První dámská detektivní kancelář Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

První dámská detektivní kancelář

Paní Ramotswe není jen tak ledajaká žena – je to první soukromá detektivka ve státě Botswana . Po smrti svého otce se snaží postavit na vlastní nohy. A navzdory radám svého okolí, aby rozmnožovala stádo zděděných krav, si založí první detektívní kancelář v Botswaně.

První díl z úspěšné série detektivních příběhů zachycuje období, kdy sympatická Precious Ramotswe zakládá první ženskou detektivní agenturu v Gaborone, hlavním městě Botswany. Alexander McCall Smith okouzlil čtenáře netradiční hlavní hrdinkou i jejím chytrým humorem. Je vynikajícím vypravěčem a jeho text čtenáře spolehlivě přenese do prostředí odlišné africké kultury.
Kniha v českém jazyce!


Stažení První dámská detektivní kancelář zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


První dámská detektivní kancelář (0.00 EUR)


Stažení První dámská detektivní kancelář zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Precious Ramotsweová (1.)

  Originální název:

  The No. 1 Ladie (1998)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Rybule

  31.10.2017

  Příjemné, lehké a vtipné čtení. Za mne dovolenková oddychovka.

  renata0698

  18.10.2017

  Super čtivé za jeden den přečteno. Oddychovka a má i logiku. Klidně bych četla další příběhy.

  Loucillé

  22.03.2017

  Úžasná kniha, plná svérázného (botswanského) humoru, ale i života hlavní představitelky detektivky. Krásně napsáno, čtivé. Určitě nebudu váhat přečíst si další tituly od tohoto autora.

  Majdule

  10.02.2017

  Půvabné čtení více o mezilidských vztazích než o zločinu. Ty ostatně v rámci žánru nejsou nijak strašlivé. Ostatně hlavní hrdinka je zejména skvělá psycholožka. Její laskavost a pochopení si umí poradit s každým, i tím nejzapeklitějším problémem, za použití svého bystrého pozorovacího talentu a širokého srdce. A paní Ramotswe o Botswaně vypráví tak, že bych jí chtěla navštívit.

  AniLes

  23.11.2016

  Jednoduché a krátké příběhy z Botswany. Docela pěkné čtení.

  Koka

  20.11.2016

  Mám slabost pro film Bohové musejí být šílení, a tak když slyším slova Botswana, Okawango nebo poušť Kalahari, vždy zpozorním. To mě přivedlo i k této knize a jsem za to ráda. Kniha je to neobyčejně přívětivá. Není to úplně výstižné slovo, ale lepší nenacházím. Tvrdé podmínky afrického života, zvyklosti, které se nám mohou jevit jako kruté, názory nesrovnatelné s evropským „standardem“ – i o těch se zde píše s příjemnou neskandální lehkostí, která čtenáři z naprosto jiné kultury ty příběhy dělá srozumitelnými. Místy je ten obraz až lehce insitní. Paní Ramotswe je obdivuhodná a silná žena, která si pro své detektivní pátrání „vypůjčila“ postupy slečny Marplové: rozhovory se sousedy, pouličními obchodníky, majiteli provozoven, v nichž se promele hodně lidí – to jsou její základní informační zdroje. Zdá se, že typy zločinů jsou všude na světě téměř totožné, a motivy také. Nesmírně se mi líbilo, jak přátelsky a nevtíravě autor zakomponoval do textu dějiny té země, obdiv k její úchvatné i kruté přírodě, charakteristiku naturelu obyvatel – všechno to „etno“ mě velmi zaujalo. Doporučuji.

  Janeee

  20.07.2016

  Po této knize jsem sáhla tak trochu omylem… Nečekala jsem od ní žádné extra čtenářské zážitky, ale musím říct, že mě překvapila… Bylo to napsáno pěkným zábavným stylem a kniha mě moc bavila… 🙂 Určitě brzy sáhnu po dalším dílu… 😉

  marek1278

  20.04.2016

  *3,5/5* Hodně pohodová a oddychová četba, uvidíme co přinesou další díly – paní Ramotswe řeší případy svým důvtipem a vynalézavostí (třeba případ s krokodýlem, to by mě fakt ani ve snu nenapadlo) 🙂

  Evik30

  15.03.2016

  Rozhodně knížka která stojí za přečtení. Je spíše taková oddychovka s vůni Afriky. Vtipná kniha, která si určitě najde své čtenáře. Celkem je 10 dílů, pokud se nepletu. Já jich mám zatím k dispozici 5. Hlavní hrdinka kyprých tvarů dodržující tradice své země.

  Naias

  21.01.2016

  Zaujímavý pohľad na inú kultúru, sčasti veľmi odlišnú, sčasti rovnakú – presvedčenie, že práve krajina, v ktorej ten ktorý národ žije, je najlepšia a práve ich zvyky najmorálnejšie, je očividne celosvetovo rozšírené. Pohodová kniha, ale je to skôr príbeh o niečom živote, než detektívka.

  Clara del Valle

  16.09.2015

  Nehodnotím… odloženo po první kapitole, absolutně nezaujalo 🙁

  woodward

  16.08.2015

  Moc příjemné čtení, což nebývá jen tak. Ten pán, co to napsal, je asi chytrej. Jeho hrdinka se svým čajíkem je dokonalá. Vůbec jsem netušil, že existují další díly, hned se po nich v knihovně mrknu.

  Mimochodem, teď jsem si vzpomněl, že u nás v sámošce už nějakou dobu nemají rooibos.

  DalJa

  24.02.2015

  Uklidňující vtipné nenáročné čtení. Plasticky vylíčená idylická (možná zidylizovaná) Botswana, vyzdvihování tradičních hodnot, kladní hrdinové sympatičtí, záporní přinejmenším pochopitelní.
  Navíc je hlavní hrdinka dáma tradiční postavy a je na to hrdá, což v Evropě vzývající diety dokáže potěšit.

  mařinka.vonná

  07.02.2014

  Vyšlo původně pod názvem Vůně Kalahari. Milá, odpočinková kniha napsaná laskavým pohledem. Vhodná na dovolenou.

  Melanka

  08.02.2013

  Milá kniha. Krásně jsem si u ní odpočinula.

  playada

  04.01.2013

  Je to úsměvné. Takové spíše pro děti. Kéž by byl svět zločinu ve skutečnosti také tak snadno odhalitelný a hlavně po právu potrestatelný. To funguje asi jenom v pohádkách. Dávám čtyři hvězdy právě za onu absenci krutosti, jinak tolik všudypřítomnou.

  Alma-Nacida

  25.10.2012

  Odpočinková detektivka s vůni Afriky, vhodná k chladným zimním večerům ;-).

  rose

  14.06.2012

  Já jsem tuto knížku četla pod názvem Vůně Kalahari, Klokan 2004. Úplně jiný svět, malé detektivní příběhy s horkou atmosférou afrického malého města.Sympatická hlavní hrdinka. Krásné uklidňující čtení.