Profesor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Profesor

Mladý šlechtic William Crimsworth je po smrti rodičů nucen pracovat pro svého staršího despotického a lakomého bratra, který vlastní mlýn v severní Anglii. Když si konečně uvědomí, že je nezbytné vzít život do vlastních rukou, odjede do Belgie, kde získá místo učitele angličtiny v dívčí škole. Charismatický William si brzy vydobude nejen respekt žákyň, většinou dívek z vyšších kruhů, ale také obdiv půvabné ředitelky školy, slečny Zoraide Reuterové. Učitel se do své zaměstnavatelky zamiluje a zdá se, že ona jeho city opětuje. Na scéně se však objeví nenápadná mladičká učitelka ručních prací Frances Henriová, která ve svém volném čase dochází na Williamovy hodiny angličtiny. Najednou proti sobě stojí dvě ženy – chytrá a protřelá Zoraide a pilná a přemýšlivá Frances. Souboj o Williamovo srdce může začít.
Profesor je prvním románem slavné anglické spisovatelky Charlotte Brontëové (Jana Eyrová, Shirley, Villette) a českým čtenářům je představen vůbec poprvé.Kniha v českém jazyce!


Stažení Profesor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Profesor (0.00 EUR)


Stažení Profesor zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Professor (1857)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Daranus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  AllyKumari

  27.03.2017

  2,5 hvězdičky. Ačkoliv čas od času textem probleskne genialita a působivost Charlottina talentu, přeci jen je tato prvotina nudnou selankou prakticky bez jediného konfliktu, který by nějak výrazně zasáhl do osudu hlavní postavy. V knize je také jasně patrná Charlottina hořkost vůči jejím spolužačkám v bruselské škole, její předsudky, které stavěly anglické způsoby na všechny ostatní, a také její malá tolerance vůči katolictví (což ovšem u dcery anglikánského pastory nepřekvapuje). Kdyby nebyla autorkou knihy právě nejstarší Brontëová, dávno by se Profesor propadl do zapomnění. Naštěstí se Charlotte rozhodla napříště méně zaobírat porovnáváním sebe (neboť jak jinak vnímat její drobné, nepůvabné hrdinky) s krásnějšími osobami, upustila od ideje dokonale vznešeného muže bez záporných vlastností, a namísto rozumu prozkoumala vášně.

  Kozel

  08.01.2017

  Mně se Charlottina prvotina líbila. Je příběhem i vyprávěním sice jednodušší než její vyspělejší díla, přesto je tu vše, co mám na jejím stylu rád; tu lehkost, popis lidských nálad a citů, žádný přehnaný patos, humor. Hlavní postava a vypravěč v jednom, Crimsworth, je zvláštní charakter, jeho povaha je plná kontrastů, avšak díky tomu uvěřitelnější. Frances je děvče, které člověk každodenně potkává, ale málokdo si jí všimne. Ovšem Charlotte v předmluvě sama upozorňuje, že se bude jednat o naprostou obyčejnost=o) Skvělou postavou, ač svým způsobem okrajovou a nedotaženou, je Hunsden – totiž takový ten typ přítele, kterého známe všichni – nápomocný, ale se svým vlastním cílem; skeptik skrývající zklamání; přející, ale popichující; navenek pragmatik zlehčující citovost; cynik celoživotně hledající ideál. Oblíbil jsem si ho patrně pro to, že v mnohém mi připomínal mě samotného=o)

  paulinschildie

  11.10.2016

  Charlotte Brontë, Profesor. Na prvotinu to celkem ujde. Vyhovuje mi, že se autorka zaměřila víc na charaktery postav než na děj. Líbí se mi tento filosoficko-psychologický přístup. Jen mi šíleně vadí, že je kniha psaná v ich formě. Autorka kladla důraz hlavně na myšlenkové pochody hlavního hrdiny, který mi připadal přehnaně kritický ke svému okolí, až to hraničilo s pýchou. Ostatní postavy byly prezentovány jen z jeho pohledu, takže celý příběh vypadal dost černobíle, že on je ten správný a ostatní jsou hloupí a zákeřní. Taky mi vadil autorčin patriotismus a vlezlé prosazování protestantismu. Za mě 70 %

  Gity

  24.01.2015

  Příjemné čtení, nedosahuje však takových kvalit jako další knížky autorky, je znát, že se jedná o prvotinu, na které se autorka teprve "učí". Místy je kniha příliš rozvláčná a zavání nudou, celkově je to však milý a příjemně čtivý příběh dokumentující tehdejší dobu. Vracet už se k ní určitě nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

  vikimi

  04.08.2014

  Pěkný, pomalu plynoucí příběh bez přikrášlování či akčnosti děje. Je to pěkné, reálné i klidné a pohodové na čtení, neskýtá to ovšem tolik prožitku jako ostatní knihy od této autorky. Jsem ráda, že jsem to četla, myslím, že ale se k tomu už znovu nevrátím.

  Lucka Most

  14.04.2014

  no tak jsem dočetla 🙂 Brontëovou mám ráda, ale nemůžu si pomoct fakt jsem v tom viděla Eyrovou v mužském vydání – už jen ten začátek, kdy má dilema co se životem – jen jsem čekala kdy si dá inzerát 🙂
  Jinak celkem čtivé – místy rozvláčné – ale dá se to

  monushka

  25.08.2013

  Kniha psaná pohledem muže, který nám vypráví svůj životní příběh. Poutavé, ale na mě místy až moc detailní.

  kapllu

  26.05.2013

  Kdo v Profesorovi chce najít druhou Janu Eyrovou, asi se mu to nepovede, a já jsem jen ráda. Profesor je svěží a zajímavý příběh. Je příjemné vidět, jak se Frances mění a vyvíjí, aby nakonec skloubila vlastní ambice a pracovitost s rodinou a to tak, že ani jeden z nich se necítí podřadný.

  liskarysava

  26.02.2013

  Bylo to takové pomalé a dost ukecané, ale kupodivu se mi knížka dobře četla, není to vrchol autorčiny tvorby, ale líbila se mi.

  Graine

  15.08.2012

  Na této knize mě zaujalo především to, že vycházelo z autorčiných vlastních zkušeností. Sama Charlotta byla během studií zamilovaná do svého bruselského profesara. Příběh lásky učitele a žačky je zde popisován očima mladého profesora.

  bookcase

  01.02.2012

  Román se mi líbil, mám pro sestry Brönteovy slabost.

  kamise

  02.12.2011

  Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, příliš jsem od knihy nečekala. Přesto jsem byla zklamaná. Jednoduchý příběh by mi ani tolik nevadil (určitě mi připadal zajímavý přinejmenším po stylistické stránce), ale bohužel jsem naprosto nedokázala cítit sympatie s hlavními postavami knihy. Téměř není možné věřit, že z pera stejné autorky vzešla Jana Eyrová. Hrdinka této knihy – Frances – se jí nepodobá ani v nejmenším. Je nesmělá, zakřiknutá, v celé knize toho moc nenamluví, trpně se poddává svému osudu a čeká, zda ji někdo vysvobodí. Její protějšek – William – rozhodně není charismatický, jeví se jako podivně pragmatický a zároveň poněkud melancholický chvílemi až depresivní. Tyto postavy, obávám se, nedokáží ve čtenáři vyvolat potřebné sympatie. Trochu oživení vnáší do příběhu Williamův vztah s panem Hunsdenem, ale je to stále málo. Chybí zde síla ducha Jany Eyrové, jiskra, která přeskakuje mezi Janou a panem Rochesterem, živé rozhovory a alespoň občasná akce, celá kniha je jaksi rozvleklá, unylá a bez energie. Zcela jistě se k ní už znovu nevrátím a určitě namísto ní doporučuji "Janu Eyrovou", která je vrcholem autorčiny tvorby a k níž se budu ( jsem si jistá) vracet stále.

  zuzulique

  25.05.2011

  Jana Eyrová je samozrejme lepšia, ale i toto bolo príjemné čítanie 🙂