Psáno do mraků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Psáno do mraků

"Kniha, která je něčím jiným, než měla být. Myšleno subjektivně, dále zájem malířův o věci života a světa, potřeba ujistiti se, že tento život a svět je spíše dobrý než špatný, aby mohl milovati to, co podává a tlumočí. Ale kniha stala se obrazem toho, co všechno se na událostech do mysli tlačilo: otázky dočista subjektivní, všelidské, národní. – Psáno do mraků, to není totéž jako rýti do bronzu. Dramatický sled věcí, které vnikaly do celkem prostého, jednoznačného přemýšlení. Ze svědectví o sobě stala se svědectvím časů; přišla do ní složka dramatická a vlastně dějová: úzce, osobně soustředěné přemýšlení pod nárazem událostí nutně se odpoutalo od svého subjektivního i odbornického plánu a stalo se výrazem trýzně i hledáním pravdy obecnější, vůči níž vše osobní i odborné je malé, podružnější, ustupuje a podléhá." – Josef ČapekKniha v českém jazyce!


Stažení Psáno do mraků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Psáno do mraků (0.00 EUR)


Stažení Psáno do mraků zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  honajz

  06.05.2017

  Těžko hodnotit. Jde o sbírku mnoha krátkých myšlenek na mnohá a různá témata, jimž je ale hodně společné (umění, pravda, statečnost, národní hrdost, mír, zlo a dobro apod.), takže se po čase myšlenky opakují. Je potřeba knihou spíše listovat a zastavit se u toho, co zaujme zrovna vás, co se vás dotýká, a pak se pokusit s autorem ztotožnit nebo polemizovat. V citátech z poslední doby je znát obava z rozrůstajícího se nacismu. Mně osobně chybělo více myšlenek na téma lidství, obyčejných lidí, ale třeba i víry.

  knihomol2001

  17.04.2016

  Není to kniha jako taková. Neobsahuje děj, ale takovou menší sbírku citátů. Většina mých vrstevníků by řekla, že je to knížka s popiskami k fotkám, ale když se zamyslím nad těmi slovy, tak chápu, jak se v daný okamžik spisovatel cítil