Roky v kruhu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Roky v kruhu

Kniha oslavuje pilný, nenáročný život v uzavřeném prostoru domova. Vypráví o krásném kraji zpuštošeném hospodářskou krizí.
Tato kniha je životopisem samotné autorky. Zobrazuje zde svůj život na vesnici, vesnické zvyky, lidské povahy lidí, kteří se pohybovali okolo ní, svoje pocity, rozjímání a manželství s o mnoho starším mužem – lékařem.
Jejich život je celkem poklidný, oba manželé mají společný zájem – květiny, žena se stará o květiny a kaktusy v domě a manžel pečuje o zahradu a záhonky okolo domu. Táta je doktor velmi dobrý, lidé z celé vesnice se na něho obracejí s každou strastí, takže se jeho pracovní doba prodlužuje i na soboty a neděle, nebo pozdní večery a jeho manželka mu je ochotně při ruce – při každém výjezdu k porodu i na delší cesty ho doprovází.
Její vášní jsou kaktusy, jsou všude v domě, ve skleníku, na verandě, pěstuje jich víc než tři sta.Kniha v českém jazyce!


Stažení Roky v kruhu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Roky v kruhu (0.00 EUR)


Stažení Roky v kruhu zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Družstevní práce, Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  000nugatovej

  22.07.2017

  Nečekaný čtenářský objev!

  Zpočátku Vás osloví živoucí popisy městečka a vily. Autorka tu žije s lékařem o třicet let starším. A okolí Klimkovic? Venkov ovlivněný blízkostí průmyslové Ostravy s jejími šachtami a hutěmi. Jak povědomě mi znějí místní jména! (Porubo, ty malá slezská vesničko poblíž Ostravy, ty prozatím netušíš, že se časem staneš jejím největším sídlištěm!) Vše je tak starosvětsky poklidné.

  A když začnou být opakující se popisy přece jen trochu monotónní, objeví se další důvod, proč číst – náznaky neladu způsobeného věkovým rozdílem obou protagonistů knihy (kdo by svému manželi říkal táta?), případně jejich rolemi v běhu dní. Autorka je sice (a kupodivu) zmíní, ale vždy se ztiší v náručí svého charakterního, pevného, velkého a rozložitého a kouřem a doktorskými proprietami vonícího muže. A vy nemáte důvod jí nevěřit. Hle, archetyp muže (pána a) ochranitele.

  Ale idyla končí za dveřmi vily. Tam kolotá komplikovaný – tu komický, ale v době hospodářské krize spíše tragický – život, jehož obraz je zesílený optikou venkovského lékaře, který zná své pacienty naprosto intimně. A jeho žena s ním. Těch osudů, těch příběhů načrtnutých v několika větách… Krásné.

  Shrnutí: „Jsem otřesena a smutná. Táta drží mou ruku pevně ve své, jeho teplo mě zahřívá a známá vůně léků, kůže a tabáku mě obklopuje. Život je tak zlý, tak krutý. Jen tady, jen v této vůni a v tomto pevném stisku je bezpečí, jistota a útočiště.“

  Vlasta155

  23.04.2017

  Příjemná knížka, ze které si člověk může udělat obrázek o tehdejším životě na ostravsku. Kniha, ve které autorka vzpomíná na svého zesnulého muže a snaží se vypsat ze svého žalu. Mně osobně se knížka moc líbila.

  Pájuš

  21.04.2014

  baví mě Glazarové Vlčí jáma i Advent, z této knihy jsem byla dost zklamaná a stálo mě dost přemáhání jí přelouskat. Ze začátku super, ale když se děj dále monotonně odvíjel stejným směrem nudila jsem se. Chápu, že knihu psala aby utišila svou bolest a žal nad ztrátou milovaného manžela, který odešel předčasně a chtěla zachytit všechny ty vzpomínky, ale proč tak nudně… Každopádně odceňuji její smysl pro krásu, dobrotu a lidskost s jakou líčí příběhy obyčejných lidí na Ostravsku. 🙂

  Val

  05.03.2013

  Neuvěřitelně milá knížka…

  verunička

  17.05.2011

  Lepší než její romány. Popisuje svůj život s manželem. Ten byl o hodně starší. Celá knížka je prodchnutá láskou k němu. Líbilo se mi to. Četla jsem to už pětkrát, vždycky když na mě padl splín