Pozorovatelka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Pozorovatelka

Román, inspirovaný autentickým příběhem vážně tělesně postižené středoškolské studentky, poukazuje z pohledu šestnáctileté ochrnuté dívky a její rodiny na situace, kterým musí handicapovaní lidé a jejich okolí v každodenním životě čelit.
Hrdinka, která se narodila jako oběť dětské mozkové mrtvice, žije se dvěma sourozenci jen s matkou, protože otec se nedokázal vyrovnat s jejím postižením a od rodiny odešel. Fyzicky je čtyřiadvacet hodin denně odkázaná na cizí pomoc, s okolím komunikuje přes počítač, živě a s osobitým humorem sleduje veškeré dění, ale u cizích lidí budí dojem, že je postižená i mentálně. Dívka je ale nadprůměrně inteligentní a touží studovat, proto se rodina stěhuje do města, kde existuje integrovaná škola a ona si musí zvykat na nové prostředí a její spolužáci na ni. Na svou situaci pohlíží bez sentimentality, velice všímavě zaznamenává rozpačité reakce zdravých lidí kolem sebe a snaží se jim pomoci překonat nemístný ostych a rozpaky. Ve druhém plánu svého příběhu se autorka soustředila i na rodinu své hrdinky, na fyzickou i psychickou zátěž, kterou taková ustavičná péče pro všechny znamená, kterou ale zcela kompenzuje vzájemné porozumění, láska a soudržnost.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pozorovatelka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Pozorovatelka (0.00 EUR)


Stažení Pozorovatelka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  Aleh

  25.06.2016

  Tento příběh mě velmi zaujal. Byla to velmi zajímavá sonda do života handicapované dívky a její rodiny. Z velké části je vyprávěn samotnou postiženou 16letou Natálií. Natálka, i když je uvězněna ve svém těle a pohybuje se na invalidním vozíku, je šťastná. Dává nám možnost nahlédnout do jejího vnitřního světa. Svůj úděl nese statečně. To, co ji velmi trápí, je, že její nemohoucnost omezuje všechny členy její rodiny. Nepostradatelnou pro ni je její maminka a také sourozenci, jen o několik let starší bratr a malá šestiletá sestřička. Každý z nich se s postižením Natálky vyrovnává po svém. Zajímavé bylo také setkání Natálie s Leilou, která uvažovala o tom, že se stane asistentkou postižené dívky.Vyprávění mělo spád, žádná hluchá místa. Bylo to jen letmé setkání, ale zase jsem měla možnost uvědomit si, že zdraví je to nejcennější, co máme.

  moore.allonsy

  20.06.2016

  Celkově se mi kniha líbila a zamlouvala se mi i letmá proniknutí do myšlenek jednotlivých hrdinů, kde bylo čtenářům představeno, jak to vnímá ten konkrétní člověk v té situaci, a nejenom z vnější strany, jak to na první pohled vypadá. Autorka upozorňuje na pohled společnosti na handicapované, který není správný. Mnozí se k nim chovají odtažitě, aniž by vnímali, jak to chápou právě ti postižení. Bezvadná knížka, která může změnit úhel pohledu na tohle téma.

  IvanaB

  14.05.2016

  Knížka mi byla doporučena na besedu pro děti o hendikepech. Když jsem se zorientovala v postavách, četla se mi dobře. Ale hrdinka mi nějak nesedla, na těch šestnáct mi prostě nepřišla, nemůžu si pomoct, ale to její "smíření s osudem" mi nepřišlo upřímné. Moc se mi ale líbilo, jak byly popsané pocity sourozenců a matky, spousta lidí vidí jen postižené lidi, ale málokdo si uvědomí, co prožívá rodina.

  Briv

  04.02.2016

  Bohužel po přečtení dobrý dojem z knihy nemám. S hrdinkou jsem se neztotožnila, celé mi to přišlo takové, no nereálné, hlavně za to můžou vztahy popsáné v knize. Prostě to na mě "nezafungovalo". Přečteno rychle, ale nenadchla mě.

  Marčullkas

  03.04.2014

  Byla jsem na autorském čtení a odnesla jsem si neskutečný zážitek a knížku přečetla během dne! Velmi vydařená kniha!

  iva23

  14.03.2014

  Kniha dobrá, dobře se četla. Určitě mi pomohla se na postižené podívat trochu jinak. S hrdinkou jsem se ale neztotožnila, trochu mě štvala. Nemám osobní zkušenost s postiženými, proto bych taky (jako její spolužáci nebo učitelka) nevěděla, co přesně v konkrétních situacích udělat. Utřít pusu, otočit vozík.. s něčím chce pomoct, s něčím nechce pomoct.. jak to máme my "cizí" vědět? Myslím, že její matka měla předstoupit před třídu a seznámit všechny s tím, co pro dívku mohou udělat. Ta by se potom ve svých myšlenkách nemusela urážet a opovrhovat druhými.

  Skawin

  17.10.2013

  Nápad sepsat knihu společně s handicapovanou slečnou, která na pohled je postižená mentálně, ale opak je pravdou, se mi zdá úžasný. Autorky nám, kteří jsme neměli tu možnost se blíže seznámit s takto handicapovaným člověkem, přiblížila pocity které může prožívat i běžné každodenní starosti a radosti. Myslím, že mi tato kniha dala možnost naučit se přemýšlet trochu jinak.

  Junior.Ella

  29.03.2013

  Myslím, že po přečtení této krásně napsané knížky si každý bude o něco více vážit zdraví a života. Během čtení mi kolikrát šel mráz po zádech. Knížka vtáhne do děje, skvěle je v ní popsána každá situace, každá osoba. Sblíží vás s tím jak těžké to mají rodiny, lidé co takové neštěstí postihne. Moc se mi knížka líbila.

  Marzb

  09.02.2013

  Postátnicová jednodenní odměna. Četla se zcela sama a musím mimoto konstatovat, že je zde tematika kvality života handicapovaných naprosto přesně popsána. Vřele doporučuji!
  PS: konec knihy mě totálně odrovnal…

  Olivie11

  02.11.2012

  I,když je tento příběh je fikce bohužel ve spoustě rodin je toto realitou a ukazuje silné osobnosti,které jsou mezi námi.A každý z nás se v této těžké situaci muže ocitnout.Tuto knihu bych doporučila každému aby se dověděl jak se cítí hendikepovaný lidé a jejich rodiny.

  kamibe

  15.08.2012

  Tak tohle se mi od paní Braunové líbilo asi opravdu ze všeho nejvíc.