Probuzení Tmy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Probuzení Tmy

2. kniha série Probuzení Tmy (první díl v češtině nevyšel).
Klasický americký fantasy příběh konečně na našem trhu! Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.Susan Cooperová patří k několika málo současným americkým spisovatelům, kteří mají živou představivost, vypravěčské nadání i originální vize. Díky jim vytváří obraz rozsáhlého střetnutí mezi dobrem a zlem, který se stává srdcem velké fantasy. Autorka navázala na tradici klasiků žánru J. R. R. Tolkiena a C. S. Lewise, její román Probuzení Tmy z roku 1973 zcela jistě ovlivnil i J. K. Rowlingovou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Probuzení Tmy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Probuzení Tmy (0.00 EUR)


Stažení Probuzení Tmy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Probuzení Tmy (2.)

  Originální název:

  The Dark is Rising (2005)

  Žánr:
  Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Annkag

  22.07.2017

  Príbeh je velmi záujímavý ale vzhladom na to že od fantasy od prečítania Pána prstenov pred 15timi rokmi čosi očakávam ma to ani tak velmi nebavilo.Miestami boli opisy obsiahle a nudné a vobec som si to čo som čítala nedokázala predstavit.
  Aj ked može byt že ma kniha sklamal vzhladom k tomu že som ešte počas jej čítania v televízii videla film….

  jankaander

  18.07.2017

  Všechny díly mě bavily

  Luciana007

  20.12.2015

  Tak a je to dočtené. Jakmile jsem se odložila knihu, tak jsem si řekla páni. Na to, že je to tak stará kniha může stále, co nabídnout. Hltala jsem jí ke konci doslova jedním dechem. Škoda, že Jezdec neměl víc pole působnosti, ale to je asi tím, že víc fandím záporným postavám. Je to dobrá kniha na dlouhé zimní večery. Skvěle se mi četla, i když je pravda, že ze začátku to bylo trošičku nudné. Skvělá kniha, která má na rozdíl od některých moderních knih 21.století své nezapomenutelné kouzlo. Sice ne každému se zavděčí, ale určitě se k ní zase někdy vrátím, a třeba najdu něco, co jsem přehlédla. Ještě téhož večera jsem se vrhla na další díl ze slibným názvem Morana. Škoda, že první díl této série u nás nevyšel, to bych se alespoň dozvěděla víc o Grálu.

  Luciana007

  19.12.2015

  Pardon, ale tato série byla dřív než nějaký Harry Potter…stačí se kouknout po internetu, a hned zjistíte, že tyto knihy, které vyšli teď jsou nové vydání. Takže podle mě se tady opičila trochu Rowling. První díl Probuzení tmy vyšel roku 1973, ale první díl Harry Potter a Kámen mudrců roku 2000, takže mi tu laskavě neodsuzujte Susan. Opičila se Rowlingová ne Susan…tohle nikdo nepopře. Série Probuzení tmy byla první, než série Harry Potter. Tečka.

  Knížku čtu, a řeknu vám v mnohých směrech se mi líbí víc než Harry Potter. Jinak kdyby jste mi nevěřili, že je Probuzení tmy mnohem starší, než Potter(který má také něco do sebe, a má v sobě jisté kouzlo, ale stále je mladší než Will), tak zde je odkaz:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Susan_Cooperov%C3%A1

  Ještě k filmu. Film jsem viděla dřív než jsem četla knihu, ano v některých směrech se mi moc líbí. Třeba Jezdec se jim povedl. Byl přesně temný jak jsem si ho představila, ale nějak popletli koně 😀 Dalo by se říct, že si film utvořili podle svého, a na knížku nebrali žádné ohledy, ale nevadí dá se to přežít. Jinak první v této sérii jsem četla Šedého krále, aniž bych věděla, že jsou ještě nějaké další díly, až později jsem našla na internetu, že jsem četla třetí díl 😀 Jinak knihu zatím nemám dočtenou, ale brzy budu u konce. Stejně se mi, ale moc líbí. Jen mě mrzí, že první díl nevyšel v češtině…škoda..hned bych si ho koupila.

  julliette

  27.12.2014

  je to celkem dobrý příběh

  Falquar

  01.11.2014

  Dobro a zlo, kouzla a čáry, chlapec a předurčení… Nezní to kapku povědomě? A přece, přece se Cooperová vytasila s něčím zvláštním, něčím, na co nalákala čtenáře jako mouchy na med – musela, protože proč by to jinak kdo četl? Další Harry Potter, mávli by lidi rukou, případně by si vzpomněli na nějaký méně profláknutý ekvivalent toho slavného jména. Takže – čím to?
  Mne osobně zaujalo to, co mě před léty přinutilo Tmu odložit v půlce – nervy drásající prostota. Žádná bohatá slovní zásoba (každá druhá věta lpí na slovesu "být"), žádné patřičně hluboké postavy (hodný, zlý, hodný, zlý, a tenhle tady, to bude klišé; nebožák s pohnutým osudem, jehož trestuhodné činy rozhodně nelze odsuzovat), osudovost bránící výraznějším dějovým zvratům aka twistům (Wille, jsi poslední z Dávných, narodil ses tak a fakt s tím nic neuděláš), a co je vrchol všeho – žádné barvy! (Světlo, tma. Bílý kůň, černý kůň. Sníh, kouř. Husy, havrani.) Na druhou stranu, takovýto styl umožňuje efektivně stručné popisy čehokoli ve dvou třech větách. A tahle stručnost dodává příběhu život, chuť, cit, sílu okamžiku. Musím souhlasit – ten sníh byl tak úžasně opravdický, až z něho zábly prsty.

  nicandra

  09.04.2014

  A já musím říct, že mě to bavilo. Příběh není nijak složitý a čte se dobře. Velice oceňuji autorčinu schopnost vykreslit pocity, emoce, atmosféru. Docela jsem ten sníh cítila.

  snilek.holka

  30.03.2014

  Mě to …nebavilo. Možná je to i tím,že jsem to nezvládla do číst , ale po několika desítkách stránek jsem to prostě vzdala…

  Lenna75

  28.07.2013

  Zajímavá kniha, která se snadno čte a naplní zábavou celý den!

  Hanyuu-hime

  13.07.2013

  Podle předchozích komentářů to očividně není špatná knížka. Já nehodnotím, jelikož jsem to nezvládla do konce.
  Ano, začátek je totiž vážně nezáživný, ale do jaké části knihy až sahá? Pročetla, lépe řečeno možná prokousala, až jsem si div nezačala kousat vlastní nohy, jsem se ke sté straně a stále nezaznamenala jediný náznak něčeho, co by mě bavilo nebo nějak nutilo, abych četla dál. Samozřejmě…co je sto stran? Vlastně nic, ale tady je to sakra už skoro polovina knížky!!
  Je plno knih, které mají pomalejší rozjezd a třeba přibližně těch prvních sto stran se vážně nic moc neděje, ale u knihy, která jich má jen něco přes 200 už bych prakticky v polovině čekala, že se něco dít bude…prostě něco, vážně bych dala všechno za cokoli. Ale nedočkala jsem se toho.

  Možná tomu někdy příště dám ještě šanci… a možná také ne, uvidíme, nejspíš to není nic pro mě.

  Adele02

  16.05.2013

  Oká, nechala jsem si to proležet v hlavě a měním hodnocení na tři hvězdičky.
  Ačkoli jsem původně viděla film, což u mě tak obvyklé není, musím říct, že knížka docela zklamala. Bylo pro mě těžké představit si Willa, jak žije v moderní době.

  sirek

  21.02.2013

  Výborná klasická, temná fantasy s docela nezajímavým začátkem. Krásně se to čte. Na to že to autorka napsala teprv v polovině 20. století, hezky zapadá do současnosti. Film tak dobrý není ale není špatný. Jsem rád že to nedělali tak velkolepě jako třeba Letopisy Narnie, kde byl Aslan spíš polobůh. Zkrátka: dobrá knížka a doporučuji každému.

  joni

  02.06.2012

  Napětí, tajemno,… naprosto skvěle napsaná kniha. Nedoporučuji ale její filmovou verzi. Ta nestojí za nic…