Pozůstalí Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pozůstalí

Pozůstalí Toma Perrotty přinášejí myšlenkově pronikavý pohled na společnost zasaženou nevysvětlitelnou událostí. Poté co 2 % celosvětové populace náhle beze stopy zmizí, se zbytek lidstva zoufale snaží pochopit, co se stalo, a hlavně, co bude následovat. Perrotta ve svém bestsellerovém románu, jejž vysoce ohodnotil mino jiné i Stephen King, originálně rozpracoval představu biblického Nanebevzetí, během nějž jsou v okamžiku spaseni všichni praví křesťané, zatímco ostatní nevěřící jsou ponechání napospas světu, stíhanému pohromami, než nastane konečná apokalypsa. Ale co to znamená, když si Bůh (byl-li to on) vzal vedle křesťanů i muslimy, buddhisty, nebo dokonce alkoholiky a zvrhlíky? Na příběhu lidí z newyorského předměstí ukazuje, jaké důsledky může mít událost, jež popírá veškerou racionalitu; jaké extrémní a fanatické reakce vyvolává, jak nebezpečné démony v lidech probouzí. Zároveň se nevzdává naděje, že i uprostřed všeobecného šílenství se najdou lidé, kteří neztrácí hlavu a dokáží zabránit nejhoršímu, jímž je naprostá ztráta smyslu pro elementární lidskost.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pozůstalí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pozůstalí (0.00 EUR)


Stažení Pozůstalí zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Leftovers (2011)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Plus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Kačta

  12.10.2017

  Nápad skvělý, podle mého vkusu ale špatně uchopený. Čekala jsem nějaké vysvětlení toho, co se vlastně stalo, vyšetřování, zjišťování atd., místo toho šlo o sledování osudů pozůstalých. To mě zklamalo.

  Danago

  09.08.2017

  Kniha Pozůstalí přináší pohled na společnost , potom co 2 % celosvětové populace najednou zmizí bez jakékoli stopy. Toto téma mě nadchlo. Očekávala jsem akční sci-fi a postuné vysvětlení , co se stalo a proč. Ale tohoto jsem se bohužel nedočkala.
  Místo toho se příběh stává psychologickou , společenskou, politickou a ekonomickou sondou do společnoti tzv. pozůstalích. Lidé se snaží pochopit, co se stalo, a co bude následovat a nějak se se vším vyrovnat. Postavy v knize tápou nijak se nevyvíjejí ,nebojují, vlastně jen přežívají. Knížka je zdlouhavá, nemá spád. Škoda, že tak skvělé téma nebylo využito jinak. Pro mě tato knížka rozhodně nebyla dobrá volba.

  ibrahimgilbert

  15.07.2017

  Zajimavá knížka, bohužel mě však nedokázala upoutat tak, jak zřejmě autor zamýšlel. Úpěnlivě se nám snažil sdělit několik příběhů najednou, ale postavy jako by byly jen prázdné schránky, jejichž osud je vám lhostejný. V polovině knihy zjistíte, že si musíte znovu a znovu přípomínat, kdo je kdo, protože jste to stihli zapomenout. Nakonec se všechny příběhy spojí, a musím říct, že to se mi líbilo, ale je to jediná část knihy, která zaujme. Je to škoda, jelikož to je dobré téma a dalo by se toho napsat tolik, bohužel mi styl vyprávění nesedl, kniha byla místy zdouhavá a musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. 50%

  marara

  10.07.2017

  Na knize mě zaujalo, že ji chválil S. King a téma vytržení části lidské populace. První půlku jsem byla zvědavá, jak bude vytržení vysvětleno, k čemu dospěje, co mělo lidstvu přinést nebo něco takového. Žádný takový závěr se nekonal, ale to mi nakonec bylo jedno, protože zhruba v polovině knihy jsem na takové úvahy zapomněla a soustředila se na to, jak se budou postavy vyvíjet. Trochu mě zklamalo, že většina z nich vlastně jen tápe a nedokáže jít dál. Jsem mnohem větší optimista, chtěla bych, aby se hrdinové poučili, víc se začali soustředit na to, co je v životě důležité. Ale nestalo se. Pozůstalí jako by se rozplývali stejně, jako jejich vytržení příbuzní, jen o poznání pomaleji.

  nikol0783

  27.06.2017

  Přestože jsem od knihy očekávala něco jiného (více akce a třeba i nějakou tu apokalypsu), zklamaná jsem nebyla. Zaujala mě různorodost charakterů obyvatel městečka a propojenost jejich osudů, příběhy ve mně též probudily mou empatickou stránku.

  YA-girl

  06.04.2017

  Upřímně jsem čekala něco víc sci-fi a tohle bylo spíš psychologické ;). Ale bavilo mě to moc, hrdinové byli "různorodí" a sympatičtí, jejich jednání pochopitelné v jejich situaci… a moc se mi líbil autorův styl vyprávění :).

  Princezna22

  24.03.2017

  Anotace se mi šíleně líbila,obálka knihy je překrásná.. Horší to bylo u mě, když jsem knihu otevřela.. Tak malé písmena to bylo pro mě za trest.. Uvitala bych větší písmenka i kdyby pak udělalo knihu tlusci! Na tom, že má kniha tolik stránek je trošku ehm divně napsaná.. Mě to nebavilo… Čekala jsem od knihy asi hodně! Dávám jednu hvězdičku jen za obálku knihy.. Obsah nedokážu hodnotit… A na seriál se nepodivam… Divné, divné…

  fruitbueno

  05.02.2017

  Kniha, jejíž potenciál zůstal dle mého názoru hanebně nevyužit!

  Svatoslav

  24.01.2017

  Jakmile v roce 2011 Tom Perotta vydal svůj (v pořadí šestý) román, bylo otázkou času, než si lákavého námětu všimne filmové studio. Netrvalo dlouho a po kontroverzním kousku skočil televizní gigant HBO. Studio společně s knižním autorem a scénáristou Damonem Lindelofem (nechvalně proslulým závěrem seriálu Lost) přetvořil poměrně krátký příběh na televizní dílo, jež dokáže diváka citově rozložit na mikročástice. Román bohužel takové ambice nemá, ale na poli bezmála 340 stran dokáže bavit.
  Kniha chytře pokládá jednu otázku za druhou, ale zodpoví jich pomálu. Což nemusí sednout každému. Tom Perotta sleduje rozklad společnosti po psychologické, společenské, ale také politické nebo ekonomické stránce. V zoufalství se každý jedinec zachová jinak. V některých se probudí fanatismus nebo čirá nenávist ke světu, jiní se pro změnu uzavřou do sebe. Najdou se ale i tací, kteří stále doufají v naději a snaží se v lidech najít kousek dobra. Autor drzým způsobem rozebírá základní principy morálky, zpochybňuje náboženské základy nebo rozebírá filozofické otázky života a smrti. Má vůbec něco v takovém světě smysl? Vyplatí se hledat odpovědi?

  Předloha úspěšného seriálu rozehrává na malém poli poměrně epické divadlo. Je těžké vyhnout se porovnávání. Nicméně většina zásadních scén v porovnáních s těmi televizními působí jako jejich slabší beta verze. Roznětka, která vede k mnohem ničivějším událostem. Bohužel následky této roznětky v knize nejsou, oproti tomu v seriálu jsou rozvedeny do krajního extrému. Vyprávění chybí větší tah na branku. Vyhrocené situace nepůsobí na emoce, tak jak by měly. Pozůstalí jsou milá, oddechová knížka, která se snaží působit na emoce. Ve finále klouže po povrchu a každé postavě nahlédne opatrně pod pokličku. Tam, kde knižní Leftovers končí, ti televizní se teprve rozjíždějí.

  bezprezdivky

  01.12.2016

  Rozhodně zajímavá knížka, nicméně tak trochu "podvod" na čtenáře – nebýt základního tématu (náhlé nevysvětlené zmizení určité části populace), tak bych si jí nepůjčoval, ale kniha s tímto tématem vlastně moc nepracuje, resp. ho příliš nepotřebuje. Taková psychologická sonda o lidech, co se vyrovnávají s nenadálou událostí.

  Fantasysvet

  27.11.2016

  Pozůstalí sa čítajú ľahko. Dej si v každej kapitole plynie, postavy sa pomaly vyvíjajú, sú plastické, takže si k nim veľmi ľahko nájdete cestu. Psychologická sonda do ich vnútra síce neprinesie žiadne nové prvky, ktoré by stáli za vašu pozornosť a líšili sa od bežných schém apokalyptických príbehov, uraziť vás však neurazia, a aj vás sem-tam trochu vydesia. To, čo uberá románu na jeho kráse, je nevysvetlenie pozadia udalosti zo 14. októbra. Máme tu len postavy a ich snahu zžiť sa s novou skutočnosťou, ktorú katastrofa priniesla. Napriek vlastným démonom a istej pasivite sa im to celkom rezko darí. Prelúskať sa knihou a neprísť celej záhade na kĺb čitateľa hlavne Kingoviek odradí. Záver je nepríjemne otvorený a pokračovanie románu sa, bohužiaľ, nečrtá.

  To, čo však predstavuje v knihe výrazné nedostatky, sa pokúša napraviť rovnomenný seriál z produkcie HBO. Napriek tomu, že sa pilotný diel radikálne líši od svojej predlohy, má silný nádych, príjemný spád, známu akčnosť, kopu konšpirácií a silné seriálové archetypy. A snáď sa k svojej predlohe niekedy aj priblíži, pretože miestami ponúka aj ona čosi zaujímavé a silné.

  České vydavateľstvo PLUS vydalo obstojne napísanú knihu polemizujúcu nad stratou blízkych, vzdialenou budúcnosťou, životom ako takým, medziľudskými vzťahmi a vierou. Miestami vám síce pripomína Kingovku Pod kupolou, na Kinga však výrazne stráca svojím spracovaním, ktoré jednoducho nepracuje s potenciálom nápadu tak, akoby malo. Myslel som si, že kniha bude svojím obsahom o niečo záhadnejšia, no prečítal som ju zarážajúco rýchlo, keďže všetko bolo hneď vypovedané a priamočiaro nalinkované. Ešte aj tie jednotlivé tajomstvá… Pozůstalí vás neohúria. Ani vás nešokujú, pretože všetko, o čom rozprávajú, dôverne poznáte z iných kníh či telky. No emócie z vás vysajú ako špongia, takže sa až tak veľmi nudiť nebudete.

  Baiba

  16.11.2016

  Velké překvapení. Vzhledem k tomu, že jsem nejprve viděla seriál, čekala jsem něco velmi temného a mysteriózního. V románu však autor k látce přistupuje velmi střízlivě a racionálně, někdy až sarkasticky. Rozhodně zajímavý nápad a čtivě zpracovaný, ale řekla bych, že televizní zpracování jej posunulo ještě dál a téma tohoto podivného nanebevzetí zpracovali mnohem sugestivněji. A to se teda v televizi moc často neděje…

  Romi156

  03.11.2016

  Zajímavý příběh, nicméně působí, jako byl vytržený z prostředku větší série. Sice je uzavřeno více dějových linek, když se osudy hrdinů protnou, nicméně pořád zůstává víc otázek než odpovědí. Na druhé straně, možná i tím je ta kniha zajímavá.

  Guepp

  13.10.2016

  Jsem z té knihy zvláštně rozčarovaná! Nápad se mi zdá opravdu zajímavý, ale v knize tak podivně vše vyšumí…
  Nějakým způsobem jsem byla nucena pořád číst dál, i když se v druhé polovině vlastně vůbec nic zásadního nestalo. Nebo to je ta jeho zpráva; důvod napsání této knihy? Že když svět postihne nějaká obrovská katastrofa, vše časem přejde opět do normálních "starých" kolejí? Ať otázky ohledně "Vytržení" klidně nechává v nevědomé spekulaci, ale pokud se snaží poukázat, že po chvilce truchlení se každý člověk vrátí do své zaběhnuté rutiny a ani se náznakem nepokusí o žádnou změnu, pat to představuje asi ten nejděsivější aspekt díla!
  Každopádně se teď vrhnu na seriál a uvidíme, jak se s tím poprali oni.

  JanaDor

  22.09.2016

  Jak se někdo může tak změnit, že mu není líto svého dítěte, když vidí, že trpí ztrátou matky? To mi přišlo nejvíc fascinující a se zvědavostí jsem čekala závěr knihy. Dočkala jsem se překvapení od každého člena rodiny. Od zmizení uběhly tři roky a hlavní hrdiny sledujeme po dobu jednoho roku. Je zvláštní si to představit. Moc dobře mi to ani nejde. Ale jedno vím jistě, že mě příběh přinutil nad tím hodně přemýšlet.
  Kniha je napsána čtivým stylem, a přesto jsem ji četla přes dva týdny. Má 332 stránek, které opticky klamou. Jsou totiž hustě popsány, a tak se čte pomalu. Nevadilo mi to, protože mě to bavilo.

  Knihu doporučují těm, kteří mají rádi dobře vykreslené psychologické postavy. Kteří mají rádi příběh z blízké budoucnosti o zmizení spousta lidí v jednom místě a čase. A Hlavně těm, kteří mají rádi knihy, které vás nutí přemýšlet.

  hellena1523

  11.09.2016

  Upoutala mne obálka a anotace, seriál vůbec neznám. A ani ho nebudu dohledávat. Od tématu jsem čekala asi něco jiného. Byla jsem zklamaná. Kniha mě nebavila a příběh měl podle mne lepší potenciál.
  Pro milovníky žánru by mohl být titul zajímavější, ale obecně bych ho asi zvlášť nedoporučovala.
  …ale ta obálka je fakt boží! 🙂

  hroubek

  29.08.2016

  Parádní knížka. Osobně jsem se do knížky pustil, protože jsem viděl první dvě řady seriálu od HBO, které patří k tomu nejlepšímu co za poslední dva roky bylo v televizi a to vůbec nepřeháním. A taky proto, že mě seriál hodně moc baví a dojímá mě jako málo co. A totéž se podařilo i knížce, která se mě četla až moc dobře. Nenudil jsem se a dělalo mě radost číst o světě, který znám z obrazovky a nacházet nové detaily a pozorovat co sedí a co si tvůrci seriálu uzpůsobili pro sebe. Kniha je depresivní, ale zároveň nabízí jisté vykoupení, které se rýsuje od začátku knihy. Pozůstalí toho mají v sobě hodně, je tam smutek, láska, sebeobětování, hněv a hlavně velká bolest ze ztráty, kterou nelze vysvětlit. A důležité je k tomu, tak i přistupovat. Tohle je psychologické drama a ne sci-fi, kde se budou řešit různé teorie, otevírat hvězdné brány atd. Tohle je prostě příběh o lidech, co ztratili své blízké a snaží se s tím vyrovnat a některým to moc nejde. Pozůstalí je velmi dobrá knížka, u které mě nejvíce mrzelo, že je krátká a klidně bych snesl dalších dvě stě stránek, abychom dokázali naplno vstřebat všechny ty emoce.

  kneslova

  09.08.2016

  Zajímavý námět a za mne velmi nezajímavé zpracování.