno, jestli dotyčný byl Rus nebo svobodník wehrmachtu Willy Peter Reese.

  PatrikDi

  21.03.2015

  Willy Peter Reese, přímý účastník na východní frontě a autor knihy S maskou vojáka líčí své válečné zážítky, které jsou velmi realistické. Dotváří je svou básnickou a spisovatelskou duší a tím je odlehčuje a dává jim snesitelný tón. Během svého válčení v Rusku se snaží číst, psát a udržovat přátelské vazby, které jsou kaleny nelehkou situací. Wehrmacht při postupu na východní frontě vypaluje domy slovanského lidu, bere jim zásoby a zbavuje je pocitu osvobozenecké armády, protože Rusové od doby nástupu bolševického vůce Lenina a Stalina strádají, jak duševně i materiálně. Reese byl vytržen ač mu bylo 20 let ze svého domova a stal se vojákem, který už dříve odmítal německý národní socialismus, později, v době ruského tažení a s prvotními porážkami i samotným vůdcem a nacistickou propagandou, která z mnoha Němců dělala jen své loutky a vykonavatele vražedné mašinérie. Autor nám zanechal dílo – válečný deník, básně a dopisy z nichž jeho sestřenice Hannelore a redaktorka Sternu Stefanie Korteová udělali velmi poučnou knihu. Této úlohy se zhostil Stefan Schmitz. V knize je málo radosti, pomineme-li když němečtí vojáci se na frontě stávali alkoholiky a utápěli svůj žal v likérech a kořalce. Jediná čistá radost je, když byl Reese raněn a zotavoval se v lazaretu Oberhofu, tehdy si oblíbil sestřičku Annchen, kterou zlobil tím, že nesnědl všechno jídlo a zbytek zabalil do papíru a vyhodil, jeho kamarád Walter to zvedl a mrštil jím po Willym, zbytek jídla se mu přilepil na brýle. Chtěl také Anchen pomazat ale ona mu nalila do obličeje spostu vody a napráskala na zadek. Za příkladné chování Reeseho můžeme označit, když jeho přítel poloviční žid Rolf byl zatčen, pomohl Reese jeho družce s dítětem a poprosil svého otce ať vybere z jeho vkládní knížky 100 marek a dá jí je. Přestože Reese nesnášel válku, hledal v ní útěk od těžké doby, která jej omezovala a v Rusku nacházel dobrodružství a neočekáváné zvraty. Reese zahynul asi v červnu 1944 někde v okolí Vitebska, místo přesně není známo ale jeho postoje ano.