Prométheus v plamenech Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Prométheus v plamenech

Román o havárii gigantické atomové elektrárny v severní Kalifornii.
Elektrárna má být dána co nejdříve do provozu, protože energetická síť v USA je přetížena a včasné zahájení provozu je také důkazem úspěšného plnění vládního programu. Stavitelé a ředitel elektrárny marně upozorňují na nedokonale vyzkoušený provoz. Osobní a politické zájmy se střetávají s pocitem zodpovědnosti, protože zapojení reaktorů může vést k atomovému výbuchu. K zahájení provozu se sejdou reportéži i vládní činitelé a jsou svědky dramatu jednotlivců i celé stavby, boje lidí, kteří se marně snaží zabránit neštěstí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Prométheus v plamenech zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Prométheus v plamenech (0.00 EUR)


Stažení Prométheus v plamenech zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Prometheus Crisis (1975)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  koubin007

  20.06.2017

  Tuhle knihu mi dal v mých 16ti letech můj děda a řekl ať si ji přečtu.
  Tehdy mě toto téma moc neoslovilo a tak jsem knihu odložil.
  Vrátil jsem se k ní nyní náhodou, skoro po 20ti letech, a po 10ti letech praxe pro firmu Š…A dodávající nejen zařízení pro řízení jaderných elektráren.
  V době čtení knihy jsem byl na služební cestě na odstávce jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice a chodil skoro denně na obhlídky do kontrolovaného pásma JE – tedy do primárního okruhu, čímž se zcela jistě můj dojem z knihy znásobil.
  Musím říct, že vzhledem k roku napsání knihy 1975 se současná situace na JE diametrálně liší. Především není rozhodně možné jakkoliv neřízeně manipulovat s vyhořelým palivem, otázky bezpečnosti fyzické ochrany jsou v knize taky velice úsměvné a situace, kdy ředitel JE si v práci dává panáky na kuráž mě dostala do kolen. Ale teď vážně: havárie jako taková je zde velice pěkně popsána se všemi reálnými důsledky na životní prostředí (tedy pokud jde o znalost této problematiky v roce 75), o tom nás přesvědčila nedávná Fukušima. Některá fakta jsem nevěděl, např. že plutonium má poločas rozpadu 240 000 let nebo jakým způsobem může vzniknou ktritické množství taveniny způsobující jaderný výbuch. Pak jsou rozhodně zajímavé jednotlivé kroky průběhu havárie s ohledem na vnitřek aktivní zóny reaktoru. V té době pouze teoreticky zmapované oblasti. Tavenina, teploty, výbuchy páry a vodíku a celkově popsána je velice detailně ta havárie LOCA jako taková. Tedy s únikem chladiva.
  Musím říct, že v té době, kdy jaderná energie zažívala největší boom musela tato kniha působit na laickou veřejnost jako nálož s dynamitem. Jaké zděšení muselo asi zavládnout o 11 let později, když se děj tohoto románu skutečně udál na JE Černobyl??
  Dnes se lidé jaderné energetiky tolik nebojí a nebýt té nešťastné události v Japonsku, byla by považována za bezpečnou.
  "když jsme začali používat auta lidé se také museli smířit s 50 000 mrtvými na silnicích ročně"…

  Richie1

  30.10.2016

  Kdysi se mi tato kniha s katastrofickou tematikou velmi líbila, při druhém čtení už jsem byl více kritičtější a nejvyšší hodnocení snížil. Havárie jaderné elektrárny nabízí obrovské možnosti pro rozvinutí napínavého příběhu – autorům se povedl, i když mám dojem, že děj a napětí mohlo být ještě více vystupňováno. Některé dějové linky mi tam přišly trochu násilně zapracované (hon šerifa na vraha ve chvílích nejvyššího ohrožení), ale jinak jsem si četbu velmi vychutnával. 80%

  kalache

  30.09.2016

  …po přečtení jsem začal šetřit elektrickou energií…

  MaxQ

  09.05.2016

  Jako někteří zde, i já jsem se ke knize vrátil po x letech. Trošku z obavami, ovšem zbytečnými. Kdysi dávno u mě tahle kniha probudila zvědavost a obdiv k jaderné energetice, dokonce jsem v knize ještě našel podtržené pasáže vysvětlující poločas rozpadu a jak se štěpí plutonium 238. Každopádně tahle kniha má všechno, co má mít – dostatek napětí, lukrativní destinaci a osobní rovinu, ale tak akorát, žádné citové vydírání.

  Salinka

  23.10.2014

  Tak tuto knihu jsem začala číst letos na dovolené u moře, což vzhledem k tématu knihy nebylo úplně oddechové čtení a upřímně říkám, že začátkem knihy jsem se docela těžko prokousávala. Od prvních stránek jsem listovala dál a byla zvědavá, kdy "se to konečně začne dít". Pravdou ale je, že bez první poloviny knihy by druhá polovina neměla takovou…hloubku, řekněme. Kniha se mi nakonec opravdu velmi líbila, i když jsem se do ní docela dost stránek nemohla začíst. Vše bylo perfektně a do detailu vylíčeno, člověk to úplně viděl. Od autorů jsem před několika lety četla Výbuch, sice už si ho přesně nepamatuji, ale každopádně vím dobře, že se mi kniha četla perfektně a určitě se chystám i na další knihy autorů.

  PAVEL z BRNA

  02.09.2014

  Prométeus byla pro mě třetí kniha od téhle dvojice a doslova mě nadchla a nejen jako oddechovka, ale člověk si uvědomil, že být proti jaderným elektrárnám je snadné, ale kdo je i ochoten nést důsledky nepoužívání těchto elektráren v podobě snížení životní úrovně na celé generace. Hlavní hrdina to komentuje tak, že lepší je žít v jeskyních, než žít s rizikem havárie, která se jednoho dne stane skutečností. V téhle napínavé knize je však i místo pro vtip jako je tento: Zítra by klidně mohl nastat konec světa, ale lidé budou mít strach, zda za měsíc dostanou výplatu. Tuhle knihu určitě nebudu číst jen jednou.

  evickakyticka

  09.08.2014

  Ač téma ne příliš oddechové, pro mě kniha taková byla. U této dvojice autorů se vždy vypnu a odreaguji se. Je dobré vědět, jaké svinstvo jsou atomové elektrárny a jak to dopadá, když se něco pokazí. Nedozírné následky jsme mohli pozorovat již v době výbuchu Fukušimi a nebylo to moc vzdálené od toho, co byla tato kniha napsána, v roce 1975.

  Lector

  09.07.2014

  Tato kniha je mojí srdeční záležitostí. Už na konci devítiletky jsem si vysnil, že budu pracovat v atomové elektrárně, a tak, když u nás Prométheus poprvé vyšel (1979) neváhal jsem, a poprvé ji přečetl. A pak ještě asi dvakrát.
  K tak rychlému prvnímu vydání v češtině došlo možná z ideologických důvodů. Scortia s Robinsonem předpověděli něco, co se téměř naplnilo o tři roky později při havárii JE Three Mile Island.
  Můj pocit je, že právě touto předpovědí si zadělali na slávu. Ale ruku na srdce – co se jim z jejich "proroctví" nenaplnilo.
  No, a o 10 let později jsem nastoupil na Temelín a to, o čem se psalo v Prométheovi – tedy o technických a pracovních věcech, zažil i z druhé strany.
  I po letech tu knihu mám rád a určitě se k ní zase někdy vrátím.

  Jarin212

  13.05.2014

  Scortia a Robinson okázale tříští (štěpí?) příběh do několika vypravěčských rovin, neostýchají se použít i nestandardního syžetu v podobě časových inverzí. Zdánlivá úvodní nepřehlednost díla skvěle koresponduje se složitostí principů fungování jaderné elektrárny. Neuběhne však ani několik kapitol, a čtenář právě oné "fragmentovitosti" a důrazu na detail zcela podlehne. Ač je finále nasnadě, forma vyprávění i provázanost konfliktů utvářejí z Prométhea v plamenech strhující dílo. Politické, mediální a ekonomické odkazy lze považovat za velmi přesné.

  michael4483

  26.04.2014

  Tandem Scortia-Robinson funguje dokonale, či už u Ponorky, Skleneného pekla alebo práve Prométhea v plameňoch. Katastrofický motív ešte nebol nikdy natoľko apolitický, nadčasový, dômyselný a do (aj technických) detailov premyslený. Bravúrne charaktery, skvelá ťaživá atmosféra, inteligentná premisa. Nemám čo vytknúť. Jedna z mojich najobľúbenejších kníh. 100%

  Kul Haj

  23.08.2013

  Knihu jsem pradávno četl.Byl jsem nadšen.Knihu jsem půjčil a ona se nějak opomenula vrátit.Přišel Černobyl,nedávno Fukušima a já knihu nemám.To poslední vydání si budu muset nějak pořídit.Doufám,že do třetice v tomto případě neplatí.

  rose

  18.07.2013

  Tuhle knížku jsem četla kdysi dávno a přečetla jsem ji jedním dechem. Tak jsem se k ní zkusila po letech vrátit se zvědavostí, jak na mě zapůsobí po delší době. Musím říct, že mě strhla úplně stejně jako kdysi. Tahle problematika je pořád aktuální, možná ještě víc než tehdy, a autoři umějí napsat příběh, který vám nedá vydechnout.

  fialka voňavá

  10.06.2013

  V sev. Kalifornii se dokončuje gigantická stavba – největší atom. elektrárna na světě. Ředitel elektr. se snaží prodloužit termín jejího spuštění. Dílo má být předáno veřejnosti ve stanovený termín. Dochází k nejhoršímu : elektrárna selhává. Sledujeme drama jednotlivců i celé stavby. Připomnělo mi to Černobyl. Četla se dobře,ale když si člověk uvědomí, co by nastalo, kdyby to byla skutečnost, tak na něj padá hrůza.

  lucifrid

  19.04.2013

  Prometheus jsem cetla jako pubertak. Bylo to neco dokonaleho. Bohuzel jsem na knihu nejak zapomnela a posledni roky ji dost dlouho shanela. Problem byl, ze jsem neznala nazev. Nakonec se podarilo a po znovu precteni musim rici, ze nadseni stale trva. Takove ve stylu Haileyho bych rekla. Toho miluju. Jinak ale jsem kdysi cetla neco hodne podobneho, ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak se to jmenovalo. Jaderna elektrarna, taky nehoda, akorat konec byl trochu jiny, ten uplny zaver (dosah), tam nebyl, abych nespoilerovala. Ma nekdo tuseni?

  patron

  16.04.2013

  Dávno před Černobylem napsat takto přesný popis "nehody" na jaderné elektrárně dokazuje mistrovství se kterým tato autorská dvojice tvořila. Odhad událostí i scénařů co kdo kompetentní udělá a jakou cenu za to zaplatí je až neuvěřitelně přesný. Klobouk dolů.

  Bránolog

  06.02.2012

  Osvědčené schéma obou pánů, zasazené do odlišného prostředí. Chamtivost mocných vs. naivní idealismus jakoby čestných ekologů. Hezky napsané, leč poněkud schématické.

  Senza Jenka

  Že autoři Skleněného pekla napsali ještě další čtyři knihy jsem se dozvěděla od kolegy asi před čtyřmi lety (SP jsem četla před třinácti :o)) a hned mi také Prométhea půjčil. Opět přehlídka lidské chamtivosti, arogance a hlouposti. Na druhé straně jejich oběti – nejdojemnější byla stařenka s holubem v ruce, následně umírající na ozáření. Pánové autoři si zaslouží metál.

  Alix

  Nedostatečně vyzkoušená jaderná elektrárna musí být spuštěna k určitému datu. Žádné protesty odborníků, kteří nechtějí riskovat, nepomohou. Něco ale neklapne a nastane doslova řetězová reakce, která se už nedá zastavit. Zajímavé je, že kniha byla napsána před výbuchem v Černobylu.