Prosím vás, sestřičko Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Prosím vás, sestřičko

Děj této knihy nás seznamuje s mladou sestřičkou Silvií, která nastupuje na chirurgiké oddělení v nemocnici v malém městě. Silvie nastupuje do zaměstnání způsobem, kterým se kdysi do zaměstnání nastupovalo: systém hodit neplavce do vody, ať si pomůže, jak umí. Silvie však není ani zdaleka připravená na potíže, které na ní čekají. Nepřátelství ostatních sester, počáteční potíže při zapracování. Není však ani připravená na milostné dobrodružství s výborným chirurgem v nemocnici Oldřichem. Jeho bývalá žena Jana je od pasu dolů ochrnutá po nehodě, která se jim stala, když jela s Oldřichem od soudu, který je rozvedl. Od té doby se Oldřich o Janu stará. Jana však nemá snahu s ním vyjít. Po nehodě svůj žal utápí v alkoholu. Silvie s Oldřichem se do sebe zamilují. Křehký vztah však nemá v nepřátelském prostředí šanci. Silvii zemře teta, u které bydlí. Silvie se rozhodne odejít do jiné nemocnice. Chce se rozloučit s Oldřichem, a proto na něho čeká v retauraci před jeho domem. Když v tom uslyší ránu. Autobus porazí ženu, která leží na silnici a nedýchá. Schodou okolností je to Jana. Silvie si uvědomuje, že pokud jí nepomůže, může být s Oldřichem šťastná. Přeci ale Janu zachrání. Příběh končí silviiným zpytováním svého činu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Prosím vás, sestřičko zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Prosím vás, sestřičko (0.00 EUR)


Stažení Prosím vás, sestřičko zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Sestřička (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Lika klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (29)

  Přidat komentář

  kacaaba

  11. března

  Knihu jsem četla několikrát, moc se mi líbila. Čtivá, nenáročná oddechovka.

  mili159

  05. února

  Moc pěkné čtení. Má to spád i příběh. Těším se na druhý díl.

  Kopretina_aku

  26.12.2017

  Kniha se velmi dobře a rychle četla. Nabyla jsem dojmu, že zdravotnictví a hlavně vztahy sestra-lékař ze 70.let se o moc neliší od toho dnešního.

  28401

  30.11.2017

  Oddechovka..

  Hannelle

  22.10.2017

  Příběh mladé sestřičky, která opustí svou rodinu a vydá se začít nový život – s odvahou, se ctí a s vědomím, že to, co dělá, jak jedná, je správné. Bohužel, v prostředí, kde hraje velkou roli původ, kádrový posudek a pomluvy nemá moc šancí na úspěch. Přesto se nevzdává. Krásná kniha.

  i.stefany

  09.08.2017

  Hezký příběh z lékařského prostředí minulých let. Naprosto uvěřitelný příběh mladých lidí, kteří si musí vybojovat své štěstí.

  Dagmar58

  21.07.2017

  Příjemné čtení, oddechovka z lékařského prostředí a ze života za socialismu. Opravdu bych si nepřála, aby se některé věci z té doby vrátily…

  petrulkaa

  24.04.2017

  Nádherná kniha, přečteno téměř jedním dechem. Krásně podaná vzpomínka na léta minulá. Už začínám hltat další díl. Skvělá autorka opět nezklamala. .

  ivulka15

  15.11.2016

  Hezký příběh,který by mohl napsat i život sám.

  martanci2

  16.09.2016

  Přečteno jedním dechem….nádherný příběh.

  Joyce24

  18.08.2016

  Knihu jsem četla již několikrát, velmi se mi líbila. Jednak mám ráda knihy z lékařského prostředí a jednak se jedná o vynikající oddechovku. Člověk jen čte a zapomene alespoň na chvíli na problémy okolo něj.

  elizabeth62

  18.08.2016

  Právě jí čtu.Knížka je čtivá,dobrá oddychovka.
  Zajímavé se dozvědět,jak fungovalo zdravotnictví,když se jěště vyvařovaly stříkačky a jehly.
  Doporučuji.
  Sháním druhý díl,volné pokračování

  lucille48

  18.07.2016

  Výborná knížka, starší, ale mohu vřele doporučit. Příjemné oddechové čtení.

  1casper

  10.06.2016

  Přečteno jedním dechem, na jeden zátah. Hezká oddychovka, nechá nakouknout do našeho zdravotnictví za dob socialismu. Líbilo se mi, že autorka kromě příběhu Oldřicha a Sylvie nezapomínala i na Janu…….moc pěkné, doporučuji. Těším se na druhý díl.

  radka73

  15.03.2016

  Pěkná kniha. Docela jsem se vratila o pár let zpět, abych mohla posoudit situaci ve zdravotnicví v dobách socialismu. Docela pro mě poučná a hlavně poutavá.

  Briv

  04.02.2016

  Doporučila mi ji k přečtení tchyně a naprosto se mi trefila do vkusu. Kniha mě velice příjemně překvapila. Moc jsem fandila hlavní postavě – zdravotní sestřičce, jak si poradí se svým životem a s tím co jí osud postaví do cesty. Zápletka je velice povedená. Knížka se mi četla sama, vtáhla mě do děje. Chtěla jsem ji co nejdříve dočíst a pustit se do dalšího dílu.

  HDosoudilová

  06.10.2015

  Moc příjemné čtení. Krásná oddechovka, přitom celkem ze života. Kniha se mi četla fakt lehce, pořád jsem čekala jak to všecko dopadne. Konec mě překvapil a opravdu navnadil na druhý díl. Už se moc těším až se do něj pustím.

  TaLu

  13.08.2015

  Přečetla jsem znovu po letech.
  Příběh jsem nezapomněla, co jsem ale ocenila teď nově, bylo vykreslení doby.
  Přiblížení práce ve zdravotnictví v našem socialistickém státě, kde fungovalo ohodnocení ( nejen finanční, ale ano, i finanční) na základě dobrého, či špatného kádrového posudku, kde třídní původ určoval, zda vycestujete do zahraničí, nebo zda dožijete svůj život v rozpadající se prvorepublikové vile, či ve vytopeném "moderním" panelákovém bytě…….
  A mohla bych pokračovat ! Přitom to nepůsobí křečovitě, naopak velmi opravdově.
  Někdo kdysi řekl, že pokud se nepoučíme z minulosti, jsme nuceni minulost opakovat.
  Nu a protože rozhodně nechci zpět "výdobytky socialismu" jsem vděčná za to, že mi tato kniha oživila mé vlastní vzpomínky.

  evago

  31.07.2015

  příjemné čtení ze života

  Leniiis

  10.05.2015

  Přečteno jedním dechem a co nejdřív to půjde letím do knihovny pro druhej díl. Jsem fakt příjemně překvapena.

  triatlet

  28.02.2015

  Autorka dokázala přesvědčivě vykreslit prostředí nemocnice. Vztahový příběh byl zajímavý, i když role náhody (srážka s autobusem) mi přišla chvílemi až překombinovaná.
  Celkově příjemné oddechové čtení.

  AndreaP.

  19.12.2014

  Krásná oddechová kniha, kterou jsem slupla jako malinu, tak dobře se čte a příběh krásně ubíhá. Nemohla jsem se od něj odtrhnout, četla jsem i ve stoje u vaření 🙂 Mé hodnocení je dané asi i tím, že celkově mám ráda knihy z tohoto prostředí. Je zde i krásně podchyceno období dávno minulé.

  Pulina

  22.08.2014

  Čte se jedním dechem, už mám přichystáno pokračování příběhu v knize Děkuji, sestřičko! Jsem velice ráda, že nám autorka díky svým románům nenechá zapomenout temné komunistické časy… Její knihy mě opravdu baví!

  Simoneta

  16.08.2014

  jedním slovem : SUPER!

  Jossie

  11.07.2014

  Nemocniční prostředí a ještě za dob komunismu je dostatečně atraktivní k zajímavému příběhu, do toho hezká zápletka se starou vilou a úžasné záporné postavy.

  BUBINA1971

  02.01.2014

  Další kniha od paní Körnerové mě opět nezklamala .Pěkný příběh začínající zdravotní sestry ze 70 let.

  VladkaBU

  18.07.2013

  Tato knížka mě svým příběhem překvapila. První dojem byl takový, jestli jsem si půjčila tu správnou knížku, pak zase, že se stále nic neděje, ale pak se rozvinul krásný příběh. Už se těším na pokračování.

  simonabr

  11.07.2013

  Čtivá oddychovka odehrávající se v sedmdesátých let minulého století, některé věci se už zdají téměř neskutečné a nechtěla bych je vrátit (kádrování, škraloupy kvůli emigraci v rodině, zabavování majetku, buržoazní původ…), ale některé věci se nezměnily ani za tolik let.

  kika 13

  25.11.2012

  Pěkně psaný příběh má to děj a myšlenku.