Putin – Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi

Rusko není Mordor! Není to fantaskní říše zla na východě, tak jak ji v Pánovi prstenů uhnětl spisovatel Tolkien. Je to jen obrovská země, začínající u Baltu a končící na dohled Aljašky. Neumí vyrobit dobrý osobní automobil, ale rakety dělá na úrovni… Můžete se Ruska bát a stíhat ho nenávistí, nic ale už nezměníte na tom, že tady je a že v minulosti přemohlo Napoleona, stejně jako o mnoho let později Hitlera.
Rusku kdysi vládl car – gosudar vseja Rusi. A potom v rudých časech diktátor Stalin a mocní, z nichž máme nejhorší zkušenosti s Brežněvem a nejlepší s Gorbačovem. Nyní je ale v čele Ruska prezident Vladimir Putin.
Někdo má z něho strach a v internetových diskusích ho častuje nadávkou Putler. Někdo zas naznačí, že pracovitý, sportumilovný Putin je sekáč, byť Rusko s jeho kývnutím zabralo protiprávně poloostrov Krym. Řekněme ovšem, že Putina si lidé zvolili, zatímco Stalina nebo cara báťušku ne. A že na Rusi horuje pro „diktaturu zákona“, zatímco ti předchozí mluvili spíš o „diktatuře proletariátu“. A jistě by taky rád stál v jednom šiku s mocenským výkvětem Západu, jenomže Rusko je pro Západ příliš nevypočitatelné a nezkrotné.
Putin se poprvé stal prezidentem v roce 2000, kdy v Kremlu vystřídal Borise Jelcina, zničeného po několika infarktech. Zdědil po něm rozbitý stát v moci novopečených miliardářů a regionálních baronů. Stařičký Gorbačov v lednu 2015 o Putinovi řekl: „Panoval chaos. Ekonomika byla v troskách, celé regiony chtěly odejít. Putin ten proces zastavil. A to zůstane. Dokonce kdyby Putin nic víc neudělal, toto by mu bylo přičteno k dobru.“
Pokud se k něčemu chcete vyjádřit, měli byste to znát. A týká se to i největší země světa a Vladimira Putina. Tato kniha vám k poznání Putinova Ruska nabízí klíč. Uchopte ho do ruky a odemkněte bránu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Putin – Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Putin – Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi (0.00 EUR)


Stažení Putin – Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Daranus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  poostmen

  08.05.2017

  Mgr.Veronika Salminen, PhD. nezapře v sobě historika, její kniha vysvětluje současnou politiku Ruska a v Rusku s ohledem na historické tradice a zvláštnosti této země. Perfektní práce s širokou škálou pramenů její dílo posouvá do jiných sfér, než v jakých se bohužel pohybuje většina současných novinářů píšících o Rusku a Putinovi. Její kniha není žádnou oslavou Putinova Ruska, ale ani žádným zatracením "říše zla". Je to objektivní práce, jaké se dnes vidí málokdy.

  KejmlP

  07.04.2017

  Kniha popisující ruskou realitu ve všech odstínech. Bourá mýty o říši zla, ukazuje, kterak hloupě si počínají naši novináři, když vidí v Putinovi a Rusku pohrobka komunismu a totalitního diktátora. Zároveň ale není nekritická, a ukazuje současné dění v kontextu předchozího vývoje a ruské každodenní reality. Nabízí pohled na ruskou katastrofu 90. let, na trnitou cestu, kterou musela tamní společnost na počátku tohoto tisíciletí ujít, a na Putina, který není ani ideový totalitář, ani nacionalista (a už vůbec ne komunista), ale konsensuální politik, jehož zásadní tezí je udržet stabilitu, a zabránit revolucím a otřesům společnosti, kterých si ruská společnost užila ve 20. století přehršel. Dozvíte se například, proč tak populární Putin nikdy nesáhl k větším ústavním změnám, s kterým ruským vládcem sdílí nejvíc společných vlastností (novináři mají samozřejmě jasno, že se Stalinem), proč je v Rusku nutné mít na naše poměry tvrdé zákony o politických stranách, či jak Rusové vnímají západní mocnosti.

  pepek

  15.03.2017

  Kniha je slaboučký odvar skutečné situace, autorka žije ve své bublině demokracie ve kterou zřejmě stále ještě věř í!!!! Kniha by se dala chápat možná jako slabá faktografie, rozhodně ne jako vystižení pravé politické situace v Rusku kteroužto se snaží kritizovat aniž by to porovnávala s mnohdy tristním stavem západních systémů. Kniha je určena těm co stále věří na demokracii, kdo má trochu pojem o skutečné politické situaci ve světě tak jsou to pro něj vyhozené peníze.

  hanak_v_exilu

  14.01.2017

  Tahle kniha na mě působila jako komplexnější bakalářská práce. Autorka se omezila na schématický popis událostí a do textu vnesla jen minimum invence a téměř žádný vlastní názor. Známý bonmot tvrdí : "Všechno co řeknete o Rusku je pravda." Každý máme svou vlastní představu o obrovské zemi na východě, ale ve skutečnosti ji známe jen velmi málo a i to se omezuje jen na politické dějiny. O tamní společnosti nevíme prakticky nic, protože nové ruské knihy se na Západě téměř nečtou a filmů se k nám dostala jen hrstka. I proto je práce Veroniky Salminen přínosná.

  GrasselováL

  08.04.2016

  Po dlouhé době jsem četla kvalitní odbornou literaturu!

  David V

  17.01.2016

  Skvělá kniha zasazující Putinovu vládu do kontextu důsledků pozdního komunismu, Jelcinovy éry a tlaků ze západu. Hezky napsané a poučné.