Půjčovna masa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Půjčovna masa

Kosmické lodě ještě stále nedokáží prorazit světelnou bariéru, ale informační signál ano. Lidé osídlili několik světů vzdálených desítky světelných let. Jednotu rodícího se lidského impéria střeží nelítostní psychicky kondiciovaní a vylepšení vojáci, jejichž osobnosti jsou pomocí hyperrychlého signálu přenášeny mezi světy a nahrávány do těl uzpůsobených pro boj. Jsou nemilosrdní, brutální, nelítostní. Dokonalí bojovníci, soudci a kati v jedné osobě. Takeshi Kovacs je jedním z těchto specialistů. Za selhání si odpykává mnohaletý trest někde v datovém skladu, kde jeho digitalizované já pomalu podléhá entropii. Pak dostává šanci a probouzí se na Zemi, na nejbohatším a nejdekadentnějším světě lidského vesmíru. Má vyšetřit, proč si jeden z nejmocnějších lidí planety, muž, jenž střídá těla jako jiní kabáty, fakticky nesmrtelný Metuzalém, prostřelil mozek tak, aby se připravil o část svých vzpomínek a už nikde se k nim nedostal. Takeshi Kovacs nemá na Zemi žádné přátele, jen ženu, která milovala muže, jehož tělo teď obývá. Zato lidí, kteří touží zničit neúprosného vyšetřovatele, je spousta. Vynikající román kombinuje prvky tradiční detektivní drsné školy s originálně a realisticky koncipovaným světem vzdálené budoucnosti, splétá Gibsonovskou vizi technicky odlidštěného prostředí se syrovou živočišností odlišující člověka od jeho výtvorů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Půjčovna masa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Půjčovna masa (0.00 EUR)


Stažení Půjčovna masa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Takeshi Kovacs (1.)

  Originální název:

  Altered carbon (2002)

  Žánr:
  Detektivky, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  lachtan77

  11. března

  Tak to byl mazec. Ze začátku jsem si říkal, co je to za nesmysl pouzdra, báze atd. Pak mě to, ale chytlo. Okamžitě po dočtení jsem sháněl druhý díl.

  3DD!3

  10. března

  Morgan skvěle na navrhl svět, ve kterém se Půjčovna masa odehrává. Cyberpunk flirtujicí s detektivkou obohacený spoustou možností s mozkem stáhnutelným do jiného těla. Špína, neony, déšť – Blade Runner style. Takeshi Kovacs jako hlavní hrdina funguje na jedničku. Výborně popsané stavy s výměnou těl, fungování s biochemickými úpravami plné promyšlených detailů pohltí a nutí číst dál. Finále je navíc všechno jen ne předvídatelné. Spokojenost.

  Etule

  08. března

  Musím se upřímně přiznat, že bych se ke knize nedostala nebýt článku na seriál. Zaujalo mě to natolik, že jsem si chtěla přečíst předlohu, než se na seriál případně vrhnu.
  Sci-fi nečtu v podstatě vůbec, tak jsem měla obavy, jak to nakonec pro mě dopadne. Bylo to jak na horské dráze! V tom nejlepším slova smyslu. Ano, občas pro mě byly některé pasáže nudnější, ale všechno to úspěšně dorovnával Takeshi, který si mě prostě získal. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v pojmech, ale nakonec jsem se do toho dostala. Ironické poznámky, sarkastický humor, sympatické vedlejší postavy, skvělý hotel s umělou inteligencí a odsýpající děj. Dokonalá kombinace. 🙂

  Lenka.Vílka

  05. února

  O existenci knihy jsem dozvěděla až v okamžik sledování traileru adaptace (jasně, sežrala jsem to i s navijákem kvůli Joelovi Kinnamanovi, ale i děj se zdál dobrej). Tak jsem se hned dala do čtení (nejdřív předloha a potom adaptace, nejsem barbar!) a stálo to za tu cestu (čtecí i do knihovny). Kniha ve mě zanechala silné abstinační příznaky a chci další.

  Měla jsem ale problém s knihou při určování žánru. Strašně dlouho působí text jako detektivka se SF kulisami. Jenže…celá ta věc s pouzdrování, klonováním a zálohováním je dokonalá. Po technické stránce je vše dobře popsáno a já si zvládla představit společnost, která takhle funguje.

  (Autor se vás nesnaží přesvědčit, že bejt Meta je špatná věc. Ani že to je dobrá věc. Ukazuje obě stránky a vyberte si. Šli by jste do toho, kdyby ta možnost byla? Já knihu začala číst s tím, že to bych nikdy nechtěla. Ale jak říkám, dobré argumenty k oběma stranám mince.)

  Stejně tak jsem uvěřila i snahu našeho nebohého Kovacse, že chce zjistit, kdo za tou vraždou stojí (za oněch podmínek, kdo by nechtěl, že?). Takže nikoho jistě nepřekvapí, že se to trochu zamotá a o akci nebude nouze. Nejvíc na mě zapůsobily myšlenkové pochody a rozebírání myšlenky, jestli je to všechno správné, které byly v textu poměrně zastoupené. Navíc většina ostatních myšlenek mi přišla aklikovatelná do jakéhokoliv doby, takže prostě aktuální kdykoliv. Tak jsem se vykašlala na přemýšlení o tom, co je kniha za žánr a potom jsem si to užila. Prostě dokonalej matroš. Příběh (pecka, to jednoznačně), postavy (pochopila jsem každého a moje sympatie lítaly z leva do prava jako tenisovej míček. Kromě Kovacse. Ten se moje sympatie získal hned a já měla jasno až do konce), vyprávění (v první osobě, takže na to dumání je prostor), to vše vás nutí číst dál, protože je to prostě dokonalé. Při další návštěvě knihovny beru druhý díl.

  Stručně řečeno. Jsem ráda, že v současné době je málo scenáristů, kteří jsou schopni přijít s originálním námětem. Jinak bych na knihu nikdy nenarazila. Zde na DK bych ji totiž zaregistrovala pouze v případě, že by četl někdo z mých oblíbených. Takže díky scenáristi, díky…

  switch.man

  28. ledna

  Nejlepší byl Hendrix 🙂

  Etelea

  11.01.2017

  Tohle bohužel vůbec nebyl můj šálek čaje. Závidím těm, kterým se podařilo do příběhu ponořit. Já zůstala na břehu 🙁

  WugWugs

  01.04.2016

  Záloha vašej osobnosti (duše/mysle) a jej vsun do akéhokoľvek tela – samozrejme ak na to máte prachy – urobí váš život zábavnejší (kto by nechcel využiť storočiami získanú skúsenosť v stále nových telách?), ale aj nudnejší (kto by chcel žiť večne, keď už všetko mal a zažil?).

  Parádna, na telo napísaná cyberpunk detektívka, ako ich máme radi. Detektívne ladená zápletka, zvrat a ďalší zvrat, krvavá akcia, sex, smrť a láska, vr, pseudonesmrteľnosť a androidi (?). Výhradu mám len k poslednej štvrtine knihy, tempo akoby sa zbytočne natiahlo a takých 50 strán by som kľudne vyškrtal v záujme konzistentnosti odsýpania.

  Flexi

  02.01.2016

  pro toho, komu již nestačí klasická drsná americká detektivka, zajímavé nápady budoucího vývoje využité autorem nikoli k filozofickým úvahám, ale k různým dějovým zvratům, o krev, násilí ani sex není nouze, ale má to logiku, zábavné oddechové čtení

  Vikina333

  03.06.2015

  Moc akční, málo čtivé…

  mitko

  02.06.2015

  Prvé čo človeka na tejto knihe zaujme je úžasne vykreslený svet. Ľudia sa proste nesústredili na predĺžení života za pomoci rôznych liekov alebo lepšieho zdravotného štýlu. Nie pokiaľ máš telo opotrebované tak si ho jednoducho vymeníš. To všetko za pomoci báze, ktorú ti hneď po narodení implantujú do tela a zaznamenáva celé tvoje vedomie. Vďaka báze, dokážu tvoje vedomie posielať aj na ďaleké svety, čiže vzdialenosť už nehraje v tomto svete rolu.

  Autor tu popísal svet veľmi široko, dozvedáme sa ako človeka naklonovať, taktiež zabiť človeka nieje vôbec komplikované (pokiaľ nieje mocný a bohatý, ich sa nedokáže dotknúť ani smrť, čo našťastie v tomto svete ešte neplatí :)). Takeshi je veľmi podobný typ hrdinu ako v kulhánkovej tvorbe, cynický, nerobí si moc veľkú hlavu z toho čo príde a hlavne prechádza cez veľa mŕtvol. Ale v asi polke knihy tempo opadá a prvotný fantastický dojem zo sveta už vyprcháva a nájdu sa tu už aj pár nudnejších pasáži. Čo je pre mňa ale najväčšie negatívum knihy, je to že všetko čo sa stane Takeshimu, každé stretnutie, každá vec čo spraví, nejako súvisí s prípadom, ku koncu už ma to trocha štvalo, lebo autor nám tu nepodhadzuje slepé stopy, čo pri detektívkach je bežné. Koniec nepriniesol nič šokujúce, ale celá kniha sa veľmi dobre čítala, len keby udržal lepšie tempo dal by som 5*.

  Ben Nevis

  16.03.2015

  Je to spíš akční detektivka z budoucnosti než hardcore sci-fi. Autor si vymyslel svět, kde oddělení vražd nahradí oddělení fyzického poškození, kde se za zločiny chodí "sedět" na desítky či stovky let a kde nemá cenu lpět na svém vzhledu.

  Knížka obsahuje vše, co mají mazlíčci rádi – hlavní hrdina je drsňák s něžným srdcem a než dojde k rozuzlení, projde si bolestí a zažije pár romancí.

  Nejúžasnější na tom vše je, že zápletka se neztrácí v přetechnizovaném světě, ale zapadne do něj jako noha do ponožky. Svět nepotřebuje příliš vysvětlování, protože je to svět, který známe až moc dobře, akorát místo tabletů se řeší báze a místo konzolí virtuální realita.
  Líbilo se mi, že postavy "nostalgicky" nelpí na 20. století, ale odkazují se na neznámé budoucí umělce a filosofy.

  pikilo

  05.03.2015

  Já knihu naprosto zbožňuju, zbožňuju Takeshiho a jeho chování, jeho elegantnost, smrtelný um jeho zabíjení, styl přemýšlení a jeho přesnou mušku. Rozhodně bych knihu doporučila fanouškům Žambocha a Kulhánka. Není to tak brutální jako díla obou autorů ale Morgan se jim svým příběhem dost přibližuje.

  http://rubi-cubes.blogspot.cz/2015/03/pujcovna-masa-richard-k-morgan.html

  zimela

  22.02.2015

  Ne, s panem Morganem jsme na jiné vlnové délce. V bledě modrém to samé, co ve Variantě 13. Mluví se zásadně v náznacích a nedovyřčených narážkách, jakoby říct něco normálně nebylo dost cool. Navíc si myslím, že některé věci, ať je obracím z jaké strany chci, prostě moc smyslu nedávají. Děkuji, ale s tímhle se fakt mořit nehodlám a Morgana definitivně hážu přes palubu. Škoda, nevypadalo to úplně nezajímavě, ale když ta forma je tak příšerně neintuitivní, nevstřícná a ubíjející..Skončil jsem na sedmdesáté straně, tudíž nehvězduji.

  Arcisit

  14.09.2014

  Zajímavý a trošku jiný scifíčko, jen na to množství postav bych si chtěl trošku postěžovat, jelikož nečtu knihy na jeden zátah, ale po záchodech a chvílích volna, jsem se v ději a postavách fakt občas ztrácel.

  DooFooS

  04.06.2014

  Nejsem milovníkem sci-fi knih, které se mě nejméně v polovině svého obsahu snaží zasvětit do světa, kde se odehrává příběh, aby se mě následně s pomocí nových nejen fyzikálních pravidel snažila ohromit svým příběhem. A tady to všechno bylo a přeci jen jsem knihu dočetl a to nejen proto, že děj tvořily vztahy takové, jaké známe i dnes. No a právě povahy lidí ze všech možných úhlů já rád a navíc… Kdo by odolal knize, kde hlavní hrdina zemře hned na prvních stránkách, aby nám mohl vyprávět svůj příběh?

  Daxie L. Jesus

  11.12.2013

  Nemám slov. Vše tu dokonale zapadlo do sebe, každý detail. Nejdřív se mi nelíbilo, že svět dalekého budoucna je představen jako kompletně bez vědy. Tedy, že dosáhli nesmrtelnosti, ale dál už nic zkoumat nechtějí, žádné vakcíny na nemoci atd. Pak jsem ale pochopil, že všechny problémy (snad kromě finančních) se dají vyřešit směnou pouzdra. Opravdu surový vzhled na budoucnost.
  P.S.: Doufám, že se dožiji vynálezu pouzder.

  finka

  13.03.2013

  Až teď jsem s hrůzou zjistila, že jsem svoji nejoblíbenější knihu neohodnotila.
  Úžasná, výborná, skvělá. Co dodat. Takeshiho miluju, bezvýhradně.
  Edit: i seriál se povedl, ani jsem v to nedoufala.

  lanusinka

  26.10.2012

  Kniha bavila, byla svižná a uvěřitelná a prostě mám ráda hrdinu, co se s tím moc nemazlí. A UI hotel byl dokonalý!