Ruská literatúra 18. – 21. storočia Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ruská literatúra 18. - 21. storočia

Predkladaná monografia je výsledkom trojročného úsilia autorského kolektívu literárnych vedcov-rusistov z Katedry ruského jazyka a literatúry Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove a Ústavu svetovej literatúry SAV v Bratislave. Autorský kolektív, ktorý z prevažnej časti participoval aj na tvorbe Slovníka ruskej literatúry 11.-20.storočia, a jednak „doplniť“j eho materiál o také dimenzie literárnych dejín, ktoré slovníkový formát neumožňoval zahrnúť do obsahu daného kompendia. Preto sa v tejto monografii neopakuje charakteristika tvorby jednotlivých autorov v podobe samostatných medailónov či „portrétov“, ale v centre pozornosti autorského kolektívu stojí literárny proces, rekonštruovaný na pozadí spoločensko-historických udalostí a súvislostí kľúčových etáp vývoja ruskej literatúry 18.-21.storočia. Fakt, že Ruská literatúra 18.-21.storočia by mohla slúžiť aj ako vysokoškolská učebnica dejín ruskej literatúry s pomerne širokým využitím (rusistika, areálové štúdiá, kulturológia, umenoveda)a že by mohla ponúknuť relevantné informácie aj záujemcom z iných vekových i profesijných oblastí, determinoval tak jej obsah, ako i spôsob spracovania. Pre tento široko chápaný profil adresáta sa autorský kolektív rozhodol okrem iného aj preto, že táto monografia je nielen prvým pokusom o spracovanie slovenských dejín ruskej literatúry, ale aj jedným z prvých pokusov o syntetické uchopenie vývinovej trajektórie inonárodnej literatúry v slovenskej literárnovednej tradícii. Literárnohistorický materiál je v zásade spracovaný tak, aby viedol čitateľa od stručnej rekapitulácie hstoricko-kultúrneho kontextu jednotlivých období cez prezentáciu špecifických čŕt literárneho života a diania k deskripcii a interpretácií vývoja literárnych druhov a žánrov, ktorú ilustrujú aj výberové náčrty umeleckých špecifík kľúčových diel kľúčových autorov danej doby.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ruská literatúra 18. – 21. storočia zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ruská literatúra 18. – 21. storočia (0.00 EUR)


Stažení Ruská literatúra 18. – 21. storočia zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  O literatuře
  Vydáno: , Veda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  M.H.

  02.03.2016

  Pekné dejiny ruskej literatúry od 18. do začiatku 21. storočia. Pútavo písaný text, ktorý hľadá súvislosti a opisuje jednotlivé obdobia ruskej literatúry aj s historickým kontextom, pričom sa zastavuje pri kľúčových dielach.
  Neobsahuje životopisné medailónky autorov, takže sa oplatí mať pri sebe nejakú encyklopédiu ruskej literatúry (napr. http://www.databazeknih.cz/knihy/slovnik-ruskej-literatury-11-20-storocia-257662 )

  Škoda, že sa nepodarilo naplniť pôvodné poňatie, dejiny ruskej literatúry od počiatkov až po prelom tisícročí.