Ravensbrück Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ravensbrück

Autor bestselleru Chudí v Lodži se ve svém dalším románu věnuje osudu Mileny Jesenské. Česká novinářka, překladatelka a spisovatelka Milena Jesenská, jejíž osudy kniha vypráví, je pro Steva Sem-Sandberga především silná ženská osobnost. Nesetkáváme se tu jen s lidským osudem uprostřed dějin, ale se svébytnou odpovědí člověka na ně. Románové zpracování biografie vychází důsledně z dobových dokumentů a vzpomínek. Kniha je součástí volné trilogie o třech ženských osudech: kromě Mileny Jesenské zahrnuje romány Theres (1996) o německé teroristce Ulrike Meinhofové a Příměrem pouhým je pozemské dění (Allt förgängligt är bara en bild, 1999) o Lou Andreas-Salome. Ravensbrück (2003) byl nominován na prestižní celoskandinávskou Cenu Severské rady, stejně jako román Chudí v Lodži.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ravensbrück zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ravensbrück (0.00 EUR)


Stažení Ravensbrück zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Lenka4

  25.08.2016

  Střídání časových rovin působí zpočátku rušivě, ale brzy převládne vnitřní napětí příběhu neobyčejné ženy a atmosféra prostředí, v němž se pohybovala. Autor Milenu líčí bez příkras a proto její postava působí velice životně. Útržkovitá forma vyprávění nechává čtenáři prostor pro zamyšlení nad situacemi, které prožívala. Překvapením pak je třeba zjištění, že přátelství s Franzem Kafkou, jímž je v obecném vědomí především známá, bylo v kontextu celého jejího života jen jednou z kratších epizod.

  Darebačka

  21.08.2016

  Autor zvolil jako titul knihy název koncentračního tábora asi proto, že česká novinářka Milena Jesenská není pro světovou čtenářskou obec tak známá. Ani já jsem o ní skoro nic nevěděla. Takže kniha je v podstatě reálným, kritickým pohledem na život této zajímavé osobnosti první republiky, která byla pro své levicové politické smýšlení uvězněna v koncentračním táboře, kde taky zemřela. Jejím životem prošlo mnoho slavných mužů, mimo jiné i Franz Kafka. O samotném koncentračním táboru je několik posledních desítek stran. O holocaustu toho mám načteno hodně, takž třeba scény s topením novorozeňat ve kbelících 🙁 jsem už znala z jiných knih :,( Forma a jazyk autora mi moc nesedly, kniha se mi nečetla moc dobře. Autorův styl mi nevyhovoval ani u další Sandbergovy knihy Chudí v Lodži. Takže ke knize se vracet už asi nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

  GreenMagritte

  28.07.2016

  Ravensbrück je románem, který mne strhl především svým reportážním tempem a upřímností s jakou k Mileně Jesenské přistupuje. Ta je zde představena jako žena, které zachránila mnoho životů, ale také jako žena, která trpěla občasnou kleptomanií, rozhazovala otcovy peníze a na svoji malou dceru nakládala břemeno těžší, než mohla jedenáctiletá dívka unést. Vedle příběhů o její tvrdohlavosti stojí příběhy o tom, jak otci pomáhala ošetřovat raněné vojáky z první světové války, kterým otec navrhoval protézy namísto jejich chybějících čelistí či znetvořené tváře. Milenin život zde není minimalizován pouze na vztah ke Kafkovi, ale je pojímán v celé šíři a období jejích posledních čtyř let je líčeno na základě dosud nepublikovaných svědectví. Mileně Jesenské jistě prospělo, že o ní napsal zahraniční spisovatel, který k tomuto tématu přistoupil objektivně a nezatíženě.

  RobertRoberts

  18.06.2016

  Plně souhlasím s tím, že kniha je místy hodně zmateně napsaná (nicméně např. část o pobytu v Ravensbrücku je napsána naopak velmi dobře), ale i tak je její informační hodnota pro obdivovatele Mileny Jesenské zcela nezpochybnitelná, protože i mně coby jejímu velkému příznivci přinesla mnoho nových informací o životě této pozoruhodné ženy a jelikož jsem ve Vídni kde také nějakou dobu žila pracoval a stále toto nádherné město často navštěvuji, byl jsem ve svém živlu hned dvakrát, protože po místech kde Milena ve Vídni pobývala a která navštěvovala, kudy se například procházela s Franzem Kafkou velmi často chodím aniž bych o tom měl vůbec tušení! Určitě se tam tentokrát cíleně vrátím a budu se toulat po zašlých stopách Mileny Jesenské právě s touto knihou v ruce – všechna místa i ulice mám už vypsané :-). A i proto nemohu jinak než hodnotit plným počtem..

  „Co se stane, až líc a rub, vnějšek a vnitřek už od sebe nepůjdou rozeznat, až naleštěná zrcadla přestanou odrážet tebe, jaký jsi, kdo potom rozhodne o tvých potřebách?“

  honZic

  05.05.2016

  Místy dost zmatené… nevyhovoval mi styl psaní román/dokument… ale v rámci faktografické přípravy klobouk dolů, kniha dá čtenářům to, co má. A to je skvělé.

  dee101

  24.02.2016

  Jelikož jsem četla od autora knihu Vyvolení, tak jsem se rozhodla že přelouskám všechny jeho knihy. Avšak tato kniha mě zas tolik neoslnila, možná to bylo tím, že měla trochu jinou tématiku. Ale i tak jsem knihu přečetla a přišla jsem jí na kloub. Milena Jesenská byla statečná žena, na kterou by nemělo být zapomenuto.

  mončičáček

  03.01.2013

  Plastický portrét Mileny Jesenské plný autentických pramenů (vzpomínky současníků, úryvky z jejích článků, svědectví její dcery Jany Černé), velmi zajímavý životní příběh podaný opravdu čtivě, můžu jen doporučit…