Rozvětvený paroháč Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Rozvětvený paroháč

Výbor povídek.
Povídky spojuje výrazný smysl pro spojení reality a fantazie, který se projevuje záplavou neobvyklých a důmyslných nápadů.
Záměrem výboru je ukázat určitou základní linii autorova epického díla – na malé povídkové ploše se setkávají nové a originální formy, hříčky logické i absurdní, příběhy něžně poetické, jiskřivě i účastně humorné. Nechybí ani satira a realismus, který z melancholických podob přechází až k vyhraněnému sociálně kritickému pohledu.
Obsahuje povídky:
Seznam, Zásnuby, Čas na příděl, Recidiva, Trpaslík, Rozvětvený paroháč, Muž, který procházel zdí, Zpátky, Zabavené manželky, Poslední, Napříč Paříží, Lhostejný, Hůl, Roťák, Mám výpověď, Ulice nového zákona, Ulice Saint-Sulpice.

Z francouzských originálů Le Vin de Paris (Gallimard 1947), Le Nain (Gallimard 1954), Le Passe-Muraille (Gallimard 1943), Derrière chez Martin (Gallimard 1938) přeložila Jarmila Fialová, z francouzských originálů En arrière (Gallimard 1950) přeložila Marie Janů.
Doslov napsal Václav Jamek.

Vydání první.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Rozvětvený paroháč zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Rozvětvený paroháč (0.00 EUR)


Stažení Rozvětvený paroháč zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Le Vin de Paris / Le Nain / Le Passe-Muraille / Derriére chez Martin (1946)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor, Povídky
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  alef

  25.07.2017

  Dostaly se mi do rukou zvláštní těžko zařaditelné příběhy … začínají téměř pohádkově, to se takhle usadíte do křesla, otevřete knížku a začtete se do první věty: … bylo nebylo žil byl kdesi kdosi … vplujete tak do příběhu, kde vždy najdete nějakou záhadnou kombinaci různorodých, dost neočekávaných a taky dost kuriozních příhod … a Vám to nepřijde vůbec zvláštní, no úplně stejně jako v pohádce :-). V Aymého povídkách se prostě realita propojuje s fantazií harmonicky, čtete příběh ve kterém úplně poklidně plyne přirozený lidský život, postavy žijí své normální životy s všedními starostmi … ovšem pozor, to jsou jen připravené kulisy, takže se nenechte zmást realistickým prostředím, je tu vlastně od toho, aby vyzdvihlo ústřední prvek každé z povídek – a tím je fantastično, které dělá život postav nějak speciální, neobvyklý .. a přitom působí jako by šlo o naprosto běžnou každodenní součást života všech postav, nic zvláštního, nikdo se nad tím nepozastavuje, nic, co by mělo způsobovat sebemenší údiv (vzpomněla jsem si na Kafkovu Proměnu :-).
  Přiznávám, že mě tenhle zvláštní styl vyprávění zaujal, není to tak úplně magický realismus (ikdyž samozřejmě určité shodné prvky jsou zcela zřejmé) … já bych Aymého styl spíš popsala jako bezbřehá fantazie zaznamenaná sarkastickým jazykem, sklouzávajícím až k černému humoru s trochu filozofickým podtextem :-), která nám otevírá kouzelný (pohádkový, zázračný) svět, tak nějak koexistující s tím našim reálným. Tyhle "světy" se nijak nenarušují, spíš naopak, stejně jako v pohádkách je tady zázračno něčím nutným, nepřekvapujícím, přirozeným, nijak neporušujícím pravidla reálného světa, … u některých povídek jde prostě jen o originální (bláznivý 🙂 nápad zasazený do reálného prostředí … daný jev prostě JE 🙂 … takže to přijměte … protože pak si užijete docela příjemné čtení :-).

  Lessana

  13.01.2017

  Týmto výberom poviedok z Aymého tvorby som si prišla na svoje. Jeho zostavovatelia chceli priblížiť rôzne polohy poviedkovej tvorby autora a siahli po všetkých jeho poviedkových knihách, aby zachytili rôzne autorom preberané tematiky. Nesmierne ma okúzlila košatosť Aymého námetov a fantastika prýštiaca z jeho krátkych próz. Pri mnohých poviedkach (zvlášť v prvých dvoch tretinách knihy) hneď poznať autora Zelenej kobyly, pri ďalších zas možno spoznať Aymého iné rozprávačské roviny, avšak pri zachovaní jeho, pre mňa, čarovnej poetiky, z ktorej cítiť láskavé poznanie sveta a jeho obyvateľov.

  Jirka73

  19.07.2011

  Knihu jsem objevil v knihově rodičů a pokud mám být upřímný, nijak mě nenadchla: sice jsou jednotlivé povídky velmi originální, ale již za týden na knihu zapomenete. Tedy: číst se to dá, ale na světě je tolik krásných knih, že nemá smysl trávit čas takovouto.