Přízraky, zázraky & spol. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Přízraky, zázraky & spol.

Sborník převážně anglosaských strašidelných a duchařských příběhů bude potěšením pro každého milovníka literárního strachu a tajemna. Vedle velkých jmen tohoto stále oblíbeného žánru, jako jsou Ambrose Bierce, Walter Scott, William Hodgson či Robert E. Howard, zde najdeme i literární rarity z pera zapomenutých autorů – Richarda Middletona, Margaret Olliphantové či Edwarda Lucase Whitea. Většina povídek vychází v češtině poprvé. Sborník je doplněn komentářem k jednotlivým povídkám a pojednáním o strašidelné literatuře, a navazuje tak na úspěšnou antalogii Strašidla, duchové & spol.Kniha v českém jazyce!


Stažení Přízraky, zázraky & spol. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Přízraky, zázraky & spol. (0.00 EUR)


Stažení Přízraky, zázraky & spol. zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Horory
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  OSTROVID

  05.02.2016

  Další z výborných hororových sbírek obsahující parádní povídku Soudcův dům a mnoho dalších. Jedná se převážně o duchařinu.

  jardadr

  14.01.2014

  Tuto sbírku považuji za poněkud slabší, než předchozí Strašidla, duchové a spol. (Navíc mě přijde, že muselo dojít k nějaké záměně titulů knih, protože rozhodně tato kniha by se více měla jmenovat výše zmíněným názvem, protože prakticky celá se zabývá duchařinou). Možná mohl být Ondřej Muller trochu přísnější při výběru povídek. Osobně si tedy myslím, že u W. Hope Hodgsona by rozhodně šlo najít lepší práci než Hvízdavý pokoj a Otevřené dveře Margharet Oliphantové také nepovažuji za nějaké mistrovské dílo – ty strašně natahované dialogy a monology, kdy se např. nejméně desetkrát zmiňuje, že jestli se to hrdinovi nepodaří, jeho synek zemře, i když nevíte proč by měl umírat, když se mu nic neděje, neuvěřitelně nudí. Naštěstí její druhá povídka Okno se mi zase naopak velice líbila svojí podivnou atmosférou a skvělým nápadem, jako by ji ani nepsal stejný autor. Takže mám za to, že by se i u této autorky dalo hledat a vybírat.
  Každopádně jistoty jako Ambrose Bierce, Bram Stoker, u nás dosud neznámý R.W. Chambers s ukázkou ze své slavné knihy Král v žlutém, anebo fantastický E.T.A. Hoffmann málokdy zklamou, takže literárního potěšení i příjemného pocitu z neznáma si užijete dosytosti.

  eraserhead

  17.07.2013

  Duchové, podivné bytosti a podivná místa v těch nejklasičtějších podobách, aneb stará dobrá atmosférická klasika zklame jen málokdy. Ani jedna povídka není špatná, od lehkých nadprůměrů, hlavně lehce, ale opravdu jen lehce erotizujícího EVELININA NÁVŠTĚVNÍKA, velmi zvláštně pojaté CESTY ZALITÉ MĚSÍCEM nebo VĚTRU V RŮŽOVÉM KEŘI až po silné nadprůměry: napínavé, jen zbytečně moc dlouhé OTEVŘENÉ DVEŘE, SOUDCŮV DŮM, HVÍZDAVÝ POKOJ, westernově-fantasticko-dobrodružné ÚDOLÍ ZTRACENÝCH, klasicky táborákovou KVÍLÍCÍ STUDNU až po nejistě podivný ZAŘÍZENÝ POKOJ. K naprostým peckám řadím mysteriózně makabrózní ŽLUTÉ ZNAMENÍ, jednoduchý, klasický a proveřený, přesto (nebo právě proto) vynikající PŘÍBĚH ZE ŠKOLY, nebo patrně nejlepší a nejpůsobivější povídku antologie, výtečnou moderně-gotickou, pohlcující, živou, strhující žánrovou perlu jménem PAN JONES. Vskutku výborná, zajímavá a uchvacující práce, počínaje výstižným a trefným úvodem, přes povedený výběr povídek, krásně napsané medailonky autorů a autorek a perexy k povídkám až naprosto výbornými, strašidelnými a mrazivými ilustracemi konče.

  Targa Dall

  06.06.2013

  Špička. Až na jednu trochu táhnoucí se povídku (Okno) svižné a zábavné příběhy. Spousta různých motivů. Zdařilý výběr. Dávám 4 bludišťáky 🙂

  corvo

  21.01.2013

  Dle mého názoru a vkusu je nejlepší povídkou Údolí ztracených od R. E. Howarda. Skvěle poskládaný mix westernu s hororem, ve kterém se pronásledovaný na útěku před bandou pronásledovatelů střetne v podzemním jeskynním systému s národem zdegenerovaných žravých humanoidních mutantů. Tomu se v našich krajích říká dostat se z deště pod okap.

  Robert Cambert

  10.09.2011

  Ve výboru se nachází Hoffmannova mistrovská povídka – Pustý dům (Ode Haus): spojuje všechny motivy, které autor po desetiletí pracně hledal ve svých rozsáhlejších pracích – enigma prostoru, deformace reality prostřednictvím nespolehlivého vyprávění, směšného hrdinu (jak jej známe z Burtonova Sleepy Hollow, nebojím se toho srovnání) a nenormální krásku poeovského střihu. Děj je však spíše labyrintem než točitým schodištěm hrůzy, takže nemusí nadchnout každého.

  Dvířka

  06.07.2011

  Skvělá duchařská sbírka. Četla jsem ji hned dvakrát a z některých povídek jako: Otevřené dveře; Cesta zalitá měsíce; Výběrčí dům nebo Strašidelný dům vám naskáče husí kůže. Stačí ta správná atmosféra tmavého pokoje a povídky z 19. a 20. století vám nastolí tísnivý pocit, jaký si přeje mít každý čtenář tohoto žánru. Alespoň u mě to tak je. 🙂