Princ se žlutou hvězdou Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Princ se žlutou hvězdou

Život a podivuhodná putování Petra Ginze… z Prahy přes Terezín a Birkenau do Vesmíru a dál

Kniha přibližuje život a tvorbu nadaného pražského chlapce, který byl jako židovský míšenec v roce 1942 internován v terezínském ghettu a později, v necelých 17 letech, zavražděn v plynové komoře koncentračního tábora Birkenau. V Terezíně organizoval vydávání tajného časopisu Vedem.
Jedna z jeho kreseb se proslavila, když ji s sebou do vesmíru (na palubě raketoplánu Columbia) vzal první izraelský kosmonaut.
Kniha přibližuje Petrovu rodinu, dětství, život v protektorátní Praze i aktivity v Terezíně. Podrobně se věnuje organizaci výchovy chlapců na domově 1 v terezínském ghettu, vč. vývoje dětské samosprávy i každodenním reáliím života v ghettu.
Autor vytvořil neuvěřitelně čtivý příběh, napínavý a navzdory tragickým reáliím prodchnutý nadějí a životem. Vzhledem k tomu, že jde o historickou biografii, je atraktivní vyprávění doplněno řadou autentických historických textů i obrazových materiálů, které dosud nebyly publikovány a které vycházejí poprvé díky spolupráci a přispění muzea Yad Vashem v Jeruzalémě, Židovského muzea v Praze a řady dalších institucí a osobností, včetně Petrovy sestry Chavy Pressbureger.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Princ se žlutou hvězdou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Princ se žlutou hvězdou (0.00 EUR)


Stažení Princ se žlutou hvězdou zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Geum
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  valsoraj

  10.11.2014

  Františkovi Tichému a spol. se povedlo vytvořit velmi silný příběh, který nutí se zamýšlet a místy až žasnout nejen nad hloubkou a vyzrálostí myšlenek a ducha, ale i výtvarným a literárním talentem Petra Ginze, Hanuše Hachenburga a dalších, tehdy 13-16 letých, kluků. Přestože víme, že Petr skončí zanedlouho svoji pozemskou životní pouť, nepůsobí na čtenáře kniha depresivně. I díky časovému přesahu Petrova uvažování, se otázce, jak by prožíval tento pozitivní, přemýšlivý a nadaný mladý člověk svůj život dál, nevyhne asi nikdo.
  Pokud si chcete zážitek z knihy prohloubit (sama o sobě je ale kniha hodně emotivní), doporučuji, kromě návštěvy Muzea ghetta – domov, kde chlapci bydleli a dalších terezínských míst, o nichž Petr vypráví ve svých Toulkách, na které přehledně navedou stránky vedem-terezin.cz i stránky terezinskastafeta.cz (např. hymna Škidovců mp3 ke stažení) a petrginz.cz.
  Související knihy: Je mojí vlastí hradba ghett?, Deník mého bratra, Jakob Edelstein, Republika ŠKID.