Předčítač Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Předčítač

Bernhard Schlink si románem Předčítač (Vorleser, 1995) získal světovou proslulost. V rovině osudového milostného vztahu v něm zpracoval čtenářsky přitažlivým způsobem téma německé viny za zločiny druhé světové války. Příběh mladíka zamilovaného do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dovídá teprve později, byl přeložen do sedmatřiceti jazyků a zfilmován. Stejnojmenný snímek byl v roce 2009 nominován na pět Oscarů a představitelka hlavní ženské role Kate Winsletová získala Oscara za nejlepší herečku.Kniha v českém jazyce!


Stažení Předčítač zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Předčítač (0.00 EUR)


Stažení Předčítač zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Vorleser (1995)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (129)

  Přidat komentář

  ondras666

  včera

  Na knihu jsem se dlouho chystal a těšil, ale svým způsobem mě zklamala. Příběh byl vcelku jednoduchý, svým způsobem předvídatelný. Jen ten závěr byl dost strohý a trochu jsem ho nečekal.
  Příběh mladého zamilovaného kluka, který si svůj kříž ze vztahu s Hannou nese celý život. Dle mého trochu přeceňovaná kniha.

  ChristineDaee

  15. března

  Pod takýmto vzťahom chlapca so so skoro štyridsiatničkou som si vždy predstavovala niečo nechutné, kniha ma nepresvedčila o tom, že to tak nie je, ale nechala ma rozhodnúť sa, preto ju vysoko oceňujem. Áno, bol s ňou šťastný, ale už nikdy si nedokázal vytvoriť funkčný vzťah s inou ženou. Bola to jej vina ? Môžete si vybrať. Samotné úvahy o hrôzach nacizmu a ako sa s tým majú vyrovnať potomkovia sú veľmi pôsobivé a odôvodnené. Veľmi ma zaujali ,,prestrihy” do minulosti, boli neuveriteľne plastické. Hrôza a špina sú jemne prepojené s krásnou prírodou, dobrými knihami a porozumením. V diele boli dva dejové zlomy, ktoré so mnou otriasli, ale nebudem ich opisovať, ak to bude čítať niekto, kto sa na knihu len chystá. Knížočka na jeden deň, ktorá s vami ostane do konca života.

  Sabinaski

  07. března

  Ač romány o lásce moc nemusím a navíc věkový rozdíl zprvu patnáctiletého kluka s o dvacet let starší paní není zcela normální, kniha je to excelentně propracovaná. Téma židovství, koncentračního táboru, nacismu, lži a bezmocnosti je vždycky ošemetně smutné, ale do toho ona myšlenka předčítače krásně smutná. Tedy při svém sexuálním poměru (nebo vlastně před) musí Michael vždycky předčítat Hanně náročná literární díla. Hanna zmizí a Michael zjistí, že neuměla číst. O několik let později, když je Hanna ve vězení, jí posílá namluvené nahrávky knih a Hanna se tak učí číst. Je pěkné, jak tak smutnou knihu zachrání něco tak krásného.

  Dagmar23

  10. února

  Výborná kniha, dobře postavený příběh, avšak úkol čtenáře je spíše přemýšlet nad úvahami vypravěče a jeho myšlenkovými pochody, než se ponořit do příběhu. Tím chci říct, že knížka mě skutečně zaujala a dojala, ale větší její část je věnována úvahám, ta menší příběhu, což sice u mě nestrácí body za kvalitu počteníčka, ale některým lidem by nemusela občasná náročnost vyhovovat, je tedy potřeba se na ni připravit 🙂

  leuska

  07. února

  Tahle kniha mi roztrhala srdce na tisíc kousíčků… Minimum dialogů postav – což mi vůbec nevadilo, ale celá kniha je spíš takového psychologicko-filozofického rázu, kde hlavní postava promlouvá spíše se sebou samým a to se mi líbilo.
  A teď se půjdu kouknout na film ať mám úplné porovnání :).

  pavlinda

  01. února

  Tahle knížka na mě zapůsobila nečekaně silně-rozhoduji se,jestli se mám podívat i na film,protože většinou je to zklamání.

  Babo

  29. ledna

  Myslím,že už vše bylo níže řečeno .
  Námět byl určitě zajímavý ,ale asi bych uvítala kdyby byla kniha obsáhlejší.
  Je to možná tím,že mám ráda pěkně vypasené knihy.

  Lily101

  18. ledna

  Velice těžko se mi pro toto dílo hledají slova. Perfektně psychologicky vykreslené. Mladí studenti odsuzující úplně všechny, jež v období druhé světové války v Německu(možná nejen tam?) žili. A pak..vztah, kde věková "bariéra" činí jedenadvacet let. Evidentně hodně silný. Přihláška Michaela Berga do semináře na právnické fakultě a už se začíná rozjíždět spirála. Spirála náhlého procitnutí, odhalení, viny a výčitek svědomí. V průběhu protkané myšlenkami, které stojí za to si přečíst.

  Druhá část mi připadala pomalejší a tak temná, že by člověk knihu nejraději odložil. Aby vyčpěla jednotlivá slova během procesu, ačkoliv se tak zcela logicky nemůže stát. Do hodnocení jsem zohlednila to, že jsem druhou část viděla před cca dvěmi lety(tedy před četbou) zfilmovanou, takže můj dojem je možná zapříčiněn tím, že už jsem alespoň zběžně věděla, co se bude dít. Co bych naopak vyzdvihla, ale v rámci ocenění hvězdiček nemůžu, bylo užití pojmu "klauzury", což mě opravdu potěšilo.

  Evaho73

  21.12.2017

  Pobúrenie, pohoršenie, rozhorčenie…
  Aj tieto emócie vo mne zo začiatku vyvolal tento kontroverzný príbeh.
  Pri jeho čítaní som si najskôr kládla otázku "čo týmto asi chce autor povedať"? Po dočítaní knihy mi to docvaklo a musím skloniť pred autorom hlavu.
  Geniálne vystaval charaktery postáv aj dejové línie tak, aby predstavovali akýsi obraz celej spoločnosti, v ktorej hlavní predstavitelia žili.
  Ona bola chladná a bezcitná minulosť s hendikepom, ktorý skrývala za využívanie slabosti iných a neváhala pritom ísť aj za hranice morálnosti.
  On predstavoval súčastnosť aj budúcnosť zároveň, ktoré si minulosť opantala, dostala sa mu pod kožu a bol jej ďalšou obeťou.
  Autor vykreslil pocit viny a snahy zmazať alebo zmierniť hriechy minulosti jednotlivcov, celej spoločnosti….ale da sa to vôbec?

  Leenah

  15.12.2017

  Úžasně vystavěná kniha zabývající se několika rovinami válečné a poválečné doby. Autor psychologicky vykresluje otázku milostného poměru mezi mladým klukem a starší ženou, zároveň dokládá mezigenerační problémy (postoje dětí válečné generace, odsouzení a hanba) a nabízí naprosto jiný pohled na pohnutky dozorců koncentračních táborů i právníků, kteří se pak procesy s nimi zabývali. Mě se obzvlášť dotkla pasáž řešící právo na sebeurčení – do jaké míry můžou druzí lidé zasahovat do našich životů, i když k tomu mají třeba dobré motivy a nám by to z jejich pohledu pomohlo? Za mě rozhodně 5 hvězdiček – mám ráda knihy této tematiky a pojetí Předčítače mi nabídlo ještě mnohem víc, než jsem kdy četla.

  "Četl jsem znovu Odysseu, kterou jsem poprvé otevřel ve škole a uchoval si v paměti příběh o návratu domů. Není to však příběh o návratu domů. Jak by mohli Řekové, kteří věděli, že do stejné řeky nelze vstoupit dvakrát, věřit na nějaký návrat domů. Odysseus se domů nevrací proto, aby zde zůstal, ale aby se opět vydal na cestu. Odyssea je příběh pohybu, zároveň cíleného i bezcílného, úspěšného i marného. Co jiného je historie práva!"
  "Říkal jsem si, že když se propásne správný okamžik, když se někdo něčemu až příliš dlouho vzpírá, je na vše pozdě, i když to dohání vší silou a přijímá s radostí. Nebo snad neexistuje příliš pozdě, ale jen pozdě a to je vždycky lépe než nikdy? Nevím."
  "Vždycky jsem měla pocit, že mi beztak nikdo neporozumí, že nikdo neví, kdo jsem a co mě k tomu či onomu přivedlo. A víš, když ti nikdo nerozumí, tak potom po tobě nemůže ani chtít, abys mu skládal účty."

  Spousta geniálních a hlubokých myšlenek….

  mirkoczentovic

  07.12.2017

  Pozor, obsahuje spoilery:

  Veľmi dlho som váhal medzi 4* a 5*, niekoľko drobných výhrad však zavážilo v neprospech plného počtu.

  Hoci Schlink postavil román z rozhodujúcej časti na Michaelových myšlienkach a pocitoch, jedno mi ani po dôkladnom prečítaní jasné nebolo: Prečo sa Michael v rozhovore so sudcom ani slovom nezmienil o Hanne? Išiel za ním s pocitom, že musí zabrániť chybnému verdiktu, lenže rozhovor na pojednávanie nemá ani ten najmenší vplyv, keďže spolu preberajú školu a právnické skúšky. Prečo mu teda priniesol toľkú úľavu?

  Eeli

  05.12.2017

  Děj knihy je více méně nijaký, přesto se ale jedná o skvělou knihu, která má hloubku a vede k zamyšlení se nad lidskými pohnutkami, vztahy, vině a odpuštění. Příběh poskytuje prostor k vžití se do obou postav a subjektivnímu hodnocení jejich počínání. Nečekejte akci, napětí apod., ale spíše prostý popis událostí v jejich přirozeném plynutí a cestu do nitra člověka.

  Katka81

  19.11.2017

  Hodně zajímavá kniha, zajímavý styl vyprávění.

  Zuzvil

  18.11.2017

  Po knížce bych pravděpodobně nesahla, kdyby se mi nehodila do Čtenářské výzvy…jak jsem teď rada. Hrozné zajímavá věc, chvilkama mi vadilo, ze autor více "neprožíval" některé důležité pasáže, ale pak mi zase naopak přišlo, ze taková ta stručnost a surovost knize dodává to potřebné. Velice mě zaujal námět knihy a celá její pointa. Kniha je svým specifickým způsobem velmi silná a vede k mnohým otázkám a zamyšlením.

  nelly2712

  12.11.2017

  Normalne bych si to asi neprecetla, ale delala jsem na to seminarku a prijemne me to prekvapilo. Film i kniha jsou fakt dobre, precetla jsem ji za jeden den. Dej je dobry, ale nectete si antonaci vzadu na knize jelikoz vam to zaspoileruje. Je to reozdelene na tri casti – ta prvni byla bezkonkurencne nejlepsi, ale jak rikam, napr do ctenaraku fakt doporucuji:)

  Šura

  05.11.2017

  Tak to bylo fajné. Je jen velmi málo filmů, které by mě, oproti literární předloze, nezklamaly. Předčítače jsem asi před pěti lety viděla a nyní se ke mně dostala i kniha. Už jsem zapomněla, jak to s Hannou po procesu bylo, takže kniha mě velice chytla a za dva dny jsem ji přečetla. Myslím, že mi nadlouho uvízne v paměti.

  Disease

  18.10.2017

  Ze začátku víceméně banální příběh, který je ale skvostně odvyprávěný. Ve finále kniha nutí k zamyšlení. Rozhodně jedna z těch, ke kterým se budu vracet, protože pointa mi byla známá i při prvním čtení a rozhodně to nevadí.

  Jana283

  09.10.2017

  O dobru v nás. O zlu v nás. Kdo hodí kamenem?
  Nádherné čtení.
  Miluji knihy, které dokáží položit tolik otázek.

  Viky007

  08.10.2017

  Předčítač je zvláštní kniha, ale v dobrém slova smyslu. Byla plná filozofických otázek o dobru, zlu, vině i o životě jako takovém. Zasloužila si Hanna Schmitzová takový osud? Těžko říct. Nic není černobílé. A právě proto se mi tato kniha tak líbila. Ukazuje, že je potřeba se dívat na danou věc z různých perspektiv.

  Anna 13

  17.09.2017

  Upřímně se mi více líbil film s úžasnými herci a s emocemi, které dokázal v divákovi vyvolat. Spoustu otázek, které se vám při jeho sledování vyrojí v hlavě najdete v této knize, i když odpovědi jaksi nejsou možné.
  Kniha mne nezklamala, ten příběh mne velmi zasáhl. Líbilo se mi, že se filmové zpracování dost drželo literární podoby.

  Kniha je silná a já věřím, že mnohem více ji prožiji za pár let, až budu ještě o něco starší a vyzrálejší.
  Knihu rozhodně doporučuji, stojí za to, aby se vám vryla do srdce.
  Celá recenze na mém blogu: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/predcitac-bernhard-schlink

  Aimee1

  07.08.2017

  Přečteno rychle a zaujatě. Bohužel jsem měla tu smůlu, že jsem první viděla film, takže jsem si představovala postavy z filmu. Nicméně i tak mohu opět konstatovat, že jsou věci, které film nedokáže tak vystihnout – jako třeba vnitřní pochody předčítače. Je to rychlá, ale velmi zajímavá četba, která ukazuje, že nic není černobílé…

  Barbucha12

  01.08.2017

  Kniha přečtena jedním dechem.

  Hathor89

  31.07.2017

  „ … Vyrovnal jste se s tím, že vás v patnácti … „ Knihu jsem četla už podruhé kvůli zájmu o problematiku vyrovnání s minulostí a teprve teď mě zaskočilo, že hlavní protagonistka vlastně svého předčítače zneužívala, prvně mě to, nevím proč, tolik nezaujalo. Ale tato kniha je přínosná kvůli něčemu jinému, přináší mnoho otázek k zamyšlení. Je možné vyrovnat se s nepříjemnou minulostí lidí, které milujeme? A co teprve ta generace, která onu dobu nezažila? Má vůbec právo odsuzovat lidi k hanbě za něco, co si nevyzkoušela na vlastní kůži? Má přistoupit na teorii o kolektivní vině, nebo sledovat individualní míru provinění? Je vůbec možné takové závažné činy odpustit? Je možné soudit ty, kteří byli pasivní a o politiku se nezajímali (jako většina lidí dnes)? … Všichni by si měli položit stejnou otázku, kterou Hanna položila soudci: „A co byste dělal vy?“ Ale nikdo si nemůže odpovědět, protože to nezjistí, dokud to nezažije … Většina lidí jednala na základě rozkazu, s kterým třeba i nesouhlasili, ze strachu, neuposlechnutí se trestalo … Možná se dotknu spousty lidí, ale nevím, proč s takovou vervou nestíháme zločince z doby socialismu, když se o to pokusíme, také dochází ke střetu generací.

  Gabba99

  28.07.2017

  Moc pěkná kniha,která nabízí spoustu hlubokomyslných myšlenek k zamyšlení.

  ajasin

  25.05.2017

  Kniha o vyrovnání se poválečných generací Němců s nacistickou minulostí svého národa. Kniha nabízí pohledy z mnoha stran a vybízí k zamyšlení. Hlavní dějovou osou je milostný příběh zralé ženy a velmi mladého chlapce.

  Klára2216

  03.05.2017

  Upřímně jsem čekala od tohoto díla více. Mám rada romány ze druhé světové války, a zvlášť když jsou v něm vzpomínky na tuto dobu. Ale čekala jsem, příběh který me chytí za srdce, bohužel moc toho vr mně po přečtení nezůstalo. Zklamalo mě to.

  konicekbily

  17.04.2017

  Zdaleka to není čtení jenom o lásce, zdaleka to není čtení jenom o válce, zdaleka to není čtení o vztahu a odpovědnosti. Je to moc hezká novela o životě nutící k zamyšlení. "co bych asi dělal já v situaci každého z obou hrdinů?" a k dalším otázkám například "jaká rozhodnutí jsem udělal v podobných situacích v mém živoě JÁ?".

  ibrahimgilbert

  22.03.2017

  Předčítače jsem přečetla během jednoho dne a naprosto mě tato kniha odzbrojila. Věděla jsem zhruba, o čem kniha je, ale že mě takto zasáhne, jsem si nedokázala představit. Příběh, který je čtenářům "předčítán" s lehkostí až jakousi jemnou lhostejností, se spoustou filozofování a mnoha otázkami, které vás nutí přemýšlet. Příběh, ve kterém se potkají dvě osoby, věkově i myslenkově odlišné, které se spojí a zůstanou poznamenány svým vztahem, svou minulostí i svou budoucností. Místy mi otupění vypravěče připomnělo Cizince, až mě z toho mrazilo.
  Předčítač je nádherná, poutavá, smutná kniha, která ve mně vzbudila mnoho pocitů, v prvé řadě však pochopení. Donutila mě smát se, ale i brečet, a za to jsem vděčná.

  HDosoudilová

  15.03.2017

  Předčítač mě lákal už delší dobu a teď se mi navíc hodil i do Čtenářské výzvy. Knihy na toto téma čtu celkem často, nicméně tato mě zrovna moc neoslovila. Na můj vkus zde je málo děje a taky se mi nečetla úplně nejlíp.

  Beky

  11.03.2017

  Rychlé, svižné a poutavé čtení o lásce dvou odlišných lidí s neuvěřitelným námětem k zamyšlení.