Princezna Pampeliška Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Princezna Pampeliška

Jak už napovídá název, jedná se o pohádku, ale úplně "čistá" pohádka to není. Autor ji vypráví ze svého pohledu jako něco, co zažil a ke konci nám sděluje, že takové princezny Pampelišky, hloupé Honzy, lidi z Kocourkova, pyšného prince, smutného otce a starostlivou matku přece najde ve svém okolí. V pohádce nepoužil ani jednu nadpřirozenou postavu.
Mluví sice k dětem, ale vypráví "skutečný" příběh.
Je o Pampelišce a Honzovi, kteří se společně vydají do světa poté, co Pampeliška uteče z domu, protože ji její otec – pan král chce provdat.
Do světa se vypraví zjara a domů se vrací až na podzim, kdy pampelišky odkvétají a takový je nakonec i Pampeliščin osud – vítr ji odnese někam do nebe. I když je Honza silák, zjistí, že všechna jeho síla je teď Pampelišce málo platná.Kniha v českém jazyce!


Stažení Princezna Pampeliška zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Princezna Pampeliška (0.00 EUR)


Stažení Princezna Pampeliška zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Pro děti a mládež, Pohádky
  Vydáno: , Orbis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  ivanaga

  12.01.2016

  Je to kniha, kterou si pamatuji z dětství. Je jiná, než ostatní pohádky. Knihu dostala moje máma ke svým 5.narozeninám od své maminky. Ta pak za 4 roky zemřela. Tak nevím, jestli to už tušila a kniha byla jakousi plánovanou předzvěstí. Jisté však je, že dříve byl život drsnější a ač se kniha jmenuje Princezna Pampeliška, není to pohádka, ale spíše smutná alegorie reality.
  Jazyk mi připomíná výrazy naší babičky, děj je velice přímočarý a prostoduchý. Je to nepřenosný doklad doby. Dříve to byl pojem, každý tuto knihu znal a myslím, že byla i zfilmována. Vlastní kniha má příjemný vizuální styl, krásné ilustrace a velká písmena pro malé čtenáře. Je však neskonale smutná. Je to knížka o smrti a zlém světě pro děti. A ještě jedno mi zpětně došlo. Je ryze česká, napsaná z pozice utlačovaného prostého člověka. Skvěle vykreslené charakteristické rysy toho národa.

  Cat.ka

  09.01.2016odpad!

  Tahle knížka se mi vůbec nelíbila hlavně ten konec.Nemám z toho dobrej pocit

  reader.007

  26.06.2015

  Když pominu pitomou anotaci u vydání z roku 1957 která vyžvaní dopodrobna všechno co je obsahem knihy, nezbývá mi než dodat že jako pohádka to absolutně selhává. Navzdory postavám které si lze oblíbit nedojdou tyto zaslouženého štěstí ale hořkého konce. To by pro dětského čtenáře bylo poněkud zklamání a pochybuji že by se pak dokázal povznést natolik, aby ocenil i několik nikoliv hloupých pasáží, byť drobet morbidních. Třeba:
  "Mladí a šťastní lidé rádi zapomínají, co bylo předtím, a nemyslí na to, co bude potom. Jim stačí okamžení, ale potom bývá probuzení z vší té radosti tím žalostnější…"
  A nebo:
  "A věřte zkušenému: po mámě se člověku stýskat nepřestane, i kdyby byl už sebestarší a ta drahá zlatá máma byla léta a léta tam venku na hřbitově pod drnem zeleným… Važte si, děti, své mámy, dokud ji máte na živu!"
  Dodatek: Moje dcera se knížky chopila zaujata půvabnými ilustracemi M. Fischerové – Kvěchové, proto si ji také nejprve prolistovala aby si je prohlédla a protože tak zjistila jak knížka dopadne, odložila ji nakonec nečtenou.