Pramen Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pramen

Obálkový podnázev: román o zrodu a rozkvětu judaismu.
Od současných archeologů, provádějících vykopávky na lokalitě Makor, se Michener vrací v čase zpět k nejrannějším počátkům židovské víry před tisíci lety. Obsažena je tu celá historie židovstva: prvotní náboženské představy, přechod k monoteismu,život dávných hebrejských kmenů a jejich pronásledování, vliv křesťanství, křížových výprav a španělské inkvizice, až po zrod moderního Izraele a současný blízkovýchodní konflikt. Očima archeologů – irského katolíka z Chicaga, Araba žijícího v Izraeli, německého Žida, jeho izraelské snoubenky a bohatého Američana, který vykopávky financuje – spatříme panorama židovských dějin, plných vášní, bolesti a nezměrné víry.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pramen zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pramen (0.00 EUR)


Stažení Pramen zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Source (1965)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Berenica

  25.09.2017

  Fantastické dílo

  Jonna

  13.11.2013

  Vynikající kniha nejen o židovství, ale spíše o zrodu náboženství. Až z téhle knihy jsem pochopila z čeho jednotlivá náboženství vycházejí, a v čem se zásadně rozcházejí (kupodivu toho není až tolik). Dočetla jsem se nová fakta o křižáckých výpravách, o talmudu, o islámu o Arabech, Židech, a v neposlední řadě o Izraeli a Palestině.
  Ač jsem ateista a kniha je se svými osmi sty stránkami drobného textu docela náročná, četla se mi velice dobře, protože veškerý text (až na drobné výjimky na konci knihy) je vložen do zajímavého (místy až drsného) příběhu.
  Konec knihy je spíš polemikou o budoucnosti Izraele, ale to se dá vzhledem k vzniku knihy (1965) celkem pochopit.

  Chana

  10.03.2013

  Kniha je nesnesitelně krvavá, žel to není vina autora, ale skutečných dějin:( Nicméně ani těch cca 600 stran, kterými jsem se prokousala mě nenadchlo. Knihu jsem nedočetla, snesla jsem popisy vraždění ve starověku, snad proto, že je tak daleko, ale nedokážu číst o inkvizici natož s vyhlídkou na holocaust. Kniha je psána z pohledu zvenčí, lze snad říci z liberálně katolického, když hlavním hrdinou "současné" dějiové linie je irský katolík. Celé dílo je sestavené z několika menších celků navěšených na lini odehrávající se v současnosti – ale pozor, je to současnost šedesátých let! Jednotlivé novely jsou zajímavě spojené místně i genealogicky.
  K údajům o knize by se v tomto případě měla přidat i hmotnost – 1300 g, což je poměrně nepohodlné a při osmi stech stranách to není ani nezbytné.
  Nejvíce mi vadí nepřítomnost předmluvy nebo doslovu o autentičnosti toho, co je v knize napsáno. Nemusím mít nezbytně pravdivé příběhy (je vidět, že některé jsou inspirované Biblí), ale popis reálií, který je pro mne zajímavý a cenný úplně ztrácí na hodnotě, když nevím, jestli k němu autor přistupoval pečlivě a založil ho na studiu nebo jestli pokládá reálie pouze za bezcennou kulisu pro své umělecké vyžití.